Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Szampony dla psa

Piękny i zdrowy wygląd psa to nie tylko odpowiednie żywienie psa, ale również pielęgnacja. Obie rzeczy mają duży wpływ, ale powinny być odpowiednio wykonywane z udziałem dobrych kosmetyków. W naszej ofercie znajdziesz wszystko co potrzebne do pielęgnacji psa: szampony, odżywki, kremy, pudry, a także specjalne preparaty do czyszczenia uszu, łap oraz okolic oczu. Z nami skompletujesz najlepszą kosmetyczkę dla swojego psa!

1 2 3 4
1 2 3 4

Podstawowa pielęgnacja psa – czyli kilka słów o szamponach dla psów

Każdy opiekun od czasu do czasu musi wykąpać swojego psa. Czasem częściej, czasem rzadziej. Przyspieszyć ten zabieg może brzydka pogoda, spacer po nieoczyszczonym terenie, wygłupy psa i wiele innych rzeczy. Dlatego w domu zawsze powinien być pod ręką szampon dobrej jakości dla psów. Dostępnych jest wiele rodzajów szamponów i najlepiej dobrać konkretny dla danego psa.

Można wybrać szampon dla psa spośród:

- szampon dla szczeniąt – delikatny, nie drażniący, przystosowany do łagodnego mycia szczenięcej sierści

- szampon dla psów o różnym kolorze sierści – najpowszechniejsze są szampony dla psów o białej sierści oraz dla psów o czarnej maści – szampony takie zachowują naturalny kolor i wzmacniają go

- szampony funkcjonalne, czyli szampony nawilżające, odżywcze, ułatwiające rozczesywanie, zwiększające objętość, dla skóry wrażliwej, szampony hypoalergiczne i przeciwświądowe oraz szampony delikatne

- szampony dostosowane do sierści pod kątem jej długości, czyli szampony dla psów krótkowłosych, długowłosych lub dla psów o średniej długości sierści

 - szampony zapachowe, nadające sierści pięknego zapachu, który długo się utrzymuje

Dostępne są również szampony suche dla psów. Nadają się do szybkiego odświeżenia, jednak nie uporają się z dużymi zabrudzeniami. Szampony suche są idealne dla psów, które nie lubią kąpieli i się jej boją. Zaoszczędzą wtedy takie szampony stresu psu, a opiekunowi ułatwią zadanie.

 

Preparaty pielęgnacyjne dla psa

- Odżywki dla psów mają za zadanie odbudować i odżywić sierść psa i sprawić, aby była zdrowa i piękna. Dostosowane są one do różnego rodzaju okrywy włosowej oraz do różnej jej długości. W zależności od odżywki, nawilża włos, regeneruje, ułatwia rozczesywanie, nadaje blasku lub sprężystości sierści. Odżywki nakłada się na umytą okrywę włosową psów. Dostępne są odżywki bez spłukiwania oraz takie, które po określonym czasie należy spłukać wodą.

- Preparaty do czyszczenia uszu lub okolic oczu psa – w formie chusteczek, kropli lub płynów. Preparaty do czyszczenia uszu skutecznie usuwają woskowinę i zalegający brud oraz kurz. Wiele psów, szczególnie te z oklapniętymi uszami ma problemy z gromadzącym się wewnątrz ucha brudem, który w konsekwencji może doprowadzić do rozwoju bakterii oraz stanów zapalnych – bardzo bolących i nieprzyjemnych schorzeń. Preparaty do czyszczenia okolic oczu usuwają zeschnięte zanieczyszczenia, wybielają przebarwienia oraz niwelują mocne łzawienie.

- Perfumy dla psów – chcesz, aby Twój pies pięknie pachniał na specjalne okazje? Zafunduj mu perfumy dla psów, bezpieczne dla zwierząt. Ludzkie perfumy mają składniki drażniące i zbyt mocne dla skóry psów, mogą wywołać alergie, uczulenia, podrażnienia, świąd. Dostępnych jest wiele zapachów.

- Preparaty do pielęgnacji opuszek łap psów – idealne podczas zimy i upalnego lata. Środki do łap psów chronią je przed mrozem oraz rozsypywaną w zimie solą oraz zapobiegają pękaniu. Podczas lata nawilżają je i minimalizują ryzyko oparzeń. Asfalt w lato rozgrzany jest do wysokich temperatur, które mogą spowodować bolące oparzenia.

 

Chcesz, aby Twój pies zachował zdrowie, a przy każdym kroku zachwycał pięknym wyglądem? Musisz o niego odpowiednio zadbać. Jeżeli nie jesteś pewien jak dokładnie powinieneś dbać o swojego psa, odwiedź naszego bloga, gdzie zamieszczamy porady odnośnie pielęgnacji każdej rasy psów. Dobrym pomysłem jest także konsultacja z groomerem, który doradzi jak najlepiej zadbać o sierść Twojego psa. Jednak każdy opiekun psa powinien mieć w mieszkaniu podstawowe akcesoria do utrzymania higieny psa.