40 DNI NA REZYGNACJĘ
Tylko u nas!
SZYBKA WYSYŁKA!
Nawet w 24 godziny!
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 95zł!
Filtruj

Gry dla psa

Najlepsze zabawki dla psów to takie, które oprócz radości wpływają korzystnie na rozwój zwierzęcia. Edukacyjne zabawki dla psów oddziałują przede wszystkim na inteligencję i zmysł powonienia. Najbardziej znanym ich rodzajem są piłki, do których chowa się smakołyki.

Wybór psich zabawek jest bardzo duży. W ostatnim czasie na popularności zyskały edukacyjne i interaktywne zabawki dla psów. Zaletą tych pierwszych jest wpływ na kondycję psychiczną czworonoga, zaś drugich – możliwość samodzielnej zabawy. Coraz częściej w zabawkach łączy się obie te cechy.

 

Interaktywna zabawka dla psa – automatyczna piłka

Przykładem zabawki interaktywnej dla psa jest automatyczna piłka, która sama wibruje i podskakuje. Takie działanie zapewnia wewnętrznie wbudowany mechanizm zasilany na baterie. Zabawka porusza się dynamicznie w przypadkowy sposób. Wiele modeli dodatkowo gra wesołą melodyjkę i świeci dzięki diodom LED. Taka piłka pobudza czworonoga do większej aktywności fizycznej, zachęca do pościgu – rozbudza instynkt łowiecki. Średni koszt zabawki to 50 zł.

 

Edukacyjne zabawki dla psa – piłka na smakołyki

W sklepach zoologicznych dostępne są rozmaite edukacyjne zabawki dla psa, lecz jedną z najpopularniejszych jest piłka, w której chowa się smakołyki. Zabawka ta łączy w sobie dwa lubiane przez czworonogi czynniki – tajemnicę do wywąchania oraz przekąskę będącą doskonałą nagrodą za rozwiązanie łamigłówki. Istnieją różne typy piłek na smakołyki w zależności od stopnia trudności – ażurowe ze sporej wielkości otworami, jak i modele z małymi dziurkami.

 

Piłka na smakołyki rozwija umiejętność myślenia skutkowo-przyczynowego, angażuje intelektualnie, uczy, że istnieją różne rozwiązania problemu (nie tylko te siłowe). Dodatkowo pies pozostawiony sam w domu z taką piłką nie będzie się nudził. Szybciej i milej upłynie mu czas oczekiwania na powrót właściciela.

 

 

Zabawki inteligentne dla psa – inne przykłady

Inteligentne zabawki dla psa mogą mieć postać podstawy z zagłębieniami, na której znajdują się zasłaniające nagrodę kubeczki. Zabawa polega na odnalezieniu ukrytego przysmaku. Zapewnia doskonalenie komend: szukaj, zostaw, oddaj, bierz, a także oferuje trening węchowy i intelektualny. Za taką zabawkę zapłaci się średnio 75 zł.

 

Kolejną edukacyjną zabawką jest piramida/wieża łamigłówka na smakołyki. Zbudowana jest z kilku poziomów, przez które na skutek kołysania przechodzą w dół wrzucone od góry smakołyki. Kiedy dotrą na ostatni z nich, wysypują się na podłogę. Istnieje także wersja, w której zejście smakołyku na niższy poziom wymaga pociągnięcia za odpowiedni sznurek otwierający zapadnię. Zabawka dostępna jest zarówno w przezroczystej, jak różnokolorowej szacie graficznej. Wiele modeli jest z możliwością regulowania stopnia trudności i wielkości otworków między poziomami. Piramida ze smakołykami to absorbujące zajęcie i wciągająca łamigłówka. Zabawkę można rozłożyć do umycia. Kosztuje około 80 zł.

 

Ciekawą propozycją inteligentnej zabawki dla psów jest też mata węchowa zbudowana z kilku naszytych na siebie warstw materiału, gdzie ukrywa się smakołyki. Zadaniem psa jest wywąchanie przysmaku i dostanie się do niego – pracując pyskiem, zwierzę podnosi poszczególne części maty. Mata węchowa polecana jest w przypadku problemów behawioralnych. Zabawka uczy koncentracji i skupienia, uspokaja, męczy. Ceny mat węchowych sięgają 140 zł.

 

Jakie czynniki brać pod uwagę, kupując edukacyjną zabawkę dla psa?

Wybierając edukacyjną zabawkę dla psa, uwzględnić należy kilka zasadniczych czynników, w tym m.in.:

  • stopień skomplikowania – pies niecierpliwy, o żywym usposobieniu nie wykazuje większego zainteresowania skomplikowanymi zabawkami, które będą od niego wymagały różnych trudnych działań. W związku z tym zabawkę powinno się dopasować do sprytu, temperamentu, osobowości, inteligencji psa;
  • rozmiar w zależności od wielkości zwierzęcia;
  • wytrzymałość – jakość materiałów, z których została wykonana i związane z tym bezpieczeństwo użytkowania;
  • popularność – warto sprawdzić oceny zabawek wystawione przez innych właścicieli psów.