Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

**** *

805 opinii 4.9 z 5

*****

91%

****

8%

***

0%

**

0%

*

1%

99%

Recommend

99% klientów poleca ten produkt

Napisz opinię

Foresto 1,25 g + 0,56 g obroża dla kotów i psów < 8 kg

 

Produkt z długą datą ważności - do 02.2027

 


Obroża Foresto to produkt służący do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus orazIxodes ricinus oraz pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis u psów i kotów. To wyjątkowo skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie: pewna i pełna ochrona na cały sezon. Działa również skuteczne na larwy, nimfy i dorosłe osobniki kleszczy. Obroża jest wodoodporna.
Bezzapachowa obroża, w kolorze szarym przeznaczona dla kotów i psów, których masa ciała nie przekracza 8 kg.



Długość: 38 cm

Elanco a Bayer.

 

BAYER FORESTO Obroża dla kota i psa przeciw kleszczom i pchłom poniżej 8 kg

BAYER FORESTO Obroża dla kota i psa przeciw kleszczom i pchłom poniżej 8 kg

BAYER FORESTO Obroża dla kota i psa przeciw kleszczom i pchłom poniżej 8 kg

BAYER FORESTO Obroża dla kota i psa przeciw kleszczom i pchłom poniżej 8 kg


Wskazania lecznicze dla poszczególnych gatunków:


Koty:
W celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 - 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni.
Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.
W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.


Psy:
W celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis, C. canis) przez okres 7 - 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy.
Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.
W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.

Produkt zapewnia pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenów Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus tym samym redukuje ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów przez okres 7 miesięcy.

Ograniczenie ryzyka zarażenia pierwotniakami Leishmania infantum przenoszonymi przez muchówki Phlebotomus (muchy piaskowe), przez okres do 8 miesięcy.

W celu leczenia inwazji wszołów (Trichodectes canis).

 


Przeciwwskazania:

  • Nie stosować u kociąt w wieku ponieżej 10 tygodni
  • Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą






Skład:

Substancje czynne:
Jedna obroża o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g jako substancje czynne.

Substancje pomocnicze:
Tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czarny (E 172), di-n-butylu adypinian, glikolu propylenowego dikaprylokapronian, olej sojowy epoksydowany, kwas stearynowy, winylu polichlorek




Produkt opakowany jest w torebkę z PETP/PE.

Okres ważności zapakowanego i nieotwieranego produktu to 5 lat.



Zalecenia dotyczące stosowania:

Produkt wyłącznie do stosowania zewnętrznego, podanie na skórę. Jedna obroża do założenia na szyję jednego zwierzęcia.
U kotów i małych psów o masie ciała do 8 kg stosuje się jedną obrożę o długości 38 cm.
U psów o masie ciała powyżej należy stosować obrożę dla psów o masie ciała > 8 kg o długości 70 cm.

Należy wyjąć obrożę z opakowania i z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem.
Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość, pamiętając, aby nie zaciskać zbyt mocno. Powinno się zachować odstęp pozwalający na włożenie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia. Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek, pozostawiając jego długość ok. 2 cm. Nie odcięcie niepotrzebnego odcinka może spowodować jego haczenie, przeszkadzanie i denerwowanie zwierzęcia, w gorszych przypadkach również gorsze działanie obroży przez podwijanie się.

Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Po upływie tego okresu obrożę należy zdjąć. Zalecane jest okresowe sprawdzanie i dostosowywanie zamocowania obroży, szczególnie w okresie szybkiego wzrostu kociąt i szczeniąt.
Obroża została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot, kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.





Ostrzeżenia:

Obroża w ciągu 24 - 48 h po inwazji spowoduje śmierć kleszczy i ich odpadanie od żywiciela, bez możliwości uprzedniego pożywienia się krwią. Nie można jednak całkowicie wykluczyć możliwość wczepienia się pojedynczych osobników, a co za tym idzie również przenoszenia się chorób zakaźnych, szczególnie podczas niekorzystych warunków.
Produkt wykazuje zmnienną skuteczność odstraszania wobec much piaskowych. Wykazano mniejszą częstotliwość występowania Leishmania infantum, jednak nie jest ona stała. W związku z tym mogą się zdarzać ukąszenia przez muchy piaskowe Phlebotomus perniciosus i nie można całkowicie wykluczyć ryzyka przenoszenia przez nie chorób. Obroża powinna być założona tuż przed rozpoczęciem sezony aktywności much piaskowych (wektorów zarażenia), odpowiadającemu okresowi transmisji Leishmania infantum oraz ciągle noszona przez cały okres trwania ryzyka. Okresy nadmiernego sezonowego zrzucania sierści mogą prowadzić do tymczasowego niewielkiego zmniejszenia skuteczności leczenia w wyniku utraty tej części dawki substancji czynnych, która została rozprowadzona na sierści. Uzupełnienie dawki utraconych substancji następuje jednak natychmiastowo, dlatego też nie ma konieczności wymiany obroży na nową lub rozpoczynania dodatkowego leczenia.
Aby jak najlepiej i najskuteczniej wyeliminować pchły przy silnej ich inwazji w pomieszczeniach domowych, może być konieczne zastosowanie w środowisku odpowiedniego produktu owadobójczego.
Produkt jest wodoodporny i jego skuteczność pozostaje niezmieniona w przypadku zmoczenia zwierzęcia. Jednak należy unikać długotrwałej i intensywnej ekspozycji na działanie wody lub szamponów i innych środków myjących, gdyż może to spowodować skrócenie czasu działania produktu. Badania wykazują, że comiesięczne mycie psa szamponem lub zanurzanie w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu skuteczności przeciwkleszczowej po rozporzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy skuteczność przeciwpchelna produktu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca. Nie był badany wpływ mycia szamponem lub zanurzania się w wodzie na przeniesienie leiszmaniozy.




Środki ostrożności:

Torebkę z obrożą należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu zastosowania produktu.
Nie przechowywać w pobliżu dzieci, nie pozwalać na zabawę obrożą oraz na wkładanie jej do ust.
Nie zaleca się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci.
Osoby z reakcją alergiczną na którykolwiek składnik produktu powinny unikać kontaktu z obrożą.
Należy natychmiast usunąć pozostałości lub odcięte fragmenty obroży.
Po założeniu obroży należy umyć ręce zimną wodą.



Działania niepożądane:

W rzadkich przypadkach w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić nieznaczna zmiana w zachowaniu polegająca na drapaniu miejsca aplikacji, u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży. Należy upewnić się, że obroża nie została założona zbyt ciasno.
Mogą wystąpić łagodne reakcje w miejscu podania takie jak świąd, rumień oraz utrata sierści. Reakcje te są zgłaszane jako rzadkie u psów oraz nieczęste u kotów i należy je skonsultować z lekarzem weterynarii. W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów.
W bardzo rzadkich przypadkach u psów oraz rzadkich przypadkach u kotów, mogą wystąpić takie reakcje w miejscu podania jak zapalenie skóry, egzema, rumień lub utrata sierści i w takiej sytuacji zalecane jest zdjęcie obroży.
W rzadkich przypadkach u psów mogą wystąpić objawy neurologiczne takie jak ataksja, konwulsje i drgawki. W takich przypadkach zalecane jest zdjęcie obroży.

Ponadto, u psów i kotów w rzadkich przypadkach, mogą początkowo wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak osowiałość, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka. Tak jak w przypadku innych produktów podawanych zewnętrznie, u zwierząt, u których występuje nadwrażliwość może pojawić się kontaktowe, alergiczne zapalenie skóry.

Częstotliwość występowania działań niepożądanych przedstawia się zgodnie z poniższą regułą:
  • bardzo często (występuje częściej niż u 1 na 10 zwierząt)
  • często (występują u 1 do 10 na 100 zwierząt)
  • niezbyt często (występują u 1 do 10 na 1000 zwierząt)
  • rzadko (występują u 1 do 10 na 10000 zwierząt)
  • bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10000 zwierząt)





Stosowanie w ciąży, laktacji lub w okresie nieśności:

Badania laboratoryjne dotyczące flumetryny lub imidakloprydu przeprowadzane na szczurach i królikach nie wykazały żadnego szkodliwego działania na płodność lub zdolności rozrodcze, jak również nie wykazały żadnych działań teratogennych lub toksycznych dla płodu. Jednakże, nie określono bezpieczeństwa stosowania omawianego produktu leczniczego weterynaryjnego u docelowego gatunku zwierząt w okresie ciąży i laktacji. Dlatego też, w związku z brakiem danych na ten temat, nie zaleca się stosowania produktu u suk lub kotek w ciąży i w okresie laktacji.



Obroża nie ma wpływu na stosowanie innych produktów leczniczych, nieznane są tego typu interakcje.




Przedawkowanie:

Charakter produktu sprawia, że prawdopodobieństwo przedawkowania jest niewielkie i nie oczekuje się wystąpienia objawów przedawkowania.
Zbadano przedawkowanie produktu w wyniku założenia 5 obroży u dorosłych kotów i psów na okres 8 miesięcy oraz u 10-tygodniowych kociąt i 7-tygodniowych szczeniąt na okres 6 miesięcy i nie stwierdzono żadnych innych działań niepożądanych niż te opisane wcześniej w punkcie 4.6.
W przypadku zjedzenia obroży przez zwierzę (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), mogą wystąpić objawy żołądkowo-jelitowe o łagodnym stopniu nasilenia (np. luźne stolce).




Właściwości farmakologiczne:

Imidaklopryd jest insektycydem, należącym do grupy związków o nazwie chloronikotynyle. Ze względu na właściwości chemiczne związek ten można sklasyfikować jako nitroguanidynę chloronikotynylu. Imidaklopryd wykazuje aktywne działanie przeciwko larwom pcheł we wszystkich stadiach rozwoju, jak również przeciwko dorosłym osobnikom pcheł oraz wszy i wszołów.
Aktywność przeciwko pchłom (Ctenocephalides felis oraz Ctenocephalides canis) rozpoczyna się w ciągu 48 godzin po założeniu obroży.
Oprócz wskazań leczniczych wymienionych w punkcie 4.2 stwierdzono, że produkt wykazuje działanie przeciwko pchłom z gatunku Pulex irritans.
Imidaklopryd charakteryzuje się wysokim powinowactwem do nikotynergicznych receptorów acetylocholiny w postsynaptycznym obszarze ośrodkowego układu nerwowego (OUN) pchły. Następujące w konsekwencji zahamowanie przewodnictwa cholinergicznego u owadów prowadzi do ich paraliżu i śmierci. Z powodu słabej interakcji z nikotynergicznymi receptorami u ssaków oraz postulowanego niewielkiego stopnia przenikania substancji czynnej przez barierę krew-mózg u ssaków, produkt nie wykazuje praktycznie żadnego wpływu na OUN u ssaków. Imidaklopryd wykazuje minimalną aktywność farmakologiczną u ssaków.

Flumetryna jest akarycydem, należącym do grupy syntetycznych pyretroidów. Zgodnie ze stanem obecnej wiedzy, syntetyczne pyretroidy zakłócają działanie kanałów sodowych błony komórkowej neuronu, prowadząc do opóźnienia repolaryzacji neuronu i w konsekwencji – śmierci pasożyta. W badaniach dotyczących zależności pomiędzy budową a aktywnością związku chemicznego zaobserwowano kilka przypadków zakłócenia przez pyretroidy aktywności receptorów o określonej strukturze chiralnej, powodujących w konsekwencji wybiórcze działanie tych produktów na ektopasożyty. W przypadku omawianej grupy związków chemicznych nie zaobserwowano działania przeciwcholinesterazowego. Flumetryna jest odpowiedzialna za roztoczobójcze właściwości omawianego produktu leczniczego weterynaryjnego oraz zapobiega produkcji zapłodnionych jaj poprzez działanie bójcze na samice kleszczy. W przeprowadzonych badaniach in-vitro od 5 do 10% kleszczy gatunku Rhipicephalus sanguineus eksponowanych na działanie subletalnych dawek flumetryny 4 mg/l, składało jaja o zmienionym wyglądzie (pomarszczone, matowe i suche) co wskazuje na istnienie efektu sterylizującego.


Oprócz gatunków kleszczy wymienionych wcześniej stwierdzono, że produkt wykazuje u kotów działanie przeciwko kleszczom z gatunku Ixodes hexagonus i niewystępującego w Europie gatunku Amblyomma americanum, natomiast u psów – przeciwko kleszczom z gatunku I. hexagonus i I. scapularis oraz przeciwko niewystępującemu w Europie gatunkowi kleszcza Dermacentor variabilis i australijskiemu gatunkowi kleszcza I. holocyclus, który powoduje paraliż.


Produkt wykazuje działanie odstraszające (zapobiegające żerowaniu) w przypadku wymienionych kleszczy, uniemożliwiając pasożytom żywienie się krwią, co w konsekwencji pośrednio pomaga zmniejszyć ryzyko transmisji chorób przenoszonych przez wektory.
Koty: w pojedynczym badaniu laboratoryjnym na niewielkiej liczbie zwierząt, w okresie jednego miesiąca wykazano pośrednie działanie ochronne przed przeniesieniem Cytauxzoon felis (przenoszony przez gatunek kleszcza Amblyomma americanum) i tym samym zmniejszenie ryzyka chorób powodowanych przez ten patogen w warunkach powyższego badania.
Psy: oprócz patogenów wymienionych wcześniej, w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, w 28 dniu od podania wykazano pośrednie działanie ochronne przed przeniesieniem Babesia canis canis (przenoszona przez gatunek kleszcza Dermacentor reticulatus), a także w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, po 2 miesiącach od podania wykazano pośrednie działanie ochronne przeciwko przeniesieniu Anaplasma phagocytophilum (przez kleszcza Ixodes ricinus) i tym samym zmniejszenie ryzyka chorób powodowanych przez te patogeny w warunkach powyższych badań.


Dane uzyskane z badań skuteczności w stosunku do much piaskowych (Phlebotomus perniciosus) wykazały zmienną skuteczność odstraszania (zapobiegania żerowaniu) much piaskowych wynoszącą od 65 do 89% przez okres 7-8 miesięcy od założenia obroży. Dane uzyskane z trzech badań klinicznych przeprowadzonych na terenach endemicznych wykazały znaczącą redukcję ryzyka przeniesienia Leishmania infantum przez muchy piaskowe u psów leczonych w porównaniu z grupą nieleczoną. Zależnie od stopnia nasilenia inwazji much piaskowych, efektywność ograniczenia ryzyka zarażenia leiszmaniozą utrzymuje się na poziomie od 88,3 do 100%.


Stosowanie obroży spowodowało zmniejszenie stopnia inwazji świerzbowca ludzkiego Sarcoptes scabiei u uprzednio zarażonych psów, prowadząc następnie do całkowitego wyleczenia po trzech miesiącach.


Obydwie substancje czynne są w sposób powolny i ciągły uwalniane z macierzy polimerowej obroży na skórę zwierzęcia. Obydwie substancje są obecne w sierści kota lub psa w stężeniach zapewniających roztoczobójcze/owadobójcze działanie przez cały okres skuteczności produktu. Substancje czynne ulegają rozprowadzeniu z miejsca bezpośredniego kontaktu produktu ze skórą na całą powierzchnię skóry zwierzęcia. Badania dotyczące przedawkowania i oceniające parametry kinetyczne w surowicy krwi w docelowej grupie zwierząt wykazały, że imidaklopryd pojawiał się w krążeniu ustrojowym jedynie krótkotrwale podczas gdy flumetryna była głównie niemierzalna. Wchłanianie doustne nie ma znaczenia dla skuteczności klinicznej.




Usuwanie niezużytego produktu leczniczego weterynaryjnego lub jego odpadów:

Niewykorzystany produkt leczniczy weterynaryjny lub jego odpady należy usunąć w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.
Produkt ten nie powinien się przedostawać do cieków wodnych, ponieważ może być niebezpieczny dla ryb i innych organizmów wodnych.

 

 

Inne informacje

Wielkość opakowania: jedna obroża

 

Obydwie substancje czynne są w sposób powolny i ciągły uwalniane z macierzy polimerowej obroży na skórę zwierzęcia. Obydwie substancje są obecne w sierści psa w stężeniach zapewniających roztoczobójcze/owadobójcze działanie przez okres skuteczności produktu. Substancje czynne ulegają rozprowadzeniu z miejsca bezpośredniego kontaktu produktu ze skórą na całą powierzchnię skóry zwierzęcia. Badania dotyczące przedawkowania i oceniające parametry kinetyczne w surowicy krwi w docelowej grupie zwierząt wykazały, że imidaklopryd pojawił się w krążeniu ustrojowym jedynie krótkotrwale, podczas gdy flumetryna była głównie niemierzalna. Wchłanianie doustne nie ma znaczenia dla skuteczności klinicznej.

Aktywność przeciwko pchłom (Ctenocephalides felis oraz Ctenocephalides canis) rozpoczyna się w ciągu 48 godzin od założenia obroży. Oprócz wymienionych powyżej wskazań leczniczych stwierdzono, że produkt wykazuje działanie przeciwko pchłom z gatunku Pulex irritans.

Oprócz wymienionych wcześniej gatunków kleszczy stwierdzono, że produkt wykazuje działanie przeciwko kleszczom z gatunku Ixodes hexagonus i I.scapularis oraz przeciwko niewystępującemu w Europie gatunkowi kleszcza Dermacentor variabilis i australijskiemu gatunkowi kleszcza I.holocyclus, który powoduje paraliż.

Produkt wykazuje działanie odstraszające (zapobiegające żerowaniu) w przypadku wymienionych kleszczy, uniemożliwiając pasożytom żywienie się krwią, co w konsekwencji pośrednio pomaga zmniejszyć ryzyko transmisji chorób psów przenoszonych przez wektory. Oprócz patogenów wymienionych we wskazaniach, w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, w 28 dniu od podania wykazano pośrednie działanie przed przenoszeniem Babesia canis canis (przenoszona przez gatunek kleszcza Dermacentor reticulatus), a także w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, po 2 miesiącach od podania wykazano pośrednie działanie ochronne przeciwko przeniesieniu Anaplasma phagocytophilum (przez kleszcza Ixodes ricinus) i tym samym zmniejszenie ryzyka chorób powodowanych przez te patogeny w warunkach powyższych badań. Dane uzyskane z badań skuteczności w stosunku do much piaskowych (Phlebotomus perniciosus) pokazały zmienną skuteczność odstraszania (zapobiegania żerowaniu) much piaskowych na poziomie od 65 do 89% przez okres 7-8 miesięcy od założenia obroży. Dane uzyskane z trzech badań klinicznych przeprowadzonych na terenach endemicznych wykazały znaczącą redukcję ryzyka przeniesienia Leishmania infantum przez muchy piaskowe u psów leczonych w porównaniu z grupą nieleczoną. Zależnie od stopnia nasilenia inwazji much piaskowych, efektywność ograniczenia ryzyka zarażenia leiszmaniozą utrzymuje się na poziomie od 88,3 do 100%.

Stosowanie obroży spowodowało zmniejszenie stopnia inwazji świerzbowca ludzkiego Sarcoptes scabiei u uprzednio zarażonych psów, prowadząc następnie do całkowitego wyleczenia po trzech miesiącach. 

 

Podmiot odpowiedzialny:

Elanco Animal Health GmbH, Alfred-Nobel-Str. 50, 40789 Monheim, Niemcy.

PM-PL-23-0242

 

 

UWAGA! Produkt leczniczy nie podlega zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania.
Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

Produkty OTC nie są przeznaczone do dalszej odsprzedaży

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)
icon
Na grubego kota będzie ok?

Obroża ma długość 38 cm. Po dopasowaniu jej do obwodu szyi (z odstępem mniej więcej 1-2 cm) końcówkę należy odciąć. Nadwaga jest niebezpieczna dla kota i niesie za sobą wiele konsekwencji. Już 100 g nadwagi u kota to jak 1,5 kg u człowieka - nie można lekceważyć takiego obciążenia organizmu.

Odpowiedź od: FERA.PL
icon
czy nadaje sie dla psa o wadze 2,5 kg.czy mozna kupc przez internet

Tak, obroża nadaje się dla psa o wadze 2,5 kg.

Odpowiedź od: FERA.PL
icon
Mam sznaucerka 12 miesięcy, waży 8,6kg. Którą obrożę wybrać?

Obroża jest do użytku przez dłuższy czas, z tego względu lepiej wybrać tą przeznaczoną dla psów powyżej 8 kg. Pies jeszcze rośnie i jego masa ciała może się zwiększyć.

Odpowiedź od: FERA.PL
icon
Zalozylam w lutym psom rasy chihuahua obroze teraz przy czesaniu okazalo sie ze maja pchly. Obroza nie chroni przed pchlami?

Obroża działa przeciw kleszczom i pchłom. W treści ulotki (opisu) znajdują się dokładne informacje o długości i czasie działania. W razie dalszych wątpliwości prosimy kontaktować się z działem obsługi klienta lub z reklamacją na adres [email protected]

Odpowiedź od: FERA.PL
icon
Jak wykorzystać punkty przy zamówieniu ?

Produkty za punkty można sprawdzić tutaj - https://fera.pl/prezenty-za-punkty/

Odpowiedź od: FERA.PL
Read More Questions

Parametry

Linia produktowa:
BAYER FORESTO małe
Substancja czynna:
imidaklopryd, flumetryna
Waga opakowania (kg):
0.2
Wielkość pupila:
Rasy małe
Marka:
BAYER
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Napisz opinię
1 2 3 4 5 6 7 8
... 81

***

Używałam do tej pory tylko Foresto, teraz ostatnia sztuka powoduje linienie sierści w miejscu noszenia obroży. Ochrona przeciw kleszczom jest doskonała ,ale sunia uczuliła się, może jakiś inny składnik zastosowano.

*****

Polecam sklep Fera od dawna robię zakupy i jestem zadowolona z obsługi i realizacji zamówień. Produkty zgodne z opisem, ekstra opakowane, szybka i bezproblemowa dostawa.

*****

super

*****

Obroża super. Kupuję co 8 miesięcy i pies nie łapie kleszczy. Polecam

*****

Dla moich kolejnych piesków, zawsze używałam tej obroży. Nie ma lepszej. Polecam.

*****

Stosuję co roku u 4 moich kotów w okresie wakacyjnym gdy wyjeżdżamy na działkę i świetnie nam się sprawdzają.

*****

Produkt w pełni spełnia swoje zadania.

*****

Szybko i sprawnie :)Polecam

*****

Idealny produkt. Sprawdza się podczas spacerów w lesie. 100% zadowolenia.

*****

Polecam. Kupuje od dawna. Sprawdza sie.
1 2 3 4 5 6 7 8
... 81

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.