Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Tresowanie psa

Można powiedzieć, że wychowanie psa trwa całe życie. Prawidłowe wychowanie to nie tylko poświęcanie mu czasu. Często niezastąpione w nauce będą odpowiednie akcesoria i pomoce wychowawcze dla psa. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę produktów, takich jak: pieluchy dla psa, podkłady i maty absorbujące, gwizdek i kliker, pozwalający przywołać psa. Niezastąpione są również torebki i pasy biodrowe na przysmaki, dzięki którym będziesz mieć zawsze pod ręką smakołyki dla Twojego czworonoga.
 
1 2
TRIXIE Torba treningowa na przysmaki

*****

14.78  Idealny Prezent
TRIXIE Zestaw Mata węchowa + przysmaki treningowe z jeleniem dla psa 300 g
64.29  (128.58 zł / kg) Idealny Prezent
77.84 
1 2

Jakie akcesoria mogą być przydane w nauce i wychowaniu psa?

Maty do nauki czystości - chociaż byłoby idealnie, by pies załatwiał się tylko na spacerach, nie zawsze jest to możliwe. Maty umożliwią nie tylko naukę szczeniaka czystości, ale również będą świetnym rozwiązaniem, jeśli nie będzie nas przez dłuższy okres dnia w domu, czy zwyczajnie nie wytrzyma do następnego spaceru - wtedy psiak będzie wiedział, że ma wyznaczone miejsce do załatwienia swoich potrzeb i nie ucierpią nasze meble, czy dywany.
 

Jak nauczyć szczeniaka korzystania z mat?

Nie jest to trudne, z uwagi na to, że maty zawierają feromony przyciągające psiaki. Po przebudzeniu, czy wypiciu wody, skieruj zwierzaka do maty. Kiedy zacznie wchodzić sam, nagródź go smakołykiem. Powinien bardzo szybko zapamiętać, że korzystanie z maty jest pożądane i nagradzane.

Spraye zapobiegające znaczeniu terenu w domu

najczęściej przydają się w nauce szczeniąt, natomiast może się zdarzyć, że adoptujemy starszego psa, który nie widzi żadnego problemu w załatwianiu swoich potrzeb w domu. Wtedy w pomocą przychodzą spraye zapobiegające znaczeniu terenu w domu. W połączeniu z matami do nauki czystości i ogromną dozą cierpliwości, będą idealnym sposobem na nauczenie psa, że potrzeby załatwiamy na spacerze, albo w wyznaczonym do tego miejscu. Substancje użyte do produkcji takich sprayów są bezpieczne dla psa i człowieka, najczęściej są to głównie olejki eteryczne.

Klikery i gwizdki

są świetnymi akcesoriami podczas treningu - mogą służyć do nauki komend i przywoływania zwierzaka.
 

Torba na przysmaki

bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie krępuje naszych ruchów podczas zabawy z psem. Możemy zarzucić ją wygodnie przez ramię, lub nosić na biodrach, tak, by móc nagradzać naszego zwierzaka za dobrze wykonane komendy.
 

Spraye przeciwko obgryzaniu mebli

najczęściej zawierają gorzki olejek z eukaliptusa, który skutecznie zniechęca pupila do niszczenia naszych mebli. Wystarczy spryskać przedmioty, które są dla psich zębów zakazane.

Aportery

wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak np. len, sprawdzą się idealnie podczas treningu. Można je napełnić suchą karmą, by zachęcić psiaka do aportowania.
 

Obroże relaksujące

jest idealna dla psiaków z problemami behawioralnymi. Dzięki naturalnym olejkom i składnikom, uwalnia relaksujące substancje przez okres około 4- 5 tygodni. Jest świetnym rozwiązaniem, jeśli nasz pies przejawia objawy agresji, niszczy meble, czy cierpi na lęk separacyjny. Można zdecydować się również na dyfuzor, który podłączamy do kontaktu i uwalnia uspokajające substancje. Pamiętajmy jednak, że powinno być to jedynie rozwiązanie wspomagające, nie sposób leczenia. W przypadku problemów behawioralnych, najważniejszy będzie kontakt z behawiorystą.