Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Szczotki i grzebienie dla psa

Szczotkowanie jest dla psa bardzo ważne - pozwala pozbyć się martwego włosa i podszerstka, usunąć kołtuny, a także wymasować skórę psiaka, co pozwala pozbyć się martwego naskórka i pobudza nawet włosy do wzrostu.
Szczotkowanie powinno się zacząć powoli wprowadzać już od 2 miesiąca życia. Dlaczego tak wcześnie? Żeby dać psu czas na przyzwyczajenie i oswojenie się ze szczotką. Kiedy pies jest już do niej przyzwyczajony, szczotkowanie staje się przyjemnym rytuałem, zwłaszcza, jeśli połączymy je z chwaleniem psiaka i głaskaniem.
1 2 3
TRIXIE Grzebień Przeciwpchelny 15 cm

**** *

14.34  CHROŃ ZWIERZAKA
1 2 3

Jak wybrać odpowiednią szczotkę lub grzebień dla psa?

Szeroki wybór szczotek może przyprawić o zawrót głowy, dlatego poniżej trochę więcej o rodzajach szczotek i o tym, jaka będzie odpowiednia dla Twojego psa.

 

Wyróżniamy następujące rodzaje szczotek:

  • szczotki włosiane - jeśli nie wiesz jaką szczotkę wybrać, włosiana będzie najbardziej uniwersalna. Sprawdzi się praktycznie przy każdym rodzaju sierści. Przy wyborze warto kierować się zasadą, że im bardziej gęsty i dłuższy włos, tym szczecina powinna być rzadsza i dłuższa, by nie plątać za bardzo psich włosów i nie sprawiać mu bólu. Szczotki włosiane są najczęściej wykonane z naturalnego włosia, przez co są droższe, niż większość szczotek, natomiast jakość ich wykonania jest tak wysoka, że jest to produkt, który starczy na lata.
  • szczotki włosiano-plastikowe - są idealne do pobudzenia krążenia i masażu. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by były zakończone owalnie, tak, by nie raniły psa podczas czesania.
  • szczotki włosiano-miedziane - są połączeniem szczotki włosianej i miedzianej. Wewnętrzna część jest wykonana z cieniutkich drucików, a obrzeża z twardego włosia. Najczęściej spotykane są w owalnym kształcie. Trzeba zwrócić uwagę na to, żeby włosie było sztywne i nie poddawało sie na bardzo naciskowi. W przeciwnym razie szczotka nie spełni swojej funkcji. Są one polecane do nabłyszczania sierści i usuwania martwego włosa.
  • grzebień - jest idealnym narzędziem na początek szczotkowania. Można nim wstępnie rozczesać sierść. Można znaleźć dwustopniowe grzebienie, które ułatwiają rozczesywania kołtunów, oraz grzebienie o gęsto rozstawionych zębach, które przydają się w okresie linienia, czy wyczesywania pcheł.
  • zgrzebło - możemy znaleźć zgrzebła wykonane z różnych materiałów: metalowe, lub gumowe. Gumowe sprawdzają się idealnie przy czyszczeniu sierści i usuwaniu martwych włosów, a także usunięciu zanieczyszczeń powstałych po szczotkowaniu. Metalowe idealnie nadają się do dokładnego wyczesywania sierści długiej i kręconej.
  • trymer - najczęściej jest używany do pielęgnacji sierści psów szorstkowłosych, które nie gubią sierści obficie, a obumarłe włosy nie wypadają same, np u terierów. Trymer wyczesuje martwe włosy, pozostawiając tylko te zdrowe, co sprawia, że sierść staje się znowu piękna i błyszcząca.
  • furminator - jest idealny do usuwania podszerstka. Z jego pomocą możesz pozbyć się aż 2/3  podszerstka, co sprawia, że sierść psa staje się zdrowsza i bardziej błyszcząca, a sam proces czesania- mniej kłopotliwy.