Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Sprzęt podróżny dla psa

Niezależnie od tego, czy Twój pies jest wielkim amatorem podróży, czy też zadeklarowanym domatorem, podróże są nieuniknione- ku uciesze jednego i przerażeniu drugiego. Wakacje, przeprowadzka, czy straszny dla tak wielu weterynarz, są powodami, dla których pies powinien mieć zapewniony komfort i bezpieczeństwo podczas transportu.

Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiedni sprzęt podróżny, produkty chłodzące oraz inne akcesoria, które nie tylko realnie zwiększą bezpieczeństwo Twojego psa, ale również zapewnią mu optymalny komfort, podczas tej, nie ukrywajmy, dla większości zwierzaków niekomfortowej sytuacji.

 
1 2
1 2

Jaki sprzęt podróżny może zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem?

Przewóz psa samochodem to spore wyzwanie. Aby było przyjemne dla wszystkich stron, warto zaopatrzyć się w odpowiedni transporter dla psa, czy szelki samochodowe, które nie tylko zapewnią mu bezpieczeństwo, ale też utrzymają w jednym miejscu, dzięki czemu  nie będzie obawy o ewentualny wypadek, gdyby psiaki zachciało się nagle radośnie wskoczyć Ci na kolana.

Aby uniknąć przemieszania się psa po całym pojeździe, można kupić siatkę odgradzającą, którą mocuje się za przednimi siedzeniami, tak, by zwierzak nie miał dostępu do kierowcy, albo solidniejszą kratę, mocowaną za tylnymi siedzeniami, w przypadku kiedy pies podróżuje w bagażniku.

Kolejnym udogodnieniem, które zwiększy komfort pupila podczas podróży jest mata do samochodu, która dzięki zawieszeniu zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach, uniemożliwia psu zejście z siedzenia.

Jako, że psiaki to łobuziaki, można też pomyśleć o zabezpieczeniu otwartych okien poziomą kratką do samochodu- a nuż któryś łobuz za bardzo się wychyli i wypadnie na zakręcie, a takiej tragedii byśmy nie chcieli.

 

Jakie akcesoria na spacery z psem?

Coraz popularniejsze stają się również wózki dla psów, najczęściej na dwóch kółkach, przypominają torby podróżne, są najczęściej zapinane na zamek, czy solidne rzepy. Można je spokojnie doczepić do roweru, co da naszym zwierzakom niezapomniane przeżycia i wiele radości.

Kolejnym ciekawym udogodnieniem są transportery na rower, dzięki którym zwierzak może poczuć wiatr we włosach i nabrać całkiem sporej prędkości.

Zarówno podczas spaceru, jak i jazdy samochodem, trzeba pamiętać o podstawowych potrzebach naszego psa- jedzeniu i piciu. Dlatego warto zaopatrzyć się w składane miski podróżne, które są bardzo kompaktowe i praktyczne. Ważnym elementem są też butelki na wodę, szczególnie takie, które utrzymują wodę w odpowiedniej temperaturze.

 

 

Biorąc pod uwagę powyższe sugestie, pies z pewnością będzie nieco lepiej znosił stres związany z podróżami. Jeśli samochód, czy wycieczka nie kojarzy mu się wyłącznie z weterynarzem, powinien z czasem choć trochę przekonać się do podróży. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo i wygoda naszego psa przede wszystkim!