Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Zabawki dla psa

Zabawka dla psa to konieczny element w każdym mieszkaniu, w którym znajduje się czworonóg. Pozwala ona na rozładowanie energii i w zależności jaki rodzaj zabawek wybierzemy, da możliwość bezpiecznego aportowania, zaangażuje psa umysłowo, zaspokoi potrzebę gyzienia i żucia lub będzie najlepszą poduszką. Zobacz jakie zabawki są najlepsze dla szczeniaka, małego lub dużego psa.

Jakie są zabawki dla psa?

Piłka dla psa

Piłka dla psa sprawdzi się właściwie w każdym wieku. Psy je uwielbiają! Najważniejsze to dobrać odpowiedni rozmiar piłki. Duża piłka dla szczeniaka nie jest dużym problemem, a po prostu zmusi go do większego wysiłku, jednak malutka piłeczka w pysku dużego psa może skończyć się tragicznie! Szczególnie jest to istotne podczas zabaw czy aportowania.
Piłka dla psa może być wykonana z różnych materiałów - gumowa, kauczukowa, plastikowa, materiałowa czy nawet sznurkowa. Najlepiej, aby byłą w miarę łatwa w utrzymaniu czystości. Dobrze też, aby się nie kruszyła czy rozwarstwiała, co mołoby doprowadzić do połknięcia poszczególnych elementów.

Jeżeli planujemy zabawy z psem z piłką, warto zwrócić uwagę czy piłeczka będzie unosiła się na wodzie, a także czy dobrze odbija się od ziemi. Przydatna może tu okazać się także wyrzutnia piłek dla psa.

 

Zabawki interaktywne dla psa

Obok wysiłku sportowego, wysiłek intelektualny psów jest ogromnie ważny. Pozwala lepiej poznawać otoczenie i ćwiczyć pamięć. Zabawki interaktywne zmniejszają stres, nudę i lęk. Wychodząc na długo z domu najlepiej pozostawić psa wraz z zabawką interaktywną - uzupełnioną np. przysmakami.

 

Gryzak dla psa

Gryzaki dla psa mogą być naturalne lub syntetyczne. Wszystkie jednak powinny być bezpieczne i mocne, aby na długo wystarczyły. Naturalny gryzak dla psa może być w formie poroża, suszonych uszu, żwaczy, nóżek. Dostarczają one dodatkowo białka zwierzęcego i minerałów. Są świetnym urozmaiceniem diety psa, jednak należy uważać na ich ilość, szczególnie przy szczeniakach, gdzie układ pokarmowy może być jeszcze zbyt wrażliwy.
Gryzaki syntetyczne mają różne kształty i rozmiary. Można dobrać gryzak dla seniora, juniora, psa dorosłego, każdej rasy i wielkości.
Gryzaki zapobiegają podryzaniu mebli czy sprzętów domowych przez psy i powinny znajdować się w każdym mieszkaniu. Pomagają dbać o higienę jamy ustnej psa i wyciszają psa przez zaspokojenie potrzeby żucia i gryzienia.

 

Zabawka dla psa sznurek

Każdy pies uwielnia sznurek! Taka zabawka sprawi radość psu w każdym wieku. Sprawdzi się idealnie jako zabawka do przeciągania, czyli ćwiczenia mięśni i wytrzymałości, a taka zabawa zacieśni więzi opiekuna z psem. Grube, plecione sznurki będą dobre do nauki aportowania, jednak wtedy najlepiej ćwiczyć podczas słonecznych i suchych dni - sznurek dla psa nie jest łatwy w utrzymaniu czystości.

 

Pluszaki dla psa

Mięciutkie i śliczne zabawki dla psa sprawiają radość nie tylko czworonogom, ale i najmłodszym opiekunom. Ukochany pluszak towarzyszy psu przez długie lata. Świetnie sprawdzi się jako poduszka dla psa czy pocieszyciel podczas podróży czy wizyty u weterynarza.

 

Zabawki dla szczeniaka

W wyprawce dla szczeniaka nie może zabraknąć pluszaka i gryzaka. Zabawki pluszowe często zostają już ze szczeniakiem do późnej starości. Gryzaki natomiast uśmierzają ból i swędzenie przy wyżynających się zębach. Szczeniaki są wulkanem energii, świetnie będą mogły ją spożytkować również dzięki zabawkom do rzucania czy przeciągania z opiekunem, czyli m.in. zabawkom sznurkowym.
Przy szczeniakach ras myśliwskich nie może zabraknąć zabawek interaktywnych.

 

Zabawka dla dużego psa

Kong dla psa

Markę KONG zna chyba każdy opiekuna psa. Jednak aktualnie pod nazwą kong, oprócz produktów markowych, można spotkać po prostu gryzaki wykonane z mocnej gumy, w których można podawać przysmaki dla psa lub specjalne pasty.
Kong może być w różnych kształtach, wielkościach i twardościach. Także każdy wybierze coś dla idealnego dla swojego psa. Kong dla psa pomaga zachować lepszą higienę jamy ustnej - przez zwiększenie wydzielania śliny, a także wpływa pozytywnie na rozluźnienie psa i poprawę jego nastroju.

 

Puller dla psa

Obok KONGa równie znana jest marka Puller. Są to stworzone przez trenerów zabawki dla psów - głównie gryzaki, które mają pomagać w treningu oraz wzmocnić kondycję psów. Producenci dopasowali zabawki do dzisiejszego, szybkiego świata, tworząc zabawki dające efekt długiego treningu w bardzo krótkim czasie.
Wykonane z mocnego tworzywa, unoszą się na wodzie.