Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Kagańce dla psa

Kaganiec to obowiązkowe wyposażenie psa, o którym powinien pamiętać każdy właściciel.

Jest on wymagany podczas spacerów w miejscu publicznym i przewożenia psa w komunikacji miejskiej. Dzięki odpowiedniemu dobraniu najbardziej funkcjonalnego i bezpiecznego modelu, zapewnisz psiakowi swobodę w oddychaniu i poruszaniu się.

Kaganiec jest kojarzony z rasami uznawanymi za niebezpieczne, ale nie jest to prawdą. Niezależnie od rasy i usposobienia naszego psa, warto się zabezpieczyć.

Jakie są rodzaje kagańców?

Wyróżniamy kagańce:

  • metalowe - tak jak w przypadku metalowych obroży, są najłatwiejsze w utrzymaniu czystości i najtrwalsze. Jeśli boimy się, że będzie psu za bardzo krępował ruchy, możemy spokojnie wybrać taki, który ma dużo miejsca na kufę, a pies może swobodnie otwierać pysk. Kagańce metalowe są bardzo popularne i stosowane choćby w policji. Wadą może być ich waga.
  • skórzane - w przeciwieństwie do metalowych, są trudniejsze w utrzymaniu czystości, szczególnie, jeśli pada deszcz, albo nasz pies jest wielbicielem tarzania się w błocie.
    Ogromnym plusem za to jest lekkość i wygoda noszenia.
  • z tworzywa sztucznego - np. wykonane z plastiku. Łączą dwie ogromne zalety kagańców skórzanych i metalowych - są lekkie i łatwe do utrzymania w czystości. Wadą jest natomiast ich wytrzymałość.
  • materiałowe - powinno się je stosować tylko do wizyt u weterynarza. Kagańce materiałowe utrudniają psu oddychanie, możemy zauważyć, że pies dyszy. Staje się to naprawdę niebezpieczne podczas upałów - może się skończyć niedotlenieniem organizmu i omdleniem.
  • kaganiec fizjologiczny - jest świetnie dopasowany do kształtu pyska naszego zwierzaka. Jest też najbardziej wygodny w użytkowaniu. Jest wykonany z metalu, lub bardzo dobrego jakościowo plastiku. Jest świetnym rozwiązaniem na czas treningu, ponieważ można psiaka w nim spokojnie karmić przysmakami. Może również pić wodę i swobodnie oddychać. Nie ma również niebezpieczeństwa porysowania delikatnych powierzchni, jak często się to zdarza w przypadku kagańca typowo metalowego.

 

 

Jak dobrać rozmiar kagańca?

Dobrze dobrany kaganiec powinien pozostawiać przestrzeń na nos i nie zachodzić na oczy. Jeśli dopasowujemy kaganiec do psa, który jeszcze rośnie, pamiętajmy, że prawie na pewno okaże się, że trzeba będzie kupić nowy rozmiar.

 

 

Jak przyzwyczaić psa do noszenia kagańca?

Najlepiej zacząć w szczenięctwie, by później nie był to dla naszego psa duży stres. Można połączyć zakładanie kagańca w dawaniem przysmaków, tak, by kaganiec dobrze mu się kojarzył.

 

POLECAMY ARTYKUŁY: