Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Pchły, kleszcze i pasożyty

Preparaty na pchły i kleszcze pozwolą zabezpieczyć Twojego kota lub psa przed kleszczami oraz pchłami, a także odstraszają komary i muchówki. Wybierz najlepszy produkt dla Twojego zwierzaka spośród kilku rodzajów preparatów - kropel, tabletek czy obroży przeciw kleszczom. Skorzystanie z tych preparatów pozwoli Twojemu zwierzakowi w pełni korzystać z aktywności w lasach czy łąkach bez narażenia zagrożenia zwiazane z kleszczami.

 

Jaki produkt przeciwpasożytniczy powinniśmy wybrać, aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę przed kleszczami i pchłami dla psa?

 

Wybór na rynku jest duży, jednak możemy wyodrębnić 4 rodzaje:

 

Spraye przeciwpasożytnicze

są świetnym sposobem na ochronę przez szkodnikami, choć warto zwrócić uwagę na dawkę, jaką aplikujemy, bo bardzo często zdarza się, że jest zdecydowanie za mała. Generalnie powinno się spryskać psiaka około czterech razy na każdy kilogram ciała, dlatego jest to sposób zdecydowanie bardziej sensowny przy mniejszych rasach, bo przy większych- może nam zwyczajnie siły nie starczyć. (35 kilogramowy pies będzie wymagał około 350 psiknięć!)


Tabletki odrobaczające, tabletki na kleszcze

działają wbrew pozorom naprawdę długo, bo aż od jednego, do trzech miesięcy! Jak to możliwe, że działają tak długo, skoro zwierzak je połyka? Ponieważ substancja zawarta w produkcie wchłania się i pozostaje w wątrobie, nerkach i tkance tłuszczowej, skąd uwalnia się przez wyżej wymieniony okres czasu.


Krople na skórę przeciw pasożytom zewnętrznym, krople na kleszcze

to dość znany sposób, z którym większość z nas miała już styczność. Preparat zakraplamy pomiędzy łopatkami, dokładnie rozchylając sierść. Minusem jest krótkie działanie, trwające jedynie do miesiąca. Zaletą natomiast jest to, że krople są odpowiednie nawet dla szczeniaków, ale dopiero po skończeniu 10 tygodni.


Obroża na kleszcze

jest to najdłużej działający sposób ochrony przed kleszczami i innymi pasożytami, jej działanie jest skuteczne aż do 8 miesięcy! Sprawdzi się praktycznie u wszystkich psów, chociaż może mieć gorsze działanie u puchatych czworonogów, szczególnie tych cięższych. Może nie być też najlepszym wyborem, jeśli mamy w domu dzieci- teoretycznie ten produkt nie powinien być dla nich szkodliwy, ale jak znamy dzieci i ich talent do odkrywania świata- lepiej nie ryzykować, że substancja zawarta w obroży będzie znaleźć się w buzi małego domownika.

Sprawdź najnowsze produkty marki dr Pet Care

 

 

Preparat na pchły, tabletka na kleszcze dla psa

Poza wyżej wymienionymi, nie ma na razie innych metod ochrony naszych pupili, a skuteczność wyżej wymienionych przy właściwym stosowaniu oceniana jest na mniej więcej 95 %. Pamiętajmy, że jeśli okaże się, że mimo stosowania powyższych produktów, nasz mały przyjaciel łapie kleszcze, nie musi to oznaczać, że środek nie działa. W zależności od rodzaju, kleszcz może się nawet wbić w skórę, ale zanim zdąży zarazić jakąkolwiek chorobą, umrze od toksycznych substancji zawartych w produkcie. Powinniśmy się martwić, jeśli kilka razy zauważymy pajęczaka opitego krwią- to może być znak, że trzeba zastanowić się nad zmianą rodzaju ochrony.

Nie łączmy środków ochronnych, szczególnie bez konsultacji z lekarzem weterynarii. Nie zapewni to wcale większej skuteczności, a może wywołać poważne skutki uczone.

 

 

Warto dbać o odpowiednią ochronę naszych zwierząt, ponieważ zdrowotne konsekwencje mogą być naprawdę przykre- psiak może zachorować na takie choroby, jak:

-babeszjoza

-borelioza

-erlichioza

-anaplazmoza