Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Transporter dla kota

Niezależnie od tego, czy Twój kot jest wychodzący, czy nie, przynajmniej kilka razy w roku zajdzie potrzeba, by odwiedził weterynarza, czy wyruszył z nami w podróż- krótszą lub dłuższą. Są to dla kota bardzo stresujące wydarzenia, dlatego niezwykle istotne jest, by transport był dla niego jak najbardziej komfortowy i zapewnił mu optymalne do okoliczności poczucie bezpieczeństwa- zarówno to zewnętrzne, jak i wewnętrzne. 

 

Jaki transporter dla kota wybrać?

Decydując się na zakup transportera, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę rozmiar kota. Niezależnie od długości podróży, jaką będzie z nim odbywał, musi być on wygodny i odpowiednich rozmiarów- kot powinien być w stanie się w nim swobodnie obrócić i położyć. Jeśli okaże się, że nasz kociak urósł bardziej, niż się spodziewaliśmy i transporter jest ciasnawy, nie wahajmy się przed kupnem nowego, większego.

Jeśli chodzi o materiał, z jakiego są wykonane, możemy kupić plastikowe, materiałowe, a nawet wiklinowe przenośne domki dla naszego pupila.

Jeśli chodzi o higienę i użytkowanie, najłatwiejsze do utrzymania w czystości, są transportery plastikowe- jeśli kotu ze stresu zdarzy się załatwić potrzebę do transportera, nie ma problemu, by solidnie go wyszorować, jako, że większość modeli składa się z dwóch części mocowanych na zaczepy, które można bez problemu rozdzielić.

Plastikowe modele najczęściej posiadają również specjalne uchwyty, przez które można przeciągnąć pasy samochodowe i odpowiednio zabezpieczyć naszego kota. Jeśli chodzi o drzwiczki, możemy wybrać plastikowe lub metalowe. Metalowe polecane są do silniejszych i cięższych kotów, jako, że plastikowe mogłyby nie wytrzymać spotkania z kopnięciem silnych kocich łap.

Żeby nieco uprzyjemnić podróż w takim transporterze, można wyłożyć jego dno kocykiem, czy też praktycznym podkładem higienicznym, który w razie słabości kociego pęcherza pochłonie cały płyn i większość zapachu.

Innym rodzajem transporterów są materiałowe, odpowiednio usztywnione torby, z zamknięciem na zamek. Są one również bardzo wygodnym rozwiązaniem dla kota, natomiast utrzymanie w nich czystości jest nieco trudniejsze. Wielką zaletą takich toreb transportowych jest to, że często posiadają długie pasy, dzięki którym można nieść torbę na ramieniu, co bardzo ułatwia podróż, szczególnie, jeśli poza kotem musimy jeszcze wieźć walizkę, plecak i kilka toreb.

Można też zdecydować się na transporter wykonany z wikliny, który jest również dla kota bardzo wygodny (chociaż najlepiej jest wyłożyć dno miękkim kocykiem, czy poduszką). Kraty są wykonane z solidnego metalu, co daje praktycznie pewność, że kot nie będzie w stanie się samodzielnie wydostać. Jest to jednak opcja o tyle niepraktyczna, że takie domki są z reguły duże, nieforemne i ciężkie, a ponadto trudno utrzymać je w czystości.

 

Co zrobić, aby kota nie stresował transporter?

Jeszcze jedną ważną kwestia- żeby podróże naszego kota były przyjemniejsze, warto trzymać transporter w ogólnodostępnym dla kota miejscu, tak, by miał okazję się z nim oswoić, zdrzemnąć, obwąchać. Nie chowajmy tego przenośnego domku do szafy, niech kot ma go cały czas na oku, tym sposobem nie będzie mu się kojarzył tylko z ogromnym stresem i wizytą u weterynarza, co zaoszczędzi nerwów zarówno zwierzakowi, jak i właścicielowi.