Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Pokaż filtry

Producent
Szybka wysyłka w 24 h
Cena
Kolor
Pojemność (ml)
.

Miski dla psa

Odpowiednie podanie pokarmu dla psów może zaważyć na jego akceptacji i chęci spróbowania. Miski i naczynia mogą łączyć praktyczność z estetycznym wyglądem, jaki można dobrać do wnętrza mieszkań. Obecnie oferta misek czy podstawek pod karmę jest bardzo szeroka, można wybierać w różnych tworzywach, kształtach, rozmiarach, kolorach czy nawet przeznaczeniu takich naczyń. Dostępne są miski ceramiczne, plastikowe, metalowe, duże, małe, podwójne, na podwyższeniu, itp. Ceny produktów są zróżnicowane, więc każdy znajdzie odpowiednią dla zarówno dla siebie jak i dla pupila. Idealnym uzupełnieniem misek dla psów będą podkładki pod nie, stelaże, pojemniki do przesypania. Można również zdecydować się na praktyczne i bardzo komfortowe rozwiązanie – automaty na karmę lub wodę, a podczas podróży – na miski turystyczne.

 

Czy istnieje uniwersalna najlepsza miska dla psa?

I tak, i nie. Spośród tak szerokiego wyboru można trafić na najlepszą dla danego psa, ale nie będzie ona odpowiednia dla każdego czworonoga. Warto dobrać taką miskę, z której posiłek naszego pupila będzie smakował zawsze wyjątkowo!

Z wiekiem u psów zmieniają się preferencje dotyczące miejsca pobierania pokarmu. Jedno jednak jest pewne, wraz z pupilem powinna rosnąć jego miska. Małe psy czy szczenięta zadowolą się mniejszą powierzchnią, ale też bardziej płaską.

Miski plastikowe są najtańszymi dostępnymi na rynki. Mają unikalne, różnorakie kształty i kolory. Są łatwe do mycia i zdrapywania zaschniętych resztek karmy. Ich wadą jest jednak niska wytrzymałość. Szybko powstają na nich rysy i zadrapania, w których świetnie rozwijają się drobnoustroje, bakterie
i grzyby. Takie miski trzeba często wymieniać, ale ich niska cena rekompensuje tę niedogodność. Plastikowe miski dla psów są lekkie, przez co przy każdym ruchu psa podążają za nim i mogą tak przewędrować właściwie przez pół kuchni. Nie zaleca się nalewania do nich wody. Ich chropowata mikro-powierzchnia wraz z wilgocią i temperaturą pokojową są idealnym miejscem do namnażania się bakterii.

Metalowe miski wykonane są z nierdzewnej stali. Cechują się wysoką estetyką i ładnie współgrają właściwie w każdym wnętrzu. Gładka powierzchnia jest wytrzymała, odporna na zadrapania, przez co też wzrasta jej higieniczność. Metalowe miski są łatwe do czyszczenia i dezynfekcji, nadają się do mycia w zmywarce. Często doposażone są w zdejmowaną gumę zapobiegającą przesuwaniu się miski podczas jedzenia. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre stopy metalu mogą uczulać wrażliwe psy. Szczególnie alergizujące mogą być niklowane produkty.

Ceramiczne miski dla psów są najbardziej higieniczne. Tworzywo to jest bardzo wytrzymałe i najcięższe z dostępnych. Dzięki czemu trudno takie miski przesunąć czy przewrócić. Łatwo się je myje i czyści, są bezpieczne, nie zmieniają smaku pokarmu ani wody, a co ważniejsze to nie wywołują reakcji alergicznych. Należy jednak na nie uważać, ponieważ dosyć łatwo można je stłuc. Miski ceramiczne dostępne są w stylowych wzorach, można znaleźć również takie ekskluzywne – ręcznie malowane.

Każdy z tych rodzajów misek może być w udoskonalony np. przez umieszczenie ich na podwyższeniu. Miski na podwyższeniu, stelażu, bądź stojaku umieszczone są w specjalnych mocowaniach i są wyjmowane. Takie rozwiązanie wprowadzili niektórzy producenci w celu lepszego dostosowania misek do psów oraz ułatwienia samym zainteresowanym jedzenia. Psom ras dużych ciężko się schylać aż do ziemi, czasami przy standardowych miskach zmuszone są do pobierania pokarmu w pozycji leżącej, co jest nie zgodne z fizjologią i może spowodować różne komplikacje. Jedzenie z podwyższenia sprzyja również zachowaniu zdrowego kręgosłupa, nie nadwyręża go, szczególnie w odcinku szyjnym. Takie stelaże na miski mogą stanowić bardzo stylowy dodatek do wnętrza i ze zwykłej miski uczynić ozdobę mieszkania. Niektóre podwyższenia można regulować, dostępne są także miski do zawieszenia na ścianie.

Dodatkowo miski dla psów mogą być pojedyncze lub łączone. Podwójne miski dla psów są praktyczne i komfortowe. Skracają czas sprzątania i zajmują mniej miejsca. Nie sprawdzą się jednak w przypadku psów rozsypujących jedzenie – wówczas zawartość obu miseczek szybko się zmiesza.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się gumowe miski dla psów, tzw. turystyczne. Dzięki specjalnemu materiałowi i formie budowy, możliwe jest ich proste, szybkie składanie i rozkładanie. Idealnie sprawdzają się podczas spacerów lub podróży, gdyż zajmują bardzo mało miejsca i są elastyczne. Po posiłku czy piciu wystarczy opłukać je wodą. Nie są jednak wskazane do codziennego użytkowania przez długi czas. Może wystąpić też zmiana smaku pokarmu.

Automaty, czyli tak zwane dozowniki mogą być na karmę lub na wodę (tzw. fontanny). Automaty świetnie sprawdzają się w przypadku zabieganych opiekunów, którzy chcieliby karmić psy w określonych porach, a sami nie są w stanie tego uczynić. Produkty takie mogą zostać zaprogramowane na wydawanie o odpowiedniej porze danej ilości pożywienia. Większość dozowników dostępnych jest do zadawania karm suchych, jednak wchodzą już na rynek też na pokarmy mokre, z dodatkową funkcją chłodzenia.

Miski spowalniające jedzenie sprawdzają się w przypadku psich łakomczuchów. Zbyt łapczywe pochłanianie karmy powoduje połykanie powietrza i dostawanie się go do układu pokarmowego, co skutkuje powstawaniem gazów, a nawet może doprowadzić do skrętu żołądka. Miski spowalniające dla psów wyposażone są w różnego typu wypustki, dziurki, otwory, które utrudniają wydobywanie pokarmu. Stanowią też dla psa nie lada łamigłówkę, można je więc wykorzystać jako zabawkę i dorzucać do niej przysmaki.

 

Akcesoria do jedzenia

Są one praktycznym gadżetem dla opiekunów psów. Podkładki pod miski znacząco ułatwiają sprzątanie po posiłkach. Niektóre z nich są antypoślizgowe, co eliminuje przesuwanie się misek do podłodze. Maty pod miski stanowią higieniczne rozwiązanie w przypadku psów, które lubią rozsypywać pokarm.

Pojemniki na karmę przeznaczone są głównie do karm suchych. Szczelne zamknięcie zwiększa higieniczność przechowywania i pozwala na dłuższe zachowanie aromatu, smaku i zapachu karmy. Minimalizuje także ryzyko rozwoju mikroorganizmów na granulkach karmy. Warto więc zaopatrzyć się w takie i przesypywać do niego otwarte pokarmy.

 

Niezależnie od wyboru materiału i tworzywa, kształtu czy koloru, dobra miska dla psa powinna być stabilna, wytrzymała i powinna pozwalać na łatwe pobieranie pokarmu. Przy rasach mniejszych sprawdzą się małe miski o pojemności 300 ml do 1 l. Im pies większy tym miska powinna być pojemniejsza, i tak dla ras średnich i dużych 1 do 2 l, a przy rasach olbrzymich duże miski, nawet 2 – 3 litrowe. Warto zaznaczyć, że miski wykonane z plastiku dłużej trzymają ciepło, sprawdzą się zatem w zimne dni i wieczory, ceramiczne czy metalowe miski szybciej się chłodzą – nie sprawdzą się przy trzymaniu ich na dworze w jesień czy zimę – kiedy woda może łatwo zamarznąć.

1 2
33.89   

Kolor: 

Biało-czarny, 

Pojemność (ml): 

500, 

Rodzaj: 

Antypoślizgowy, 

Producent: 

TRIXIE

Super modny zestaw dwóch ceramicznych misek na antypoślizgowym stojaku zapewni twojemu pupilowi komfortowe spożywanie pokarmu. Pojemność: 2 x 250 ml, średnica: 13 cm.
wysyłamy w 48 godziny
+

66.02   

Kolor: 

Czarny, 

Pojemność (ml): 

200, 

Producent: 

TRIXIE

  Zestaw 2 eleganckich, ceramicznych misek w drewnianej ramie. Stojak ma gumowe nóżki, które zapobiegają przesuwaniu. Między miskami a drewnem znajduje się silikon, dzięki czemu miski nie hałasują. Wkłady ceramiczne można myć w zmywarce.   Pojemność misek 200ml każda. Wymiary: 28 × 5...
wysyłamy w 48 godziny
+

12.39   

Kolor: 

Brązowy, 

Pojemność (ml): 

840, 

Rodzaj: 

Z uchwytem, 

Producent: 

ZOLUX

Miska ze stali nierdzewnej z możliwością przykręcenia do klatki transportowej lub ogrodzenia.  Pojemność 0.84 L.  Średnica 15 cm . Kolor brązowy  
wysyłamy w 48 godziny
+

11.99   

Pojemność (ml): 

200, 

Producent: 

TRIXIE

Stojak z 2 metalowymi miskami o pojemności 200 ml każda.
wysyłamy w 48 godziny
+

61.59   

Kolor: 

Beżowy, 

Rodzaj: 

Z wyjmowanym metalowym wkładem, 

Producent: 

PET INN

Miska melaminowa podwójna ecru S 26.5 x 15 x 5.5 cm. To najwyższa jakość. Wyciągany metalowy środek ułatwia mycie miski. Melamina to wytrzymałe tworzywo, które jest lekkie, nietłukące, długo pozostaje błyszczące i w doskonałym stanie.
wysyłamy w 48 godziny
+

76.59   

Kolor: 

Beżowy, 

Rodzaj: 

Z wyjmowanym metalowym wkładem, 

Producent: 

PET INN

Miska melaminowa ecru. Rozmiar M. To najwyższa jakość. Wyciągany metalowy środek ułatwia mycie miski. Melamina to wytrzymałe tworzywo, które jest lekkie, nietłukące, długo pozostaje błyszczące i w doskonałym stanie.   Długość zestawu:  31 x 17,5 cm Zestaw zawiera dwie wyjmowane miski...
wysyłamy w 48 godziny
+

28.95   

Kolor: 

Brązowy, 

Pojemność (ml): 

1340, 

Rodzaj: 

Z uchwytem, 

Producent: 

ZOLUX

Miska ze stali nierdzewnej z możliwością przykręcenia do klatki transportowej lub ogrodzenia.  Pojemność 1.34 l. Średnica 18 cm.  Kolor: brązowy.
wysyłamy w 48 godziny
+

24.58   

Kolor: 

Niebieski, 

Pojemność (ml): 

1500, 

Rodzaj: 

Miska, 

Producent: 

TRIXIE

Miska dla psa wymuszająca wolne jedzenie, wykonana z tworzywa sztucznego. Gumowy pierścień zapobiega przesuwaniu się miski.
wysyłamy w 48 godziny
+

8.97   

Kolor: 

Srebrny, 

Pojemność (ml): 

450, 

Rodzaj: 

Antypoślizgowy, 

Producent: 

ZOLUX

Okrągła, metalowa, stabilnie trzymająca się podłoża miska, opasana na dolnej krawędzi antypoślizgową gumą.
wysyłamy w 48 godziny
+

139.20   

Kolor: 

Szaro-srebrny, 

Pojemność (ml): 

2800, 

Rodzaj: 

Stojak, 

Producent: 

TRIXIE

Stoisko z dwiema miskami ze stali nierdzewnej. Produkt z metalu o regulowanej wysokości a także regulowanych stopkach Regulacja pozwala na prawidłową postawę zwierzęcia podczas posiłku. 
wysyłamy maksymalnie w 4 dni
+

64.89   

Kolor: 

Czarny, 

Rodzaj: 

Z wyjmowanym metalowym wkładem, 

Producent: 

PET INN

Miska melaminowa czarna podwójna M 31 x 17.5 cm. Wyciągany metalowy środek ułatwia mycie miski. Melamina to wytrzymałe tworzywo, które jest lekkie, nietłukące, długo pozostaje błyszczące i w doskonałym stanie.
wysyłamy w 48 godziny
+

13.64   

Pojemność (ml): 

500, 

Producent: 

TRIXIE

Składana miska silikonowa dla psa. Pojemność 0.5 l. Można ją myć w zmywarce. Mix kolorów, kolor wysyłamy losowo.
wysyłamy w 48 godziny
+

7.78   

Kolor: 

Mix kolorów, 

Pojemność (ml): 

300, 

Producent: 

TRIXIE

Ciężka miska plastikowa. Wyposażona w gumową ramkę, zapobiegającą ślizganiu. Średnica miski - 12 cm
wysyłamy w 48 godziny
+

17.98   

Kolor: 

Srebrny, 

Pojemność (ml): 

4500, 

Rodzaj: 

Miska, 

Producent: 

TRIXIE

Miska wykonana ze stali nierdzewnej dla psa, pasuje do stojaka / zestawu. Pojemność: 4.5 L Średnica: 28 cm
wysyłamy w 48 godziny
+

48.10   

Kolor: 

Czarny, 

Rodzaj: 

Z wyjmowanym metalowym wkładem, 

Producent: 

PET INN

Miska melaminowa czarna podwójna S 26.5 x 15 x 5.5 cm. To najwyższa jakość. Wyciągany metalowy środek ułatwia mycie miski. Melamina to wytrzymałe tworzywo, które jest lekkie, nietłukące, długo pozostaje błyszczące i w doskonałym stanie.
wysyłamy w 48 godziny
+

13.10   

Kolor: 

Srebrny, 

Pojemność (ml): 

900, 

Rodzaj: 

Antypoślizgowy, 

Producent: 

TRIXIE

Miska antypoślizgowa dla psa marki Trixie o pojemności 900 ml.
wysyłamy w 48 godziny
+

43.19   

Producent: 

ZOLUX

Miska zapobiegająca przekarmieniu. Dzięki wypustkom wydłuża czas posiłku, zmniejsza ryzyko wzdęć, wymiotów i otyłości u psów. Jest wykonana z tworzywa przeznaczonego do przechowywania produktów spożywczych, można ją myć w zmywarce. Antypoślizgowe podkładki zapobiegają przesuwaniu się miski...
wysyłamy w 48 godziny
+

4.97   

Kolor: 

Srebrny, 

Pojemność (ml): 

350, 

Rodzaj: 

Miska, 

Producent: 

ZOLUX

Miska wykonana ze stali nierdzewnej pojemność ok 350 ml, średnica 13 cm.
wysyłamy w 48 godziny
+

3.95   

Kolor: 

Mix kolorów, 

Pojemność (ml): 

250, 

Producent: 

TRIXIE

Lekka miska plastikowa. Wyposażona w gumowe nóżki zapobiegające ślizganiu. Średnica miski - 10 cm Mix kolorów, kolor wysyłamy losowo.
wysyłamy w 48 godziny
+

13.09   

Pojemność (ml): 

300, 

Producent: 

TRIXIE

Miska ceramiczna dla psa z kolekcji Pet's Home. Pojemność: 300 ml średnica 12 cm
wysyłamy w 48 godziny
+

 
38.35 
+
Do koszyka
dodane
69.62 
+
Do koszyka
dodane
wysyłamy w 48 godziny

42.89   

Kolor: 

Różne, 

Pojemność (ml): 

1000, 

Producent: 

TRIXIE

Miska ze stali nierdzewnej Slow Feed Nierdzewna Z plastikowym pokryciem Elementy wystające zapobiegają szybkiemu połykaniu Nie ślizga się, dzięki gumowej podstawie
wysyłamy w 48 godziny
+

19.39   

Kolor: 

Srebrny, 

Pojemność (ml): 

300, 

Producent: 

TRIXIE

Miska ceramiczna dla psa o pojemności 0.3l i średnicy 12 cm.
wysyłamy w 48 godziny
+

23.85   

Kolor: 

Czarny, 

Pojemność (ml): 

1850, 

Producent: 

ZOLUX

Nowoczesna miska - oryginalny design : kolorowe, matowe wnętrze i błyszczące zewnętrze przeplatane matowymi pasami. Na spodzie miski znajduje się zabezpieczenie antypoślizgowe dla lepszej stabilności miski podczas posiłku. Praktyczna i higieniczna: można zmywać w zmywarce. Pojemność...
wysyłamy w 48 godziny
+

57.38   

Kolor: 

Srebrny, 

Pojemność (ml): 

4000, 

Producent: 

TRIXIE

Specjalna miska do karmienia szczeniąt. Jej niski brzeg ułatwia jedzenie, a równomierne rozłożenie karmy pozwala na jednoczesne karmienie kilku psów. Pojemność 4l, średnica 38 cm. Stal nierdzewna.
wysyłamy w 48 godziny
+

13.10   

Kolor: 

Wielokolorowy, 

Pojemność (ml): 

400, 

Rodzaj: 

Bez dodatków, 

Producent: 

TRIXIE

Miska ze stali nierdzewnej dla psa lub kota, z powłoką z tworzywa sztucznego, z antypoślizgowym gumowym pierścieniem.
wysyłamy w 48 godziny
+

25.80   

Kolor: 

Niebieski, 

Pojemność (ml): 

1850, 

Producent: 

ZOLUX

Nowoczesna miska - oryginalny design : kolorowe, matowe wnętrze i błyszczące zewnętrze przeplatane matowymi pasami. Na spodzie miski znajduje się zabezpieczenie antypoślizgowe dla lepszej stabilności miski podczas posiłku. Praktyczna i higieniczna: można zmywać w zmywarce. Pojemność...
wysyłamy w 48 godziny
+

11.59   

Kolor: 

Biało-niebieski, 

Pojemność (ml): 

250, 

Producent: 

TRIXIE

Miska ceramiczna o pojemności 250 ml, średnica 12.5cm.
wysyłamy w 48 godziny
+

13.29   

Pojemność (ml): 

200, 

Producent: 

TRIXIE

Miska ceramiczna dla szczeniąt, niski rant pozwala na swobodny dostęp do karmy i wody, nawet bardzo małym psom.   Średnica 14 cm, mix kolorów - kolor wysyłamy losowo.
wysyłamy w 48 godziny
+

147.31   

Kolor: 

Inox, 

Pojemność (ml): 

4700, 

Producent: 

TRIXIE

Dwie miski na stabilnym stojaku. Miski wykonane ze stali nierdzewnej, 2x4.7l. Wysokość regulowana do 60 cm.
wysyłamy maksymalnie w 4 dni
+

21.90   

Kolor: 

Biały, 

Pojemność (ml): 

800, 

Producent: 

ZOLUX

Miska stalowa dla psa, pojemność 800ml.
wysyłamy w 48 godziny
+

42.98   

Kolor: 

Kremowy, 

Pojemność (ml): 

1600, 

Producent: 

TRIXIE

Ceramiczna miska z napisem "woda" i wzorem wewnątrz. Może być używana osobono lub jako zapasowa miska do stojaka na miski ceramiczne nr 1000001 (id 5667). Wymiary: zawartość miski: 1,6 l średnica: 20 cm
wysyłamy w 48 godziny
+
1 2