Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Transportery dla psa

Transporter jest jednym z podstawowych elementów wyprawki dla psa. Prędzej, czy później okaże się potrzebny, czy to w podróży, czy podczas wystawy, może również pełnić funkcję legowiska.

Jaki transporter dla psa wybrać?

Niezależnie od rodzaju transportera, bardzo ważny jest rozmiar psa. Przecież nie chcemy, by podróż była dla niego męką. Musi być on dostosowany do jego wymiarów i wagi.

Generalnie powstały one z myślą o kotach i mniejszych psiakach, bo przecież nie upchniemy do transportera owczarka niemieckiego. Dla owczarków o wiele bardziej odpowiednie będą klatki transportowe, ale o nich za chwilę.

Pies musi mieć wystarczająco przestrzeni, możliwość swobodnego położenia i obrócenia się. Niedopuszczalne są sytuacje, w których wciskamy pupila trochę na siłę do środka. Pomijając wątpliwy komfort, prowadzi to do problemów ze stawami, kręgosłupem, utrudnia oddychanie, a przede wszystkim (szczególnie podczas jazdy samochodem) jest naprawdę niebezpieczne.

 

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar transporteru dla psa?

Należy zmierzyć swojego psiaka od nosa do ogona, sprawdzić także wymiary łap, wysokość w kłębie, oraz zapamiętać jego wagę. Następnie wymiary można porównać z transporterami dostępnymi w sklepie. Waga jest o tyle ważna, że nie chcemy, by podczas przenoszenia zwierzaka urwała się rączka, by odpadło dno- mogłoby to stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pupila.

 

Rodzaje transporterów dla psów

Poza odpowiednimi wymiarami i obciążeniem, musimy dopasować też transporter do temperamentu naszego psiaka. Może się okazać, że powinniśmy wybrać transporter z metalowymi drzwiczkami i wzmacnianymi bokami- tak, by psiak dosłownie nie rozsadził go od środka.

Najbardziej popularne są transportery plastikowe, łatwe w utrzymaniu, wytrzymałe i estetycznie wyglądające. Najczęściej posiadają uchwyty na pasy samochodowe, dzięki którym Twój pies będzie jeszcze bezpieczniejszy. Można wybrać model otwierany od przodu, czy od góry, albo taki, który łączy obie opcje. Jest to dobra opcja, jeśli planujemy wycieczkę samochodem, pociągiem, czy pokonanie niewielkiej odległości.

Kolejnym rodzajem są materiałowe torby, w których materiał jest rozciągnięty na stelażu. Są dla zwierzaka bardzo wygodne, lekkie, a ponadto często posiadają szelki, dzięki którym możemy zarzucić transporter na ramiona, czy kółka, jak w walizce. Ich wielkim minusem jest utrudnione dbanie o czystość i niska wytrzymałość na ostre i wytrwałe zęby naszego psa.

Jeśli chodzi o klatki, jest to rozwiązanie idealne dla większych ras, oraz dla osób, które posiadają wystarczająco duży bagażnik (na tyle duży, by zmieściła się w nim swobodnie, bez dociskania klapy bagażnika na siłę). Najczęściej są wykonane z aluminium, w związku z czym są dość odporne na zniszczenia, a poza tym zapewniają psu nieograniczoną ilość świeżego powietrza i widoku. Takie rozwiązanie nie jest odpowiednie dla osób podróżujących np. pociągiem, z uwagi na wagę takiej klatki byłoby to bardzo uciążliwe.

 

Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort podróży, dno klatki/ transportera/ torby można wyłożyć miękkim kocykiem (najlepiej takim, który kojarzy się psu z domem) i podkładem higienicznym, który ratuje przed przykrymi niespodziankami.