Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Karma weterynaryjna dla kota

Weterynaryjne karmy dla kotów z problemami zdrowotnymi, wspierają leczenie i pomagają w rekonwalescencji po zabiegach. W naszym sklepie znajdziesz karmy dla kotów sterylizowanych, z alergią i problemami dermatologicznymi, zaburzeniami układu pokarmowego, cukrzycą, otyłych i z nadwagą, ze schorzeniami dróg moczowych, ze schorzeniami stawów, a także z problemami stomatologicznymi. W ofercie także specjalistyczne karmy dla kociąt i kotek ciężarnych i karmiących.

Zdarza się jednak, że nasz kot napotka problemy zdrowotne, które sprawią, że sposób żywienia stosowany do tej pory okaże się niewystarczający, ponieważ powrót do zdrowia wymaga szczególnej uwagi i specjalnego rodzaju żywienia- wtedy z pomocą przychodzi karma weterynaryjna, polecana przez weterynarzy, która nie tylko wspiera leczenie, ale również pomaga w rekonwalescencji po zabiegach i jest idealna dla czworonogów z przeróżnymi problemami zdrowotnymi.

 
1 2 3 4 5 6 7 8
... 10
1 2 3 4 5 6 7 8
... 10

Karmy weterynaryjne dla kotów

Większość czworonogów wymaga szczególnej troski w czasie choroby, czy rekonwalescencji. Dlatego, jeśli Twój kot cierpi przykładowo na cukrzycę, weterynarz zaleci wybranie pożywienia dostosowanego do jego szczególnych potrzeb.

Jako, że karmy weterynaryjne dobiera i zaleca lekarz weterynarii, nie powinno się podawać ich kotu na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistą. Uwzględniają one szczególne potrzeby naszego zwierzaka, jak i obecnie zapotrzebowanie kaloryczne, wraz ze zmienionym (na skutek choroby, rekonwalescencji, czy innych szczególnych problemów zdrowotnych) zapotrzebowaniem na składniki odżywcze, zarówno podstawowe, jak i dodatkowe.

Właśnie z uwagi na to, że każdy produkt jest specjalnie dostosowany do konkretnego zaburzenia, czy choroby, nie powinno się podawać karmy bez konsultacji z lekarzem - ilość i rodzaj składników odżywczych jest skrupulatnie obliczona tak, by jak najlepiej wspomóc zdrowie Twojego kota.

 

W naszym sklepie zoologicznym możesz znaleźć karmy weterynaryjne dla kotów:

-sterylizowanych

-z alergią

-z problemami dermatologicznymi

-mających problemy z układem pokarmowym

-cierpiących na cukrzycę

-mających problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi- cierpiących na nadwagę czy otyłość

-zmagających się ze schorzeniami dróg moczowych

-cierpiących na schorzenia stawów

-z problemami stomatologicznymi

Posiadamy również specjalistyczne produkty dla kociąt, a także kotek ciężarnych i karmiących, które wymagają wyjątkowo dobrze zbilansowanej diety i opieki.

 

Przechowywanie karmy weterynaryjnej dla kota

Karmę powinno się przechowywać w suchym, stosunkowo ciemnym miejscu i pamiętać o szczelnym zamknięciu opakowania., a także o tym, by kot miał stały dostęp do świeżej wody. Z uwagi na to, że suche karmy pozostawiają na miskach osad, zaleca się ich codzienne mycie.  Optymalną temperaturą będzie pokojowa.