Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Obcinaczki i gilotyny dla psa do pazurów

Dbanie o pazury naszego psiaka jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji, na który musimy zwracać regularnie uwagę, by nie przysparzać naszemu czworonogowi dyskomfortu. naszej ofercie znajdziesz markowe obcinacze i pilniki do pazurów dla każdej wielkości psa oraz pozostałych zwierząt domowych.

Jak często obcinać pazury psów?

Trudno jest wyznaczyć konkretny zakres czasu, po upływie którego powinniśmy chwycić na nożyczki do pazurów, ponieważ każdy pies jest inny i u każdego ten czas będzie inny, jednak średnio jest to około 2 tygodni.

Najlepiej jest obserwować, czy pazury podczas stania dotykają podłogi. Jeśli się o nią opierają, stukają podczas chodzenia, czy wręcz zaginają, to jasny sygnał, że najwyższy czas je przyciąć.

Psy bardziej aktywne, pracujące, czy sportowe wymagają rzadszego obcinania pazurów, z uwagi na to, że podczas ruchu, np. Intensywnych spacerów, czy biegania, naturalnie ścierają pazury o podłoże, które działa jak pilnik. Dlatego pazury psów, które większość czasu spędzają w domu, będą rzadziej wymagały obcinania.

 

Dlaczego regularna pielęgnacja pazurów psa jest tak ważna?

Jeśli zaniedbamy pielęgnację, będzie to miało przykre konsekwencje dla psa.

Przerośnięte pazury powodują ból podczas chodzenia, czy biegania, z czasem zaczynają ranić opuszki, przez co mogą one zostać zainfekowane. Pies, by uniknąć bólu zaczyna stawiać łapy w nienaturalny sposób, co prowadzi do zwyrodnień stawów i wielu innych problemów zdrowotnych.

 

Jak wybrać odpowiedni przyrząd do obcinania pazurów psa?

Oczywiście można poprosić weterynarza o przycięcie pazurów, natomiast jest to czynność na tyle prosta, że spokojnie można wykonywać ją samemu w domu.

Nie można używać do tego celu zwykłych nożyczek, ponieważ psie pazury są zbudowane zupełnie inaczej, niż nasze. Są one twarde i owalne, dlatego do ich pielęgnacji potrzebne są specjalne cążki, które dopasowuje się do średnicy pazurów.

Większość cążków posiada metalową część, tzw. System bezpieczeństwa, który pokazuje, do którego momentu obciąć pazur.

Jeśli po przycięciu zauważymy nierówne, czy ostre powierzchnie, możemy z powodzeniem użyć specjalnego pilnika dla psa, który opiłuje nieregularne krawędzie.

 

Jak obciąć pazury psa?

Nie jest to trudna czynność, jednak warto przyzwyczajać do niej psa jak najwcześniej. Będzie wtedy o wiele spokojniejszy. Kilka pierwszych razy może być dla czworonoga stresujących, ale z czasem stanie się to rutyną. By wywołać u psiaka dobre skojarzenia, można poczęstować go przysmakiem po udanym przycięciu pazurów- zapamięta wtedy, że warto być cierpliwym, bo czeka na niego nagroda.

Jeśli chodzi o samą czynność, wymaga ona skupienia. W przypadku jasnych pazurów, możeby zaobserwować czerwony rdzeń, powyżej którego absolutnie nie powinno się obcinać.

Znalezienie go jest trudniejsze w przypadku psów z czarnymi pazurami, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Rdzeń może być bardziej widoczny pod światło.

Kiedy już wypatrzymy rdzeń, pazur obcinamy pod kątem 45 stopni do podłoża, podnosząc lekko łapę psa. Jeśli zdarzy nam się mimo najlepszych starań naruszyć rdzeń, rankę powinno się zasypać talkiem.