Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Zabawki interaktywne dla kota

Interaktywne zabawki dla kota są świetnym sposobem na zapewnienie pupilowi zajęcia w chwilach, gdy nie można poświęcić mu uwagi. Sprawiają zwierzęciu radość, zaspokajają instynkty, rozwijają jego inteligencję. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie zastąpi kotu czasu spędzonego na zabawie z opiekunem.

 

TRIXIE Wieża do zabawy dla kota

*****

31.70  Idealny Prezent

Dlaczego kotom potrzebne są interaktywne zabawki?

W naturze podstawową aktywnością kotów jest polowanie. Oczywiście domowe zwierzęta nie muszą samodzielnie zdobywać pożywienia, ale ich łowiecki instynkt popycha je do zachowań właściwych dziko żyjącym krewniakom. Próby oduczenia kota polowania są działaniami wbrew jego naturze, a brak możliwości naturalnej ekspresji przysparza mu cierpienia. Staje się przyczyną nudy, frustracji i zaburzeń behawioralnych, w tym takich niepożądanych zachowań, jak niszczenie domowych sprzętów, które padają ofiarą łowieckich zapędów kota. Co więcej, brak ruchu to najczęstszy powód nadwagi i powiązanych z nią chorób. Dlatego domowym czworonogom bezwzględnie potrzebna jest zabawa, która stanie się substytutem polowania.

Jak wybierać interaktywne zabawki dla kota?

Polowanie wymaga zwinności, szybkości, ale też zdolności obserwacji i nie lada sprytu. Interaktywne zabawki dla kota powinny rozwijać te cechy i wychodzić naprzeciw powiązanym z nimi zachowaniom. By dokonać najlepszego wyboru spośród szerokiej oferty dostępnych w sklepach zoologicznych akcesoriów, warto poobserwować łowieckie obyczaje swojego pupila. Koty preferują różne style polowania. Niektóre najchętniej gonią za umykającymi obiektami, inne wolą zaczaić się na zdobycz. Są też takie, które lubią eksplorować swoje terytorium w poszukiwaniu ofiary. Dla wielu kotów zatem najbardziej odpowiednia będzie poruszająca się zabawka zasilana za pomocą baterii. Inne potrzebują schowków – tuneli, wysokich drapaków. Są też takie, które cierpliwie szukać będą sposobu, by wydobyć smakołyk z labiryntu. Najważniejszą cechą każdej zabawki jest to, by ostatecznie kot mógł „upolować” dany obiekt – schwytać i pogryźć uciekającą piłeczkę, czy też zjeść ukryty przysmak.

Bezpieczeństwo interaktywnych zabawek dla kota

Wybierając inteligentne zabawki dla kota, trzeba także zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Wiele spośród tego typu akcesoriów to drogie, designerskie sprzęty, które pięknie prezentują się w każdym wnętrzu. To istotne z punktu widzenia kociego opiekuna, który woli mieć na dywanie elegancki tor przeszkód niż strzępki kartonu. Pupil z pewnością nie będzie przykładał wagi do walorów estetycznych zabawki, więc najlepiej zapewniać mu takie rozrywki, które po prostu sprawiają radość, licząc się z tym, że nie każdy gadżet przypadnie mu do gustu. Co więcej, nawet cieszące się największym kocim entuzjazmem przedmioty mogą szybko się znudzić. Wówczas trzeba schować je na pewien czas, by znów uzyskać efekt nowości, która przyciągnie uwagę pupila. Czy w związku z tym warto inwestować w drogie, interaktywne zabawki dla kota? Jak najbardziej, ponieważ są one wykonane z wysokiej jakości, trwałych i bezpiecznych materiałów, skonstruowane z myślą o potrzebach i możliwych zachowaniach zwierząt. Z nowoczesną, inteligentną zabawką można pozostawić czworonoga samego bez obawy, że zrobi sobie krzywdę.

Czy interaktywne zabawki dla kota mogą zastąpić mu zabawę z opiekunem?

Koty często uchodzą za stworzenia chodzące własnymi ścieżkami. Rzeczywiście, lubią czasem zaznać odrobiny spokoju i samotności. Niewiele jednak rzeczy cieszy je równie bardzo, jak interakcje z człowiekiem. Dlatego obok wszystkich inteligentnych zabawek dla kota nie powinno nigdy zabraknąć w domu zwykłej wędki zakończonej pluszową myszką lub piórkami, którą w ruch wprawi ukochany opiekun.