Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Duże rasy psów – najważniejsze informacje i wskazówki

Duże rasy psów są tak samo często wybierane, jak i w przypadku mniejszych pobratymców. Pamiętajmy, że im większe zwierzę tym potrzebuje ono więcej przestrzeni i miejsca do wybiegania się. Adopcja psa czy nawet jego kupno to poważna decyzja i trzeba dobrze przemyśleć tego typu sprawy. Każde zwierzę wymaga uwagi i przeznaczenia odpowiednie dużo czasu na tresurę i zabawę. Pies może stać się wiernym kompanem człowieka, jeśli tylko właściciel odpowiednio się nim zajmie.

 

Mastiff przytula się do opiekuna.

 

Popularne rasy dużych psów

Stojąc przed wyborem konkretnej rasy dużego psa, warto jak najwięcej dowiedzieć się o cechach charakteru, zachowaniu, czy pielęgnacji takiego psa. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane rasy duże psów to:


Alaskan malamute
- Anatolijski pies pasterski
Bernardyn
- Mastif tybetański
- Landseer
Nowofundland
Dog niemiecki

Każdy z psów pochodzi z innego miejsca na świecie i jest dostosowany do różnego rodzaju środowiska. Przykładowo Alaskan malamute wywodzi się z USA, nazywany był psem pociągowym. Popularną rasą jest każdemu znany Bernardyn, który charakteryzuje się spokojnym usposobieniem, lubi dzieci i starsze osoby.

Do rasy psów dużych długowłosych zaliczyć można samojeda oraz różne odmiany owczarków długowłosych. Pielęgnacja tego rodzaju psów jest bardziej wymagająca, musimy pamiętać o regularnym szczotkowaniu sierści i myciu odpowiednimi szamponami.

 

 

Wychowanie dużych psów

Duża rasa psa wymaga odpowiedniej tresury od pierwszych dni życia, gdyż im dalej tym pies zacznie mieć więcej siły i swobody zachowania. Agresywny duży pies może stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla otoczenia, ale też dla samego właściciela.
Jeśli widzimy, że nasz pupil zaczyna mieć agresywne zachowania, warto niezwłocznie skierować się do tresera psów, który pomoże nam nauczyć zwierzę komend i szanowania swojego otoczenia. Duże rasy psów tak jak i małe muszą się po prostu wybiegać, wybawić. Dlatego, jeśli już decydujemy się na bardzo duże psy, musimy zapewnić im przestrzeń do biegania, czyli ogród czy teren ogrodzony. Jeśli pupil będzie miał miejsce i czas na wybieganie się będzie spokojniejszy i mniej agresywny. Pamiętajmy również o przyzwyczajaniu psa do innych domowników czy zwierząt. Duże psy często nieumyślnie mogą zrobić krzywdę mniejszym pupilom, dlatego warto od razu zwracać na takie rzeczy uwagę.

 

Dwa landseery stoją w lesie.

 

Jaka karma dla dużych psów?

Duże rasy psów wymagają specjalistycznej diety, jak wiemy, im większy rozmiar pupila tym potrzebuje on większe porcje karmy. Warto również dopasować jedzenie pod rasę psa i jego upodobania, dla niektórych psów zwłaszcza tych dużych ras dieta BARF sprawdzi się idealnie. Mimo to warto dietę pupila urozmaicać również o inne elementy, karma sucha dla dużych psów może być podawana na przemian z mokra czy jako dodatek do posiłku.

 

 

Akcesoria dla dużej rasy psa

Poza odpowiednią karmą dla dużych psów kolejnymi istotnymi rzeczami, o których warto pamiętać to akcesoria, kojce czy obroża. Bardzo duże psy wymagają dobrania odpowiednich szelek przeznaczony do spacerów i do zabawy. Na rynku dostępne są szelki dla dużego psa, które regulujemy wedle wagi pupila, warto wybierać produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby służył na lata i były w stanie utrzymać psa. W niektórych publicznych miejscach, czy podczas podróży pociągiem czy autobusem potrzebne są również kagańce, warto mieć je zawsze ze sobą pod ręką.

Ubrania dla dużych psów prężnie wchodzą na rynek, to nie tylko okrycia wierzchnie, czy dodatki do obroży. Popularność zyskują coraz bardziej zimowe ubranka, kurteczki czy nawet buty, które zakładamy podczas spacerów, aby łapki pupila nie zamarzały. Jeśli chodzi o posłanie dla dużego psa, również warto wybierać sprawdzone marki, które korzystają z dobrych materiałów. Pies musi mieć swoje własne posłanie i miejsce, w którym będzie spał. Dlatego dobór legowiska to tak istotna sprawa, która nadaje komfortu pupilowi w nocy.

 

Duży, biały nowofundland biegnie.

 

Imię dla dużego psa

Kolejnym nie mniej istotnym elementem podczas zakupu psa jest dobór imienia. Zwłaszcza w początkowych fazach aklimatyzacji pupila w nowym środowisku, nazywanie go jednym konkretnym imieniem ułatwi nam jego tresurę. Imię dla dużego psa może być powiązane z jego zachowaniem lub wyglądem, popularnymi przykładami jest: Boss, Gigant, Miś, Olbrzym, Ursa. Jeśli nam brakuje pomysłów, sprawdzą się imiona postaci z bajek czy ulubionych kreskówek z dzieciństwa, takie jak Mulan, Simba czy Tarzan. Nazwa musi być łatwa do zapamiętania i wymówienia. Pamiętajmy, aby w pierwszych tygodniach wypowiadać głośno i wyraźnie imię by pupil zapamiętał konkretny dźwięk i wiedział, że to jego nazwa.


Duże rasy psów tak samo, jak i te małe, wymagają odpowiedniego wychowania i tresury. Każde zwierzę, jakie decydujemy się adoptować czy kupić z hodowli, jest dużą odpowiedzialnością, musimy przeznaczyć mu odpowiednią ilość czasu i uwagi. Psy to mądre stworzenia, które nie raz pokazują swoją wierność i przywiązanie do właściciela.
Lida Pieczulis

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość
66253
37.39   

Wielkość pupila: 

Uniwersalne, 

Waga opakowania (kg): 

0.2, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak z kurczakiem dla psów wszystkich ras. SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski, które mogą być podawane między posiłkami, sprawiając wiele radości czworonogom i budując dobre relacje pomiędzy właścicielem a psem. Smart Bones Chicken Sticks przeznaczone są dla każdego psa. Zewnętrzna...
Kupując ten produkt otrzymasz: 9 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+

61256
22.06   

Waga opakowania (kg): 

0.158, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak z batatami i piersią kurczaka dla psów ra średnich. Dla miłośników psów, SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski pomiędzy posiłkami, które wzmacniają relację właściciela z psem i sprawiają wiele radości naszym czworonożnym przyjaciołom.   Najważniejsze cechy: Ze...
Kupując ten produkt otrzymasz: 6 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+

61253
22.06   

Wielkość pupila: 

Rasy średnie, 

Waga opakowania (kg): 

0.158, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak o smaku wołowiny dla psów ras średnich. Dla miłośników psów, SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski pomiędzy posiłkami, które wzmacniają relację właściciela z psem i sprawiają wiele radości naszym czworonożnym przyjaciołom. Gryzaki nie zawierają surowej skóry, dzięki czemu są...
Kupując ten produkt otrzymasz: 6 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+