Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Pęsety na kleszcze dla psa

Pęseta powinna być w każdym domu, w którym przebywają zwierzęta domowe. Pęsety idealnie sprawdzają się w pielęgnacji psów, kotów, a nawet gadów. Przy psach i kotach za pomocą pęset możemy wyciągnąć kleszcze, odsłonić sierść, usunąć drzazgę, rośliny i tzw. kolce. Natomiast w terrarystyce będą niezastąpione przy przenoszeniu zwierząt oraz karmieniu żywą karmówką.

 

Pęsety do usuwania kleszczy

W przypadku pęset przeznaczonych do usuwania pasożytów zaleca się wybranie specjalnych ku temu pęset. Takie przyrządy będą miały odpowiednią końcówkę, która pozwoli na bezpieczne – delikatne i zarazem porządne przytrzymanie pasożyta, np. kleszcza. Podczas usuwanie kleszczy nie można ich za mocno ścisnąć, ponieważ grozi to jego rozgnieceniem i tym samym zainfekowaniem krwioobiegu ugryzionego zwierzęcia.

Pęsety do kleszczy powinny znaleźć się w każdym domu, tym bardziej tym, gdzie mieszkają psy i koty. Przy zauważeniu kleszcza na skórze pupila należy go jak najszybciej usunąć – poprzez pęsety lub specjalne haki. Kleszcze przenoszą wiele chorób groźnych dla zdrowia, czasami także życia, zwierzęcia. Niezbędna jest ochrona naszych podopiecznych przed tymi groźnymi pasożytami zewnętrznymi. Chronić przed kleszczami można dzięki obrożom, preparatom na kleszcze, czyli kroplom, tabletkom lub sprayom. Jednak każdy opiekun psa, kota czy nawet królika powinien mieć w domu haczyk lub pęsetę do usuwania kleszczy. Po usunięciu kleszcza należy obserwować miejsce wkłucia i w razie zauważenia podrażnienia, rumienia, zaczerwienienia należy zgłosić się do lekarza weterynarii. Osłabienie psa czy kota, zmiana zachowania, brak apetytu wymaga natychmiastowej wizyty u weterynarza.

Aktualnie dostępne są modele, które znacząco ułatwiają wyciąganie kleszczy. Producenci stworzyli pęsety, które bezproblemowo się użytkuje – wystarczy złapać i pasożyta i go wyciągnąć.

Standardowe pęsety do usuwania kleszczy składają się z uchwytu i dwóch ząbków. Ząbki należy umieścić między skórę a kleszcza, jak najbliżej skóry. Operacja powinna być na tyle delikatna, aby nie ścisnąć pasożyta. Poleca się wykręcanie go, nie nagłe wyrywanie. Po usunięciu, miejsce wkłucia trzeba zdezynfekować.

Można wybierać spośród pęset plastikowych, metalowych, specjalnych przyrządów do usuwania kleszczy lub kart wykonanych z plastiku i posiadających miejsce do umieszczenia kleszcza, a następnie jego wyciągnięcia.

 

Pęsety terrarystyczne do usuwania kleszczy

Pęsety, które będą stosowane w terrarystyce, np. do przenoszenia zwierząt lub ich karmienia, powinny mieć gładkie zakończenie. Pęsety terrarystyczne powinny mieć długie ramiona, co pozwoli na swobodne sięganie i manewrowanie w terrarium. Pincety do karmienia gadów zapewniają także higieniczne podawanie posiłków oraz szybkie i łatwe sprzątnie terrarium z resztek. Szczypce terrarystyczne mogą być metalowe, z tworzywa sztucznego lub naturalnego. Dobrze, aby pęseta do gadów była nierdzewna, podczas pracy przy terrarium jest duża wilgotność, a pinceta ma często kontakt z wodą.

 

Pęsety dla psów powinny być wytrzymałe i poręczne. Łatwość trzymania pęsety może zaważyć na poprawnym jej użytkowaniu. Praktycznym elementem pincet są pofałdowane jej boki lub guma na nich, co zwiększa stabilność i dobre ułożenie w dłoni.