Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Karma sucha dla psa

Wybór karmy dla psów jest jedną z najważniejszych decyzji jaką przyjdzie podjąć opiekunowi czworonoga. Sposób żywienia rzutuje na wiele aspektów życia zwierzaka. Karma sucha dla psów powinna być jak najlepiej dopasowana do poszczególnych cech osobniczych psów. Zapewni to zachowanie zdrowia i dobrej kondycji na długie lata oraz cieszeniem się psim życiem w każdej jego fazie – od juniora do seniora. Każdy pies ma inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i innej dawki energetycznej potrzebuje. Złe odżywianie psa może zakończyć się niedoborami, zbytnim obciążeniem narządów wewnętrznych, problemami ze strony układu pokarmowego lub nadmiernym przybieraniem/utratą masy ciała. Jaka jest więc najlepsza sucha karma dla psa dostępna w sklepie zoologicznym? Przede wszystkim wysokiej jakości i dobrze dobrana.

 
1 2 3 4 5 6 7 8
... 51
BRIT Premium By Nature Adult Large L Chicken 15 kg

**** *

115.73  (7.72 zł / kg)
123.00 
BOSCH Adult jagnięcina i ryż 15 kg

**** *

147.88  (9.86 zł / kg)
BRIT Premium By Nature Light Turkey and Oat 15 kg

**** *

111.77  (7.45 zł / kg)
123.00 
PURINA Dog Chow Adult jagnięcina 14 kg

**** *

128.97  (9.21 zł / kg)
JOSERA JosiDog Economy 15 kg

**** *

92.12  (6.14 zł / kg)
BOSCH My friend 20 kg

**** *

109.77  (5.49 zł / kg)
BOSCH Maxi adult 15 kg

**** *

138.89  (9.26 zł / kg)
BOSCH Light 12.5 kg

**** *

105.48  (8.44 zł / kg)
BOSCH Senior 12.5 kg

**** *

102.76  (8.22 zł / kg)
1 2 3 4 5 6 7 8
... 51

Najlepsza sucha karma dla psów

Aktualnie w sklepach zoologicznych dostępny jest cały wachlarz propozycji karm suchych dla psów. Każdy opiekun może znaleźć produkt spełniający oczekiwania i preferencje jego oraz jego psa. Producenci spersonalizowali i bardzo wyszczególnili podziały.

Duży wybór karm dla psa uwzględnia i jest możliwy biorąc pod uwagę:

Wiek psa

Aktywność psa

 • psy pracujące,
 • o niskiej aktywności
 • o bardzo dużej aktywności

Stan zdrowia psa i możliwe problemy zdrowotne

 • alergie np. pokarmowe lub skórne,
 • nietolerancje np. zbóż,
 • nadwaga,
 • kastracja,
 • rekonwalescencja

Wielkość psa

 • karmy dla dorosłych psów średnich
 • karmy dla dorosłych psów małych
 • karmy dla psów ras dużych


Niektóre marki dostępne w sklepie zoologicznym dobierają również receptury pod wielkość zwierzęcia, np. są karmy dla dorosłych psów średnich ras, czyli te najczęściej spotykane. Charakteryzują się one średnią kalorycznością i zawartością białka. Karmy dla dorosłych psów małych ras są natomiast mniej kaloryczne, a stosunek minerałów i białka jest mniejszy niż dla psów ras dużych.

W przypadku nietolerancji u psów, najlepszym wyborem może okazać się karma bezzbożowa, która odciąży organizm psa.

Wśród karm suchych znajduje się również grupa karmy suche lecznicze – karm weterynaryjnych, polecanych przez weterynarzy i stosowanych przez nich podczas leczenia pupili. Są to jednak karmy w większości przepisywane i zalecane dla danego osobnika. Nie powinno się ich stosować samemu, bez nadzoru lekarza weterynarii.

 

Zalety suchej karmy dla psa premium

Sucha karma dla psa jest bardzo praktycznym i komfortowym rozwiązaniem dla zabieganych psich opiekunów. Pokarmy te są w pełni zbilansowane, urozmaicone smacznymi dodatkami oraz mają skondensowane składniki pokarmowe. Dla opiekuna sucha karma oznacza przede wszystkim długotrwałe pożywienie dla psa oraz łatwość jego dawkowania i podawania. Dodatkowo do przechowywania suchej karmy nie jest potrzebna lodówka czy specjalne opakowania, co podczas podróży z pupilem znacząco ułatwia kwestię karmienia. Pojedyncze chrupki ulubionej psiej karmy mogą nadać się także jako nagroda czy przysmak treningowy.

  

Jak wybrać najlepszą suchą karmę dla dorosłych psów i pozostałych grup wiekowych?

Odpowiednia karma dla psa powinna charakteryzować się dużą zawartością mięsa, czyli składać się mniej więcej z: 85% produktów pochodzenia zwierzęcego (50% mięsa, 20% podrobów, 15% kości) oraz 15% tych pochodzenia roślinnego (10% warzyw, 5% owoców). Producenci w suchych karmach dla psów używają mięsa suszonego, bądź świeżego. Zawartość suszonego mięsa może wynosić od 20 do 40%, natomiast świeżego już 70% (równowartość ok. 25% suszonego).

W sklepie zoologicznym wybierz wariant biorąc pod uwagę najczęstsze smaki suchej karmy: sucha karma łosoś, karma jagnięcina, sucha karma kurczak czy królik. Jeśli nie wiesz, jaki smak podpasuje Twojemu psu, to możesz znaleźć próbki suchej karmy, wybrać tę wysokiej jakości.

Jaki skład powinna mieć sucha karma dla psa?

Przede wszystkim prosty i w miarę krótki. Najlepiej wybierać produkty bez zbóż, aby nie obciążać układu pokarmowego psa. Karma dla psa powinna posiadać Omega-3 i Omega-6, witaminy, mikroelementy, pierwiastki śladowe i materiały ścierne. Karma nie powinna mieć konserwantów, aromatów czy barwników w swoim składzie.


Warto zauważyć, że układ pokarmowy psa przystosowany jest do pobierania pokarmu bogatego głównie w białko zwierzęce, a w następnej kolejności tłuszcze zwierzęce. Takie substancje są najłatwiej przez nie wchłaniane i wykorzystywane. Karmy premium to te posiadające składy z naturalnych składników, z największą ilością mięsa mięśniowego - najlepszego i najbardziej odżywczego pożywienia dla psów.

 

Suche karmy dla psów - dawkowanie

Producenci suchych karm podają na opakowaniu zalecenia dotyczące karmienia, takie informacje znajduja się równiez w sklepie zoologicznym na kartach produktów. Trzeba mieć jednak na uwadze, że każdy pies jest inny i inaczej zareaguje na pokarm. Podawane przez producenta porcje można regulować w miarę potrzeb swojego czworonoga.

Nie warto zmuszać pupila do jedzenia karmy dla psa, która mu zwyczajnie nie smakuje, a pośród tak szerokiej proponowanej oferty wybierz wariant, który pies pokocha.

 

Jak dbać o dobrą karmę suchą dla psów?

Opakowanie powinno być jak najszczelniej zamknięte i przechowywane w suchym miejscu z dala od promieni słonecznych. Kupując karmę dla psa, dopasuj wielkość opakowania - tak aby dana sucha karma nie leżała otwarta dłużej niż miesiąc - dwa. Miski dla psa, w których jest podawana karma należy myć codziennie. Pies musi mieć zapewniony dostęp do wody.