Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Gry dla psa

Najlepsze zabawki dla psów to takie, które oprócz radości wpływają korzystnie na rozwój zwierzęcia. Edukacyjne zabawki dla psów oddziałują przede wszystkim na inteligencję i zmysł powonienia. Najbardziej znanym ich rodzajem są piłki, do których chowa się smakołyki.

Wybór psich zabawek jest bardzo duży. W ostatnim czasie na popularności zyskały edukacyjne i interaktywne zabawki dla psów. Zaletą tych pierwszych jest wpływ na kondycję psychiczną czworonoga, zaś drugich – możliwość samodzielnej zabawy. Coraz częściej w zabawkach łączy się obie te cechy.

TRIXIE Zestaw Mata węchowa + przysmaki treningowe z jeleniem dla psa 300 g
65.46  (130.92 zł / kg) Idealny Prezent
77.84 

Interaktywna zabawka dla psa – automatyczna piłka

Przykładem zabawki interaktywnej dla psa jest automatyczna piłka, która sama wibruje i podskakuje. Takie działanie zapewnia wewnętrznie wbudowany mechanizm zasilany na baterie. Zabawka porusza się dynamicznie w przypadkowy sposób. Wiele modeli dodatkowo gra wesołą melodyjkę i świeci dzięki diodom LED. Taka piłka pobudza czworonoga do większej aktywności fizycznej, zachęca do pościgu – rozbudza instynkt łowiecki. Średni koszt zabawki to 50 zł.

 

Edukacyjne zabawki dla psa – piłka na smakołyki

W sklepach zoologicznych dostępne są rozmaite edukacyjne zabawki dla psa, lecz jedną z najpopularniejszych jest piłka, w której chowa się smakołyki. Zabawka ta łączy w sobie dwa lubiane przez czworonogi czynniki – tajemnicę do wywąchania oraz przekąskę będącą doskonałą nagrodą za rozwiązanie łamigłówki. Istnieją różne typy piłek na smakołyki w zależności od stopnia trudności – ażurowe ze sporej wielkości otworami, jak i modele z małymi dziurkami.

 

Piłka na smakołyki rozwija umiejętność myślenia skutkowo-przyczynowego, angażuje intelektualnie, uczy, że istnieją różne rozwiązania problemu (nie tylko te siłowe). Dodatkowo pies pozostawiony sam w domu z taką piłką nie będzie się nudził. Szybciej i milej upłynie mu czas oczekiwania na powrót właściciela.

 

Zabawki inteligentne dla psa – inne przykłady

Inteligentne zabawki dla psa mogą mieć postać podstawy z zagłębieniami, na której znajdują się zasłaniające nagrodę kubeczki. Zabawa polega na odnalezieniu ukrytego przysmaku. Zapewnia doskonalenie komend: szukaj, zostaw, oddaj, bierz, a także oferuje trening węchowy i intelektualny. Za taką zabawkę zapłaci się średnio 75 zł.

 

Kolejną edukacyjną zabawką jest piramida/wieża łamigłówka na smakołyki. Zbudowana jest z kilku poziomów, przez które na skutek kołysania przechodzą w dół wrzucone od góry smakołyki. Kiedy dotrą na ostatni z nich, wysypują się na podłogę. Istnieje także wersja, w której zejście smakołyku na niższy poziom wymaga pociągnięcia za odpowiedni sznurek otwierający zapadnię. Zabawka dostępna jest zarówno w przezroczystej, jak różnokolorowej szacie graficznej. Wiele modeli jest z możliwością regulowania stopnia trudności i wielkości otworków między poziomami. Piramida ze smakołykami to absorbujące zajęcie i wciągająca łamigłówka. Zabawkę można rozłożyć do umycia. Kosztuje około 80 zł.

 

Ciekawą propozycją inteligentnej zabawki dla psów jest też mata węchowa zbudowana z kilku naszytych na siebie warstw materiału, gdzie ukrywa się smakołyki. Zadaniem psa jest wywąchanie przysmaku i dostanie się do niego – pracując pyskiem, zwierzę podnosi poszczególne części maty. Mata węchowa polecana jest w przypadku problemów behawioralnych. Zabawka uczy koncentracji i skupienia, uspokaja, męczy. Ceny mat węchowych sięgają 140 zł.

 

Jakie czynniki brać pod uwagę, kupując edukacyjną zabawkę dla psa?

Wybierając edukacyjną zabawkę dla psa, uwzględnić należy kilka zasadniczych czynników, w tym m.in.:

  • stopień skomplikowania – pies niecierpliwy, o żywym usposobieniu nie wykazuje większego zainteresowania skomplikowanymi zabawkami, które będą od niego wymagały różnych trudnych działań. W związku z tym zabawkę powinno się dopasować do sprytu, temperamentu, osobowości, inteligencji psa;
  • rozmiar w zależności od wielkości zwierzęcia;
  • wytrzymałość – jakość materiałów, z których została wykonana i związane z tym bezpieczeństwo użytkowania;
  • popularność – warto sprawdzić oceny zabawek wystawione przez innych właścicieli psów.