Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Woreczki na psie odchody

Nie każdy spacer z psem kończy się załatwieniem przez niego potrzeb fizjologicznych, ale na każdym spacerze opiekun psa powinien być do takiej możliwości przygotowany. Jakie sprzęty więc zabrać ze sobą, aby usuwanie odchodów psa nie było męczarnią, ani przykrym obowiązkiem, na myśl którego odechciewa się spacerów? W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo woreczki na odchody, pojemniki na woreczki, łapki lub szufelki do podnoszenia odchodów psa, czyli wszystkie pomoce, z którymi sprzątanie po psie stanie się normalną, czynnością pozbawioną negatywnego wydźwięku.

Jakie pomoce przydadzą się do usuwania odchodów psa podczas spacerów?

- Woreczki na psie odchody – jednorazowe woreczki świetnie sprawdzają się podczas sprzątania. Wiele firm oferuje woreczki na odchody, różnią się między sobą wielkością, kolorem, wzorami, materiałem wykonania oraz stopniem utylizacji. Aby dobrać najlepsze woreczki na nieczystości dla swojego pupila należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Im większy pies tym większe woreczki na odchody będzie potrzebował. Większe rasy psów potrzebują także mocniejszego wykonania woreczków – żaden bowiem opiekun nie chce nieprzyjemnej niespodzianki podczas podnoszenia odchodów. Kolorowe woreczki mogą maskować widok i zwiększają estetykę usuwania odchodów psa. Niektóre z woreczków oferowanych przez producentów posiada również zapach, jest to najlepsze rozwiązanie dla właścicieli o wrażliwych nosach.

W obecnych czasach bardzo ważna jest utylizacja woreczków na odchody. Można wyróżnić woreczki biodegradowalne, które rozkładają się w parę dni, a nawet przyspieszają rozkład odchodów. Takie woreczki na psie nieczystości są jednak droższe, ale ich wartość dla środowiska jest nieoceniona. Inne woreczki wykonane są zazwyczaj z plastiku i taki rozkładają się długo i pozostawiają zanieczyszczenia dla środowiska. Foliowe woreczki na psie odchody są najbardziej rozpowszechnione i szeroko dostępne, a ich cena jest najniższa.

Woreczki na psie nieczystości sprzedawane są w rolkach, po kilkanaście lub kilkadziesiąt woreczków. Ułatwia to korzystanie i kontrolowanie ile dokładnie ich pozostało.

- Torby na psie nieczystości – są rodzajem biodegradowalnych woreczków na psie nieczystości. Mają troszkę większe pojemności od woreczków na odchody i są droższe, jednak całkowicie ekologiczne i szybko rozkładające się. Torby na psie odchody również są jednorazowe, wykonane z papieru, mocne i pomagają w higieniczny sposób posprzątać po swoim psie.

Wybierając woreczki lub torebki na nieczystości jednym z ważniejszych aspektów powinna być ich wytrzymałość i odporność, tak aby nie rozerwały się pod ciężarem wypełnienia pozostawiając brudną okolicę i zbierającego.

- Pojemniki na woreczki – przy używaniu woreczków na psie odchody warto zaopatrzyć się w pojemniczki na woreczki. Ten praktyczny gadżet można przyczepić do smyczy, szelek, paska lub zwykłego kółka do kluczy. Większość pojemników na woreczki jest uniwersalna i mieści w sobie standardowej wielkości woreczki, jednak w zależności od producenta ilość torebek może się różnić. Pojemniki lub pokrowce na woreczki mają aktualnie szeroką gamę kolorów i wzorów. Można wybrać takie z dodatkowymi funkcjami, jak np. z latarką, z diodą, itp.

- Łapki lub szufelki do podnoszenia nieczystości – zbieracze odchodów przeznaczone są do sprzątania psich odchodów z podwórek, terenów wokół domu, działki itp. Z pewnością nie jest to sprzęt do codziennych spacerów, chyba, że opiekun ma możliwość wychodzić na spacery zarówno z psem jak i zbieraczem. Łapki i szufelki są poręczne, o różnych rozmiarach. Wykonane z materiałów gładkich, które łatwo się czyści, a brud raczej nie przylepia. W zbieraczach ważna jest łatwość utrzymania higieny, gdyż takie sprzęty trzeba regularnie dezynfekować. Na posesji dzięki zbieraczom w prosty sposób podniesiemy i przytrzymamy odchody nie dotykając ich rękoma, a w odpowiednim miejscu, jednym ruchem, je upuścimy. Łapki pomocne są także przy większej ilości psów, gdzie przyspieszą usuwanie wszystkich nieczystości i zminimalizują pozostawianie plastiku i foliowych torebek.

 

Sprzątanie po swoim psie - przykry obowiązek?

Pamiętajmy, że za pozostawianie nieczystości po psie grozi nam grzywna pieniężna lub mandat. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że odchody stanowią zagrożenie epidemiologiczne. Dla bawiących się dzieci jest to szczególnie niebezpieczne, podobnie jak dla innych zwierząt. Odchody zanieczyszczają okolicę, nieprzyjemnie pachną, a chyba każdy człowiek chociaż raz w życiu wdepnął w niespodziankę. Sprzątając po swoim psie można temu zapobiec, a jednocześnie umilić spacerującym czas.

Usuwanie odchodów po swoim psie jest obowiązkiem nie tylko nadanym prawnie, ale przede wszystkim wychodzącym z dbania o środowisko i estetykę. W miastach tereny zielone są bardzo potrzebne i powinny być doceniane przez mieszkańców. Psy załatwiać się muszą, ale to w roli opiekuna leży posprzątanie po nich.