Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Pokaż filtry

Producent
  • Pokaż wszystkie
Cena
Kolor
.

Smycze dla psa

Smycze są niezbędnym elementem wyposażenia domu, w którym mieszkają psy. Każdy opiekun posiadający czworonoga wie, jak ważne, a przede wszystkim komfortowe jest łatwe prowadzenie psa podczas spacerów. Aby dobrać odpowiedni model opiekun może wybierać spośród: smyczy nylonowych, skórzanych czy łańcuszkowych. Ważne jest również dobre dopasowanie długości i sposobu rozwijania smyczy do rodzaju spacerów, i tak w zależności, gdzie najczęściej wychodzimy z psem można zdecydować się na smycz automatyczną długą, bądź krótką lub na smycz klasyczną, która nie posiada możliwości rozwijania.

 

 

Jaka smycz dla psa?

Przed kupnem odpowiedniej smyczy warto zaznajomić się nieco w temacie i poznać możliwości jakie aktualnie proponują nam producenci, tak aby wybrać dobrą smycz dla psa.

Smycze nylonowe są bardzo wytrzymałe. Są one najczęstszym wyborem opiekunów psów w ostatnich czasach. Praktyczne i estetyczne, a dodatkowo nie obcierają dłoni podczas prowadzenia psa. W większości mają niewygórowaną cenę. Często można znaleźć produkty ekskluzywne – ręcznie wyszywane i tworzone.

Łańcuszkowe smycze, inaczej stalowe, są najmocniejszym rodzajem uwięzi. Bardzo ciężkie do rozerwania czy zniszczenia. Klasyczne i nie nachalne z wyglądem, mogą jednak powodować obtarcia i nie są zbytnio elastyczne – ciężej się nimi operuje.

Skórzane smycze dla psów – w zależności od sposobu wytworzenia, czy są to produkty naturalne czy sztuczne, będą mniej lub bardziej delikatne. Są to miłe w dotyku i pięknie się prezentujące smycze. Przy większym nacisku i częstszym użytkowaniu mogą zacząć pojawiać się na nich pęknięcia, które w rezultacie doprowadzą do rozerwania.

Materiałowe: bawełniane lub z grubo plecionego sznurka smycze są najrzadziej widywanymi. Ich niewątpliwym plusem jest naturalność. Te ekologiczne smycze są bardzo łatwe do operowania, zwinne i wytrzymałe, a jednocześnie nad wymiar delikatne dla rąk trzymającego.

 

 

Forma smyczy - czyli smycz sznurkowa czy smycz taśma?

W ofercie smyczy dla psów można również zauważyć podział na smycze w formie taśmy lub sznurka. Smycze taśmowe są szersze, ale węższe od tych sznurkowych. Sznurki mają przekrój koła.

 

 

Smycze funkcjonalne dla psa - smycze do biegania i treningów

Dodatkowo ze względu na użytkowość smyczy dla psów wyróżniamy:

Smycze do biegania zaprojektowane z myślą o spójnym i komfortowym bieganiu psa wraz z opiekunem, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Takie smycze posiadają specjalne wpięcia i zabezpieczenia. Są raczej krótkie, ale grube, wykonane z mocnego materiału. Większość ze smyczy do biegania posiada regulacje długości w celu jak najlepszego dopasowania. Niektóre modele nadają się także do wspólnej jazdy na rowerze.

Treningowe smycze mogą służyć jako świetna pomoc przy szkoleniu psów w każdym wieku, nawet szczeniaków. Szczególnie sprawdzą się przy ćwiczeniu przywoływania czy posłusznego chodzenia. Smycze treningowe zazwyczaj są bardzo długie i raczej cienkie.

Ringówki – cienkie smycze stworzone specjalnie z myślą o psach biorących udział w wystawach. Niewielkie, ale wytrzymałe smycze są lekkie i delikatne, ponieważ nie mogą przyćmiewać, ani zaburzać sylwetki psa.

Jednym z najważniejszym kryterium, jakie trzeba wziąć pod uwagę decydując się na zakup nowej smyczy dla psa jest jej długość. Klasyczne modele nie mają funkcji rozwijania, ich długość można jedynie zmienić poprzez jej podczepienie. Smycze automatyczne są rozwijane i zazwyczaj bardzo długie. Mają możliwość zastopowania rozwijania na wybranej przez siebie długości i późniejszego dalszego rozwinięcia lub zwinięcia smyczy. Smycze dla psa marki Flexi są aktualnie największą potęgą, tym bardziej jeśli chodzi o smycze automatyczne dla dużych psów. Posiadają też szeroką ofertę smyczy dla małych psów.

 

 

Dostępne są także bardzo pożądane w okresie jesienno-zimowym odblaskowe smycze dla psów. Poprawiają one widoczność czworonogów i zwiększają ich bezpieczeństwo.

Ze względu na bardzo wysoką częstotliwość użytkowania smyczy dla psów, zaleca się wybór paru modeli. Nawet najlepsza i najmocniejsza smycz pod wpływem czasu i dużej siły szarpania, ulegnie w pewnym momencie zniszczeniu. Posiadanie kilku sztuk w zapasie zminimalizuje ryzyko, że opiekun pewnego dnia nie będzie miał jak wyprowadzić pupila na spacer. Dodatkowo, w zależności od upodobań i sposobu wychodzenia z psem warto zaopatrzyć go w smycze dopasowane do trybu spędzania wspólnego czasu na dworze.

1 2 3 4 5 6 7 8
... 23
TRIXIE Linka nylonowa
20.26  - 20.26 
FLEXI Smycz New Classic

*****

27.79  - 75.81 
FLEXI Smycz Black Design
27.70  - 53.70 
1 2 3 4 5 6 7 8
... 23