Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Nożyczki do strzyżenia psa

Samodzielne dbanie o sierść swojego psa wymaga sporej dawki wiedzy oraz dobrych narzędzi. W zależności od rasy psa inaczej będzie wyglądała odpowiednia pielęgnacja jego sierści. Są rasy psów, które można, a nawet należy strzyc i podcinać ich okrywę włosową. To dla nich i ich opiekunów oferujemy wysokiej jakości narzędzia – różnego rodzaju nożyczki do korygowania sierści psa. Można wybrać nożyczki proste, degażówki, nożyczki zaokrąglone lub bezpieczne. Dowiedz się na czym dokładniej polega różnica i na jakie się zdecydować. Do tego typu zabiegów nie należy wykorzystywać nożyczek dedykowanych ludzkim włosom, ponieważ mogą się one szybko stępić, zniszczyć włos psa oraz poranić jego skórę.

Rodzaje dostępnych nożyczek do strzyżenia psów:

- Standardowe proste nożyczki do sierści – powinny być jak najlepszej jakości, wykonane z mocnego, nierdzewiejącego materiału. Nożyczki proste służą do podcinania każdego rodzaju sierści. Ich wielkość należy dopasować do wielkości psa. Za duże będą niewygodne w użytkowaniu i mogą o wiele łatwiej zranić małego, ruchliwego psa. Przy użyciu tych nożyczek oraz grzebienia można podcinać sierść na grzbiecie, portkach i łapach. Nożyczki proste nie nadają się do podcinania włosów na pyszczku. Nieumiejętne ich używanie może spowodować „schodki” na sierści.

- Degażówki dla psów – specjalistyczne nożyczki, które z jednej strony są proste i gładki, a z drugiej posiadają ostre ząbki. Degażówki mają cieniować włosy, podcinać je w sposób wyglądający na naturalny. Nadają włosom lekkości i pracują na objętości sierści. Degażówki są pewniejsze w użyciu, nie zrobią dziury w sierści jak to jednym ruchem można zrobić prostymi czy zaokrąglonymi nożyczkami. Degażówki dla psów można używać podcinając sierść właściwie na każdej partii ciała psa. Należy jednak pamiętać, że degażówki są również bardzo ostre i należy zachować ostrożność podczas ich użtykowania.

- Nożyczki zaokrąglone – jedna strona nożyczek jest mocno zaokrąglona, druga prosta. Nożyczki służą do podcinania sierści na półokrągło. Nożyczki zaokrąglone idealne są do podcinania włosów na głowie, portkach, łapach, zadzie czy na kryzie. Jednak używając nożyczek zaokrąglonych należy mieć na uwadze, że podobnie jak nożyczki proste, mogą one jednym ruchem wyszczerbić sierść i pozostawić łyse miejsca.

- Nożyczki bezpieczne – Nożyczki stworzone do podcinania delikatnych miejsc, które łatwo zranić. Idealne do podcinania okolic pyszczka lub opuszek łap. Są one dosyć małe i tępo zakończone. Ostre ostrza pozwalają na szybkie i bezpieczne podcięcie sierści w wyznaczonych miejscach.

 

Jak podcinać sierść psa? Co należy wiedzieć przed samodzielnym ścinaniem włosów psa?

Podcinanie sierści psa zawsze powinno odbywać się na czystym, wykąpanym (najlepiej chwilę przed zabiegiem) psie. Używanie nożyczek na brudnej sierści spowoduje szybkie ich tępienie i nie będą się już nadawały do pielęgnacji.

Przed podjęciem decyzji o kupnie nożyczek warto pamiętać, że najważniejsza tutaj jest jakość wykonania. Zawsze można zasięgnąć porady dobrego groomera, który pracę z nożyczkami zna od podszewki.

Nie każdy pies nadaje się do zabiegu podcinania. Natomiast podcięcie nożyczkami sierści jest zawsze lepszym wyborem niż zgolenie na łyso psa. Ogólnie rzecz ujmując – ścinać oraz podcinać można psy, które nie posiadają podszerstka, nie grozi to wtedy złym odrastaniem.

 

Psy, których sierść nadaje się do ścinania nożyczkami to np. maltańczyki, shih tzu, pudle, yorki, westy. Delikatnie niektóre miejsca można podciąć u owczarków niemieckich, malamutów, samojedów, szpiców. Pamiętajmy, że podcinanie włosów psów powinno sprzyjać zachowaniu higieny, zdrowia i dobrej kondycji skóry i sierści. Okrywa włosowa pełni wiele ważnych funkcji i zawsze lepiej ją pielęgnować i dbać o nią, a dopiero w ostateczności ścinać. Najważniejsze zawsze jest zdrowie psa i nie można o tym zapominać.