Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
.

Karma dla kota: Podział według firm

Karmy Royal Canin dla kotów.

Wybór karmy dla swojego ukochanego kota nie jest sprawą prostą. Każdy chciałby dogodzić mruczkowi, zachować jego zdrowie i piękną kondycję, a przy okazji dopasować pożywienie do możliwości finansowych. Producenci oferują bardzą dużą ilość dostępnych karm dla kotów. Na przeglądanie ich w poszukiwaniu tej najlepszej, można poświęcić wiele godzin. U nas karmy dla kotów zostały posortowane pod względem firm. Pozwoli Ci to na łatwiejsze i rozmyślne drążenie, która karma będzie najzdrowsza i najsmaczniejsza dla Twojego psa, a jednocześnie będzie odpowiadała Tobie. Znajdziesz tutaj połączone karmy od najbardziej znanych producentów, jak np. Alpha Spirit, Butcher's, Sheba, Brit, O'Canis, Farmina i wiele innych.

Jaką wybrać markę karm dla kotów?

Każda marka oferuje inne parametry karm i ma swoje dodatki i składniki uzupełniające, dodawane do każdego rodzaju. Najlepiej zapoznać się z przykładowymi karmami jednej z marek oraz z jej założeniami i wartościami. Pozowli nam to na świadome zdecydowanie się na pokarm dla kotów, który przecież ma odżywiać mruczka. Karma dopasowana do potrzeb kota wspomoże jego organizm i kondycję.

Należy zdecydować się jaką formę karmy chcemy podawać kotu, czy będzie to karma sucha czy mokra. Niektórzy producenci specjalizują się w tylko karmach mokrych lub suchych. Karma mokra dla kotów może stanowić pełnowartościowy posiłek, który jest zbilansowany i dostarczy wszystkich niezbędnych składników odżywczych i mineralnych. Dostępne są również karmy uzupełniające mokre, które mają urozmaicić i uzupełnić codzienną dietę kota w dodatkowe składniki i witaminy. Jednak karmy uzupełniające nie mogą być podstawą diety, gdyż nie są w pełni zbilansowane, często nie zawierają tauryny lub zawierają jej za mało do prawidłowego funkcjonowania kociego organizmu. Karmy mokre dostarczają kotu potrzebnego nawodnienia, są mocno aromatyczne i smaczne. Natomiast karmy suche są wygodne, pakowane w duże worki, na długo wystarczające. Suche pożywienie dla kota może dłużej leżeć w misce, jest więc praktyczniejsze z punktu widzenia opiekunów.

Karma powinna być dostosowana do wielkości i wieku kota. Dostępne są karmy od różnych producentów, dla kociąt, kotów dorosłych lub seniorów. Każda z nich jest inaczej zbilansowana i tak karmy dla seniorów mają obniżoną kaloryczność, aby nie dopuścić do otyłości kota. Karmy dla kociąt mają podwyższony poziom białka, który pozwoli na zdrowy wzrost i rozwój.

 

Wybór najlepszej karmy dla kotów

Karma powinna być dostosowana do każdego kota indywidualnie. Przed zakupem warto poczytać opinie o samym producencie oraz o oferowanych przez niego produktach. Jednak to od danego kota zależy czy karma mu podpasuje i musimy to uszanować. Zdrowie kota powinno być tutaj priorytetem, a zdrowe pożywienie pozwoli na długo cieszyć się odpowiednią kondycją i mocną odpornością mruczka.

Obecnie na rynku jest tyle karm dla kotów, że można szukać tą najlepszą. Zawsze jednak należy przestrzegać okresu przejściowego, aby zmiana karmy nie zakończyła się rewolucjami żołądkowymi. Aby tego uniknąć zaleca się mieszanie poprzedniej karmy z nową, codziennie zwiększając udział nowej. Delikatne przestawienie kota pozwoli na przyzwyczajenie się jego organizmu do nowej receptury i innej zawartości danych składników.