Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Butelki dla psa

Butelki podróżne dla psa to idealne i sprawdzone rozwiązanie podczas podróży, treningów, wystaw lub długich spacerów z pupilem. Dostępnych jest wiele pojemności oraz różne wykonania butelek, ale wszystkie gwarantują psu dostęp do świeżej wody pitnej w każdym momencie. Oferowane modele butelek podróżnych dostosowane są do zabierania ich wszędzie ze sobą, a niektóre także jako idealny gadżet do samochodu.

 

Jakie oferujemy butelki podróżne?

Oferowane butelki na wodę wykonane są z wysokiej jakości plastiku lub ze stali nierdzewnej. Butelki plastikowe są lżejsze, natomiast te metalowe – bardziej trwałe i ekologiczne. Butelki podróżne mają opatentowany zawór kulkowy, dzięki któremu nie ma potrzeby noszenia dodatkowego pojemnika.

Miseczki dołączone do sprzętu są wyprofilowane i stabilne. Kształtem dopasowane są do butelki, tak aby całość można było łatwo przenosić. Same miseczki na wodę są na tyle szerokie, by każdy pies mógł się z nich swobodnie napić.

Idealne butelki na wodę powinny być łatwe w czyszczeniu i myciu. Brak zakamarków pozwoli na większe zachowanie higieny.

 

Jaką wybrać pojemność butelki dla psa?

Pojemność i rozmiar butelki zależy od wielkości naszego psa oraz od najczęstszego przeznaczenia butelki.

Butelki używane najczęściej na wystawach powinny mieć jak największą pojemność. Wystawy trwają długie godziny, a w ich czasie pies często poczuje pragnienie. Im większa pojemność butelki podróżnej tym również większa pojemność dołączonej do niej miseczki.

Na podróże sprawdzą się butelki o średniej wielkości. Wszędzie się zmieszczą, będą łatwe do wyciągnięcia i podania psu. 500 ml wody spokojnie wystarczy na standardową podróż. Takie butelki sprawdzą się także na miejscu, po zakończonej podróży – w czasie spaceru, bądź treningu.

Na spacery najlepszym rozwiązaniem będą małe buteleczki z wodą – zmieszczą się w każdej torbie i plecaku. Nie zajmują one wiele miejsca, a ich pojemność starczy nawet na standardowy spacer.

 

Butelki dla psów dużych? Dla psów małych?

Psy ras dużych powinny mieć butelki podróżne o większych pojemnościach. Ze względu na większe pragnienie, ale również przez potrzebę posiadania większych misek.

Dla psów ras brachycefalicznych lepiej sprawdzą się płaskie miseczki, z których nie będą miały problemu napić się.

Mniejsze butelki podróżne na wodę mogą być z powodzeniem serwowane kotom – w czasie podróży, w transporterze czy na wystawach.

 

Butelki na wodę dla psa są niezwykle ważne w lato, kiedy każdy spacer łączy się z wystawieniem na pełne słońce. Nawet podczas krótkiego spaceru pies się zagrzewa i wtedy świeża woda staje się nieoceniona.