Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Torby dla psa

Torba transportowa dla psa to wynalazek użyteczny w wielu sytuacjach. Można skorzystać z niej w długiej podróży, na rowerze, w czasie zakupów albo wówczas, gdy pupila trzeba zawieźć do weterynarza. Wybierając torbę dla psa, należy kierować się przede wszystkim wygodą i bezpieczeństwem pupila.

Psy uwielbiają spacery i chętnie podążają przy nodze swojego opiekuna, więc noszenie ich może wydawać się bezzasadne. Niekiedy jednak pupila trzeba przetransportować na dużą odległość, zapewniając mu odpowiedni komfort i bezpieczeństwo podróży. W przypadku dużych zwierząt jedynym rozwiązaniem bywa klatka. Małe, ważące nie więcej niż 8–12 kilogramów czworonogi można przewieźć w sposób, który zapewni im lepszy kontakt z opiekunem i możliwość obserwowania otoczenia – w specjalnie przeznaczonej dla psa torbie podróżnej. 

W jakich sytuacjach przydaje się torba dla psa?

Torba dla psa służy przeniesieniu go z miejsca na miejsce wówczas, gdy zwierzę nie powinno lub nie jest w stanie przemieszczać się samodzielnie. Do takich sytuacji należy na przykład:

  • szybki marsz lub jazda rowerem,
  • przewożenie pupila środkami komunikacji miejskiej,
  • podróż samochodem, pociągiem czy samolotem,
  • transport psa chorego albo osłabionego po zabiegu,
  • spacer ze szczeniakiem w okresie kwarantanny.

 

Czemu służy torba transportowa dla psa?

Torba to zwykle doskonały azyl dla psów, które boją się podróży. Stanowi przestrzeń, w której można ukryć się, jednocześnie pozostając blisko opiekuna. Torba dla psa na rower to świetny pomysł na wspólną przejażdżkę, podczas której niewielkiemu zwierzęciu trudno nadążyć za człowiekiem. Przemieszczając się tramwajem, lepiej nie trzymać małego yorka czy shih tzu na smyczy, by nikt nie nadepnął go w tłumie. Dbając też o komfort współpasażerów, należy wziąć pupila na ręce. W takiej sytuacji transport w torbie jest rozwiązaniem wygodniejszym dla właściciela i bardziej komfortowym dla czworonoga. Psów nie powinno się wozić samochodem inaczej niż w transporterze ze względów bezpieczeństwa. Szczególnie ryzykowne jest jeżdżenie z małymi czworonogami, które mogą stworzyć poważne zagrożenie np. wchodząc pod pedał hamulca. I w tym przypadku przypięta do siedzenia torba dla psa może rozwiązać wszystkie problemy. Akcesorium takie niezastąpione jest także wówczas, gdy chorego pupila trzeba zanieść do weterynarza albo gdy kilkutygodniowe, ciekawe wszystkiego szczenię nie wychodzi jeszcze na spacery ze względu na ryzyko infekcji – w torbie może bezpiecznie poznawać świat.

 

 

Jakie cechy powinna mieć torba dla psa?

Torba-transporter dla psa musi być przede wszystkim wygodna i bezpieczna dla niego. Zwierzę czuje się komfortowo w transporterze na tyle dużym, by mogło się swobodnie obrócić czy wygodnie ułożyć. Jednocześnie torba nie może być zbyt przestronna, by pies nie przesuwał się w niej podczas transportu. Należy wybierać modele z usztywnionym, antypoślizgowym dnem, w które pupil nie będzie się zapadał. Ze względu na komfort psa w torbie powinny znajdować się otwory wentylacyjne zapewniające cyrkulację powietrza oraz okienko, przez które zwierzę może wyglądać i obserwować otoczenie.

 

Wybierając torbę dla psa, warto też mieć na uwadze wygodę opiekuna. Transporter powinien być wykonany z materiału, który łatwo utrzymać w czystości (np. z poliestru). We wnętrzu musi się znaleźć zapięcie, które przypina się do obroży pupila, co zabezpiecza przed jego niespodziewanym wyskoczeniem z torby. Dzięki szerokim ramiączkom łatwiej jest dźwigać kilkukilogramowy ciężar. W przypadku ważących ponad 8 kg czworonogów dobrym rozwiązaniem może być torba dla psa na kółkach, wyposażona w rączkę o regulowanej długości. Praktyczne są modele wyposażone w kieszonki na psie akcesoria. Ważne jest także, by miały klamry, z pomocą których transporter można stabilnie przypiąć do pasów w samochodzie czy do kierownicy roweru.