Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Probiotyki dla psów

Preparaty na poprawę funkcjonowania układu pokarmowego psa - głównie żoładka, to tzw. probiotyki. Wspomagają zwierzęta z zaburzeniami mikroflory. Są szczególnie ważne jako wsparcie podczas leczenia, podawania antybiotyków, przy biegunkach, a także przy odrobaczaniu psa. Natomiast preparaty na wspomagające pracę nerek przepisywane są podczas prowadzonej terapii, niektóre z nich mogą być stosowane profilaktycznie w żywieniu psów karmionych suchą karmą dla psów.

Probiotyki dla psa

To suplement diety psa lub nawet dany produkt spożywczy, który zawiera pojedyncze lub mieszane kolonie drobnoustrojów - żywych. Mają one za zadanie osłonę żołądka i jelit, zwiększenie wchłaniania substancji pokarmowych, regulację perystaltyki jelit i obniżenie cholesterolu. To wszystko wpływa pozytywnie na odporność organizmu psa, a także lepsze samopoczucie - przez brak wzdęć czy niestrawności.

 

Naturalny probiotyk dla psa

Najprostszym są kiszonki - podobnie jak u ludzi mogą one zdziałać cuda. U psów jednak tolerancja na takie produkty jest znacznie mniejsza, przez co nie powinno się ich podawać częściej niż raz na tydzień. Ważna jest obserwacja jak pies reaguje na podawane produkty. Dobrym rozwiązaniem mogą być również żwacze wołowe dla psów, które zawierają naturalne bakterie z przewodu pokarmowego krowy.

 

Jaki probiotyk dla psa?

Decyzja o podaniu probiotyku dla psa zawsze powinna być skonsultowana z lekarzem weterynarii. Istnieją momenty w życiu psa, gdzie takie działanie może być konieczne i jest to np. antybiotykoterapia, zarobaczenie i przebyte odrobaczanie, poważne choroby, częste wymioty lub biegunki i odwrotnie - zaparcia.
Bardzo ważne jest poradzenie się weterynarza, gdyż każdy suplement może wypływać na działanie podawanego psu leku.

Prebiotyki dla psa mogą mieć różna formę - płyny, proszki, tabletki, kapsułki. Najłatwiejsze do podania są płyny, są też najsmaczniejsze. Najczęściej w probiotykach obecne są bakterie ze szczepów:

  • Bifidobacterium thermophilus
  • Lactobacillus acidophilus
  • Lactobacillus casei

 

 

Karma dla psa z wrażliwym przewodem pokarmowym

Nie ma na rynku karm z probiotykami, są jednak takie wspomagające pracę układu pokarmowego psa i zawierają one prebiotyki. Mają też znacznie łatwiej strawną formułę, aby nie obciążać układu pokarmowego psa.


Probiotyk a prebiotyk dla psa

Są to dwa różne składniki. Prebiotyki natomiast nie ulegają trawieniu w układzie pokarmowym psa. Są one niejako pożywką dla probiotyków. Wśród prebiotyków występujących w karmach najczęściej można spotkać MOS i FOS, czyli mannooligosacharydy i fruktooligosacharydy będące częścią niestrawnego włókna pokarmowego.

 


Suplementy na nerki dla psa

Mają one za zadanie poprawę pracy nerek i przyspieszenie ich regeneracji. Schorzenia nerek mogą występować przez nieprawidłowe odżywianie się psa, zbyt małą ilość pobieranej wody - co prowadzi do odwodnienia, częstą przyczyną są również wady genetyczne.
Choroby nerek są bardzo niebezpieczne. Narząd ten odpowiada za filtrację toksyn z organizmu. Zaburzenie pracy nerek prowadzi do komplikacji zdrowotnych obejmujących wszystkie pozostałe narządy.
Preparaty na nerki dla psa obniżają poziomu fosforu, który w nadmiarze bardzo obciąża nerki. Witaminy i suplementy opierają się najczęściej na żurawinie, pietruszce, rzewieniu lekarskim. Wszystkie te składniki działają moczopędnie i toksykująco. Preparaty lecznicze zawierają już poważne środki, które bez wiedzy lekarza weterynarii nie mogą być podawane na własną rękę.