Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Obroże na kleszcze i pchły dla psa

Obroże na pchły i kleszcze pomogą zabezpieczyć Twojego psa przed niepożądanymi lokatorami, takimi jak pchły, kleszcze, komary, czy muchówki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, chroniące pupila przed inwazją pasożytów.

Obroża na kleszcze i pchły dla psa jest nie tylko naprawdę wygodna, ale też starcza na co najmniej kilka miesięcy i nie wymaga ponawiania aplikacji, tak jak w przypadku np. preparatów na pasożyty w sprayu.

 
1 2 3
PCHEŁKA Bio obroża pies 35 cm
21.38  CHROŃ ZWIERZAKA
PCHEŁKA Bio obroża pies 45 cm
21.38  CHROŃ ZWIERZAKA
1 2 3

Jak należy założyć i stosować obrożę na pchły i kleszcze dla psa?

Mimo tego, że jest to bardzo mało wymagająca ze strony właścicieli forma ochrony przed pasożytami, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim, obroża musi być dobrze założona, tzn. nie powinna ani zwisać na szyi zwierzaka, ani też jej zbyt ciasno opinać. Dlaczego nie może luźno wisieć? Z uwagi na sposób działania obroży (substancja przedostaje się bezpośrednio z obroży na skórę psa), musi zostać dobrze założona, bo w innym przypadku po prostu nie spełni swojej roli.

Zaleca się zdjęcie obroży na czas kąpieli, żeby nie wypłukać substancji znajdującej się w mikroporach produktu, chyba że jest to obroża wodoodporna np. Foresto.

Obroże należy kupować od sprawdzonych producentów, takich jak np. Bayer, Foresto, Selecta, czy HAPPS. Mamy wówczas pewność, że produkt poradzi sobie z ochroną psa przed pasożytami. Nie mamy takiej pewności, kupując przypadkowe obroże w supermarketach, gdzie często nie są szczelnie zapakowane.

Produkt ten trzeba oczywiście dobrać odpowiednio do wagi psa. W zależności od jego wagi, będzie zawierał inną ilość substancji uwalnianej na skórę. Jeśli kupimy obrożę dla psów ważących poniżej 8 kg, a mamy owczarka niemieckiego, nie dziwmy się, że nie zadziała.

 

Jak często trzeba wymieniać obrożę na kleszcze dla psa?

Jest to jeden z najdłużej chroniących zwierzaka metod, ponieważ jej działanie ochronne trwa przez nawet od 6 do 8 miesięcy. Ten sposób ochrony przed kleszczami poleca się przede wszystkim psom, które spędzają dużo czasu poza domem, na spacerach, czy zabawie na świeżym powietrzu.

 

Czy obroża na kleszcze i pchły dla psa wydziela zapach?

Na początku zapach może się wydawać silny, szczególnie, jeśli psiak śpi z nami w łóżku, albo drzemie na kanapie, jednak z każdym dniem słabnie. Przyzwyczajamy się do zapachu i przestajemy go tak wyraźnie czuć, ale też substancji zawartej w obroży jest coraz mniej