Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Przysmaki dla kota

Większość kotów to prawdziwi smakosze. Ulubione smakołyki mogą stanowić dla nich nie lada motywację do wykonywania określonych czynności. Rozpieszczaj swojego kociaka przysmakami, które są nie tylko smaczne ale też bezpieczne dla zwierząt i wspierają ich prawidłowy rozwój. Przysmaki zapobiegające tworzeniu kul włosowych, wspierające higienę kocich zębów, dostarczające witamin i zapewniające zdrowe futro. A do tego uwielbiane nawet przez najwybredniejsze koty!

 
1 2 3 4 5 6 7
TRIXIE Ryba suszona dla kota 50 g

**** *

5.38  (107.60 zł / kg)
TRIXIE Kalendarz adwentowy dla kota
29.89  Idealny Prezent
TRIXIE Słód dla kota 240g

**** *

20.75  (86.46 zł / kg)
TRIXIE Miękkie gwiazdki z łososiem i jagnięciną 140g

*****

10.77  (76.93 zł / kg) Idealny Prezent
TRIXIE Premio kalendarz adwentowy świąteczny dla kota
31.53  (78.83 zł / kg) Idealny Prezent
1 2 3 4 5 6 7

Wszystkie przysmaki dla kotów stanowią uzupełnienie diety i nie należy ich traktować jako jej podstawy. Nie są to produkty pełnowartościowe, a jedynie smakołyki wzbogacone wybranymi witaminami czy pierwiastkami. Zaleca się podawanie ich między posiłkami, po udanej zakończonej zabawie, w formie nagrody lub w czasie treningu.

 

Jakie wyróżniamy kocie przysmaki? Jakie z nich są najlepszym wyborem?

Rynek przekąsek dla kotów cały czas się rozbudowuje i zyskuje na sile. Co jakiś czas pojawiają się nowe i udoskonalone propozycje producentów, mające zachwycić koty pod względami smakowymi, a opiekunów pod tymi finansowymi. Świadomy zakup powinien łączyć obie te sytuacje, ale zawrzeć też umiejętny wybór składu. Dla kocich rodziców priorytetem powinno być zachowanie zdrowia i pięknej kondycji pupila. Dostępne są:

Naturalne przysmaki dla kotów: są najzdrowsze i najbardziej polecane. Zawierają bardzo dużo składników odżywczych, które są najlepiej przyswajane przez organizm mięsożerców. Dostarczają wartościowego białka zwierzęcego, który ma pozytywny wpływ na budowę i regenerację tkanek mięśniowych. Naturalne i zdrowe przysmaki dla kotów rzadko kiedy, prócz mięsa mają dodawane, inne składniki zapychające, bo zwyczajnie nie jest to potrzebne przy ich produkcji. Zatem brak zbóż oraz innych balastów nie obciąża układu pokarmowego, i nie dostarcza dodatkowych kalorii. Takie smakołyki charakteryzują się dosyć mocnym aromatem i smakiem, dzięki czemu mało który kot się im oprze. Dostępne w różnych formach, kształtach i o różnej konsystencji. Szeroki wybór użytych mięs sprawia, że opiekun może często serwować pupilowi nowe doznania smakowe. Wraz z mięsnymi kąskami stanowią najlepsze przysmaki dla kotów. Wśród nich możemy wyróżnić:

- suszone przysmaki: taka metoda konserwacji nie niszczy wartości odżywczych użytych składników, są one łatwo dostępne i szybko wchłaniane przez koci organizm. Suszone przysmaki są bogatym źródłem białka i niewielkim tłuszczy. Idealnie sprawdzą się przy rozpieszczaniu wszystkich kotów, także tych z tendencją do nadmiernego przybierania na wadze. Cieszą się wysoką akceptacją pupili i mają długi termin ważności. Dostępne są rybne suszone produkty, które uzupełniają kocią dietę w mikroelementy takie jak witamina D, jod czy cenne aminokwasy, poprawiające ogólne funkcjonowanie organizmu.
Mięsne suszone przysmaki, wytworzone z różnych gatunków zwierząt: od kurczęcych, kaczych, indyczych, po królicze i wołowe. Najczęściej w formie pasków, filecików czy kosteczek.

- liofilizowane smaczki: przekąski takie odwadniane są przez usunięcie od 70 – 96%, może to mieć miejsce dzięki ususzeniu po zamrożeniu produktów pod niskim ciśnieniem. Są to dosyć specyficzne przysmaki o bardzo intensywnym smaku i zapachu. Z tego względu mogą nie podpasować wszystkim milusińskim. Liofilizowane przysmaki są jednak bardzo zdrowe, taki proces produkcji zapewnia zachowanie większości składników odżywczych znajdujących się w surowcach. Mają bardzo długi termin ważności.

- trawa – bardzo ważny element diety kotów przybywających głównie w domu. Przydatny także w jesień i zimę, kiedy to naturalnej trawy jest raczej niewiele. Koty nie trawią trawy, stanowi ona dla nich swoisty balast w przewodzie pokarmowym. Pomaga to oczyścić się kotom. Po zjedzeniu trawy następują albo wymioty albo ułatwia się transport kul włosowych przez przewód pokarmowy. Kule włosowe, tzw. pilobezoary tworzą się podczas codziennej pielęgnacji i mycia się kotów. Nie wydalane przez dłuższy czas mogą osiadać w żołądku lub jelitach kota i powodować różne komplikacje. Zasiana trawa wystarcza na nawet 2 tygodnie.

 

Mięsne przysmaki dla kotów: dostarczają najcenniejszych aminokwasów, ławo przyswajalnych przez koty. Można wybrać paski, kosteczki, świderki, pałeczki lub kabanosy. Warto dokładnie sprawdzać składy takich smakołyków i wybierać te bez niepotrzebnych dodatków, konserwantów, barwników itp..

 

Ciasteczka, dropsy, krokieciki z nadzieniem – Pięknie wykonane i słodkie smaczki są źródłem węglowodanów. Krokieciki z nadzieniem są pełne smaku, a dobranie się do środka chrupka z zaskakującym nadzieniem, staje się dla kota nie lada zabawą. Popularną marką z tego typu produktami jest Dreamies przysmaki dla kotów.

 

Specjalistyczne przekąski dla kotów: mowa tu m.in. o przysmakach dla alergików. Producenci oferują również przysmaki na odkłaczenie oraz te dentystyczne, dedykowane kotom, które mają problemy z higieną jamy ustnej.

 

Pasty dla kotów: o różnych smakach, mogą stanowić świetną pomoc dla opiekunów wybrednych pupili. Takie przysmaki dla kotów zazwyczaj są bardzo smaczne i większość kotów za nimi przepada. Można je więc wykorzystać jako dosmaczanie niezbyt lubianej karmy, zatajenie tabletki czy nawet jako wypełnienie do zabawek. Producenci często dodają do past dla kotów składniki odkłaczające.

 

Przysmaki dla kociąt lub dla kocich seniorów

W sklepach znaleźć można także przysmaki dedykowane kotom na konkretnym etapie życia, np. dla kociąt (sa łatwiejsze do gryzienia, dostarczają więcej białka i energii), dla seniorów (miękkie, mają obniżoną kaloryczność), dla kotek w ciąży czy karmiących. Taki podział może ułatwić dobranie odpowiedniego produktu, ale są one wyznacznikiem, którego należy się sztywno trzymać.

Spośród tak dużego wyboru kocich przysmaków warto wybrać takie, które przysłużą się do poprawienia kondycji zwierzaka i uzupełnienia jego diety dodatkowymi wartościami. Najlepsze smaczki, nie odbiegają zbytnio od naturalnej diety kotow i nie są nadmiernie przetworzone. Zawierają taurynę, białko oraz tłuszcze zwierzęce. Zaleca się podawanie smakołyków bez cukru, zbóż, sztucznych konserwantów czy barwników. To takie są najwartościowsze i najzdrowsze dla naszych pupili.

 

Jakie korzyści dają przysmaki dla kotów?

Kocie smakołyki, prócz sprawienia radości pupilom mogą stanowić przydatną pomoc w zabawianiu kotów oraz w nauce nowych sztuczek.

Przy kotach lubiących współpracę z opiekunem lub potrzebujących wysiłku psychicznego, ulubione smakołyki posłużą przy nauce wszelakich komend i będą świetną nagrodą oraz motywacją.

Świetnym pomysłem może okazać się samodzielne wykonanie zabawki dla kota, do której wykorzystamy przysmaki. Zajmie to na jakiś czas zwierzaka, np. podczas pobytu opiekunów w pracy lub niemożności zajęcia się aktualnie zwierzakiem. W rulonie np. po ręcznikach papierowych wycinamy niewielkie otwory, a w boki zamykamy np. kulką papieru. Teraz pozostaje już tylko wsypanie do zabawki paru przysmaków i pozostawienie do rozpracowania kotu.

Kolejnym praktycznym zastosowaniem przysmaków dla kotów może być wykorzystanie ich jako wkładu do maty węchowej.

Podawanie przysmaków jako nagrody, zachęty, czy po prostu urozmaicenia między posiłkami, wzmacnia więź łączącą opiekuna z czworonogiem. To bardzo ważne i pozwala na zbliżenie się oraz na przełamanie lodów w początkowej fazie wzajemnego poznawania się.

 

Zawsze należy mieć na uwadze, że podczas podawania kotom przekąsek naturalnych, dentystycznych, antyalergicznych czy innych, umiar jest najważniejszy. Warto trzymać się zaleceń producentów odnośnie sugerowanej dziennej ilości. Nie stosowanie się do tego, nawet w przypadku najzdrowszych i najbardziej wartościowych kocich smaczków, może skutkować nadmiernym przybieraniem na wadze pupila czy problemami ze strony układu pokarmowego.

 

Co ważne, nie należy podawać kotom ludzkich przekąsek ani jedzenia, a w szczególności: awokado, papryk, cebuli, czosnku, szczypiorku, rodzynek.