Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Szczotki do usuwania sierści psa

Przechadzając się po mieszkaniu notorycznie zastanawiasz się skąd jest tyle sierści w każdym możliwym zakamarku? Głowisz się czym najlepiej byłoby ją usunąć? W naszej ofercie znajdują się sprzęty ułatwiające zbieranie sierści i usuwanie jej z wszelakich domowych sprzętów oraz mebli. Można wybierać spośród rękawic, szczotek i rolek. Tylko którą wybrać? I co się sprawdzi najlepiej.

Jakie przedmioty wspomogą nas w walce z usuwaniem sierści z mebli?

- Rękawica do wyczesywania – jest sprzętem uniwersalnym, który każdy opiekun zwierzęcia powinien mieć w domu. Sprawdzi się świetnie w zbieraniu sierści z mebli, a także w wygładzeniu sierści psa po jej wyczesaniu. Komfortowe i ergonomiczne rękawice lub szczotki z uchwytem są wygodne w trzymaniu i lekkie. Powierzchnia pracująca najczęściej wykonana jest z gumy. Taki materiał jest lekko klejący i świetnie zbiera włosy. Najlepiej sprawdzi się w usuwaniu sierści z tkanin, a więc jest nieoceniony w czyszczeniu kanap, foteli, tapicerek, itp. Takim sprzętem można czyścić również inne powierzchnie, jak np. podłogę lub stoły. Rękawice takie poradzą sobie z każdym rodzajem włosa i z każdą jego długością.

- Rolka do zbierania włosów – znana i lubiana przez opiekunów zwierząt rolka, od lat sprawdza się w oczyszczaniu ubrań. Rolki mają wymienne wkłady z klejącymi się papierkami, które odrywa się po ich zapełnieniu sierścią. Rolki są lekkie i małe, można je schować w torbie czy plecaku i w każdej sytuacji cieszyć się czystymi tkaninami. Rolki takie najlepiej łapią jednak włosy krótsze i miększe, polecane są zatem posiadaczom psów krótkowłosych. Rolki sprawdzają się w czyszczeniu ubrań, ewentualnie tapicerek czy mebli, jednak czyszczony materiał powinien być raczej gładki, aby rolka mogła go dokładnie oczyścić

- Szczotka do usuwania włosa - szczotki zakończone są gumowym elementem, ale raczej twardszym. Ząbki nie załamują się, dzięki czemu najlepiej czyszczą dywany, wykładziny i elementy szorstkie czy wypukłe. Szczotki takie nie sprawdzą się w czyszczeniu ubrań. Najlepiej zbierają włosy średniodługie i długie, raczej miękkie.

 

Dodatkowe gadżety do usuwania sierści psa

Niektóre ze sprzętów do usuwania sierści psa są wyposażone w pojemniczki na zebrane włosy. Po napełnieniu pojemniczek opróżnia się i dalej można cieszyć się z komfortu użycia. Wielkość pojemnika należy dopasować do długości sierści psa. Im dłuższe włosy tym pojemnik musi być większy inaczej nie poradzi sobie ze zbieraniem sierści.

 

Psy gubią martwe włosy praktycznie cały czas, a ocieranie się o przedmioty przyspiesza ich zostawianie. Regularne dbanie o psa, szczotkowanie go i czesanie pozwala zachować sierść w dobrej kondycji. Jednak to sposób żywienia psa ma decydujący wpływ na jakość okrywy włosowej i jej moc. Mimo wszystko należy pamiętać, że linienie u psów jest procesem naturalnym i będzie występowało cały czas, nasilając się w przejściowych porach roku, odpowiednim żywieniem i pielęgnacją psa możemy proces ten jedynie zminimalizować i złagodzić.