Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Preparaty odstraszające psy

Preparaty odstraszające psy są środkami bardzo praktycznymi dla osób chcących utrzymać swoje psy z dala od danych miejsc. Spraye lub płyny mogą zminimalizować gryzienie mebli, niszczenie ubrań czy wchodzenie tam gdzie psy nie powinny. Dostępnych jest parę form preparatów do odstraszania psów, z różnych firm. Wiodącymi będą tutaj środki Francodex, Benek, Over-Zoo, Dr Seidel oraz Versele-Laga.

Jakie są spraye i preparaty do odstraszania psów?

Środki zniechęcające psy tworzone są z naturalnych składników, w pełni bezpiecznych dla zwierząt. Nieprzyjemny dla psów zapach, a także smak, zapobiega zbliżaniu się psów do danego miejsca. Jeśli chcesz uchronić kanapy, fotele, kwiatki czy inne ważne lub drogocenne przedmioty przed niszczycielskim działaniem pupila i obsikiwaniem, możesz rozważyć zakup jednego z oferowanych preparatów odstraszających psy. Środki zniechęcające psy najczęściej oparte są na kompozycji ziołowej, która jest nieprzyjemna dla czworonogów. Ekstrakty roślinne cechują się silnymi eterolami, które bardzo intensywnie działają na powonienie i smak psów.

 

Jakie istnieją środki odstraszające psy?

Najczęściej można spotkać spraye odstraszające psy. Taka forma preparatu jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Łatwo i szybko można spryskać dosyć sporą powierzchnię, jaką chcemy ochronić przed działaniem psów. Wystarczy na przedmiot i jego najbliższą okolicę rozpylić środek odstraszający. Niewielkie kropelki szybko się wchłaniają i nie pozostawiają smug czy plam.

Dostępne są również granulki środków do zniechęcania psów. Przeznaczone są one głównie do odstraszania psów na zewnątrz. W domu nie jest to zalecane i należy uważać, aby zwierzęta nie zjadły granulek. Takie granulki sprawdzą się przy ochronie kwiatków, drzewek i przedmiotów zewnętrznych przed przekopywaniem, znaczeniem czy niszczeniem, a także przed obcymi psami.

Płyny zniechęcające psy są w dużych opakowaniach i starczają na długo. Można lekko rozlać płyn na powierzchnię, np. doniczki na dworze lub kafelki w domu, lub zmoczyć ściereczkę i nią przetrzeć powierzchnie, do których chcemy odciągnąć psy. Płyny mają mocne zapachy, więc już mała ich ilość wystarczy na zniechęcenie psów do niszczenia i obsikiwania.

 

 

W wyborze odpowiedniego środka odstraszającego psy pomocne będą opinie opiekunów, którzy już zastosowali dane produkty. Warto sięgnąć również po rankingi specyfików do zniechęcania psów.