Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

BAYER FORESTO Obroża foresto dla psa przeciw kleszczom i pchłom powyżej 8 kg

Marka: 

BAYER

30708
127.00 
wysyłamy w maksymalnie 48 godzin

MOŻLIWE ZLECENIE ODBIORU
WYBRANEJ FIRMIE KURIERSKIEJ

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się z nami:

(22) 212 80 76 lub [email protected]

Kupując ten produkt otrzymasz: 32 pkt

**** *

877 opinii 4.9 z 5

*****

90%

****

8%

***

1%

**

0%

*

0%

98%

Recommend

98% klientów poleca ten produkt

Napisz opinię

Foresto 4,50 g + 2,03 g obroża dla psów > 8 kg

 

Obroża na kleszcze i pchły Foresto została stworzona z myślą o psach. Stanowi skuteczną ochronę przed tymi uciążliwymi pasożytami zewnętrznymi, zapewniając zwierzętom komfort i spokój. Dzięki innowacyjnej formule obroża Foresto eliminuje kleszcze oraz pchły w momencie kontaktu ze skórą, co sprawia, że jest niezastąpionym dodatkiem do profilaktyki zdrowia pupila. 


Obroża Foresto to produkt służący do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus orazIxodes ricinus oraz pcheł Ctenocephalides canis u psów. To wyjątkowo skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie: pewna i pełna ochrona na cały sezon. Działa również skuteczne na larwy, nimfy i dorosłe osobniki kleszczy. Obroża jest wodoodporna.
Bezzapachowa obroża, w kolorze szarym przeznaczona dla psów, których masa ciała przekracza 8 kg.


Długość: 70 cm

Bayer a Elanco.

 

Najważniejsze cechy obroży Bayer Foresto dla psów powyżej 8 kg:

SKUTECZNA OCHRONA:

Obroża Foresto to skuteczna ochrona przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy. Ta innowacyjna obroża nie tylko likwiduje kleszcze i pchły natychmiast po kontakcie ze skórą, ale także odstrasza niektóre gatunki kleszczy, zapewniając kompleksową opiekę.

 

KOMPLEKSOWE ZABEZPIECZENIE:

Obroża Foresto to wszechstronna ochrona przed powszechnie występującymi gatunkami pcheł i kleszczy. Jej skuteczna formuła nie tylko zabija kleszcze i pchły, lecz także odstrasza niektóre gatunki kleszczy od razu po kontakcie ze skórą.

 

SILNE ODSTRASZANIE:

Foresto to innowacyjna obroża przeciwpchelna i przeciwkleszczowa, oparta jest na polimerze, uwalnia dwie substancje czynne, które synergicznie współdziałają, skutecznie chroniąc Twojego pupila.

 

WODOODPORNA:

Obroża Foresto przeciwkleszczowa dla dużych psów jest wodoodporna - nie trzeba jej zdejmować podczas kąpieli zwierzaka. To niezwykle praktyczne rozwiązanie umożliwia ciągłą i nieprzerwaną ochronę*.

* Jednakże, należy unikać długotrwałej, intensywnej ekspozycji na działanie wody lub nadmiernego stosowania szamponu, gdyż może to spowodować skrócenie czasu działania produktu. Badania wykazują, że comiesięczne mycie szamponem lub zanurzanie w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu skuteczności przeciwkleszczowej po rozprzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy skuteczność przeciwpchelna produktu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca.

 

BEZPROBLEMOWE ZAKŁADNIE:

Obroża Foresto została starannie skonstruowana, aby umożliwić wygodne i bezproblemowe zakładanie oraz zdejmowanie. Dzięki temu, korzystanie z niej nie sprawi Ci żadnych trudności ani niedogodności.

 

BAYER FORESTO Obroża foresto dla psa przeciw kleszczom i pchłom powyżej 8 kg

BAYER FORESTO Obroża foresto dla psa przeciw kleszczom i pchłom powyżej 8 kg

BAYER FORESTO Obroża foresto dla psa przeciw kleszczom i pchłom powyżej 8 kg

BAYER FORESTO Obroża foresto dla psa przeciw kleszczom i pchłom powyżej 8 kg

 

Wskazania lecznicze do stosowania obroży Foresto dla poszczególnych gatunków:

Psy:
W celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis, C. canis) przez okres 7 - 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy.
Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.
W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.

W celu leczenia inwazji wszołów (Trichodectes canis).

Produkt zapewnia pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenów Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus tym samym redukuje ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów przez okres 7 miesięcy.

Ograniczenie ryzyka zarażenia pierwotniakami Leishmania infantum przenoszonymi przez muchówki Phlebotomus (muchy piaskowe), przez okres do 8 miesięcy.


Przeciwwskazania:

  • Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą

Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni, ani u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

 

Skład:

Substancje czynne:

Jedna obroża o długości 70 cm (45 g) zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne.


Produkt opakowany jest w torebkę z PETP/PE.

Okres ważności zapakowanego i nieotwieranego produktu to 5 lat.

 

Jak poprawnie stosować obrożę Foresto powyżej 8 kg?

Produkt wyłącznie do stosowania zewnętrznego, podanie na skórę. Jedna obroża do założenia na szyję jednego zwierzęcia.
U kotów i małych psów o masie ciała do 8 kg stosuje się jedną obrożę o długości 38 cm.
U psów o masie ciała powyżej należy stosować obrożę dla psów o masie ciała > 8 kg o długości 70 cm.


Należy wyjąć obrożę z opakowania i z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem.
Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość, pamiętając, aby nie zaciskać zbyt mocno. Powinno się zachować odstęp pozwalający na włożenie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia. Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek, pozostawiając jego długość ok. 2 cm. Nie odcięcie niepotrzebnego odcinka może spowodować jego haczenie, przeszkadzanie i denerwowanie zwierzęcia, w gorszych przypadkach również gorsze działanie obroży przez podwijanie się.

Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Po upływie tego okresu obrożę należy zdjąć. Zalecane jest okresowe sprawdzanie i dostosowywanie zamocowania obroży, szczególnie w okresie szybkiego wzrostu szczeniąt.
Obroża została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot, zwierzę będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.


Sposób użycia:

Aby zastosować obrożę, należy ją umieścić na skórze zwierzęcia, zakładając ją na jego szyję. W przypadku dużych psów o wadze przekraczającej 8 kg, należy zastosować obrożę o długości 70 cm. Należy pamiętać, że obroża jest przeznaczona jedynie do użytku zewnętrznego.

KROK 1:

Wyciągnij obrożę z opakowania i usuń wewnętrzne plastikowe łączniki. Następnie załóż obrożę na szyję psa i przewlecz luźny koniec przez dwie szlufki, dostosowując obrożę do właściwego rozmiaru.

KROK 2:

Dopasuj obrożę wokół szyi psa, upewniając się, że nie jest ona zbyt obcisła. Powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia.

KROK 3:

Przytnij zbędny fragment obroży, pozostawiając około 2 cm za drugą szlufką.Ostrzeżenia:

Obroża w ciągu 24 - 48 h po inwazji spowoduje śmierć kleszczy i ich odpadanie od żywiciela, bez możliwości uprzedniego pożywienia się krwią. Nie można jednak całkowicie wykluczyć możliwość wczepienia się pojedynczych osobników, a co za tym idzie również przenoszenia się chorób zakaźnych, szczególnie podczas niekorzystych warunków.
Produkt wykazuje zmnienną skuteczność odstraszania wobec much piaskowych. Wykazano mniejszą częstotliwość występowania Leishmania infantum, jednak nie jest ona stała. W związku z tym mogą się zdarzać ukąszenia przez muchy piaskowe Phlebotomus perniciosus i nie można całkowicie wykluczyć ryzyka przenoszenia przez nie chorób. Obroża powinna być założona tuż przed rozpoczęciem sezonu aktywności much piaskowych (wektorów zarażenia), odpowiadającemu okresowi transmisji Leishmania infantum oraz ciągle noszona przez cały okres trwania ryzyka. Okresy nadmiernego sezonowego zrzucania sierści mogą prowadzić do tymczasowego niewielkiego zmniejszenia skuteczności leczenia w wyniku utraty tej części dawki substancji czynnych, która została rozprowadzona na sierści. Uzupełnienie dawki utraconych substancji następuje jednak natychmiastowo, dlatego też nie ma konieczności wymiany obroży na nową lub rozpoczynania dodatkowego leczenia.
Aby jak najlepiej i najskuteczniej wyeliminować pchły przy silnej ich inwazji w pomieszczeniach domowych, może być konieczne zastosowanie w środowisku odpowiedniego produktu owadobójczego.
Produkt jest wodoodporny i jego skuteczność pozostaje niezmieniona w przypadku zmoczenia zwierzęcia. Jednak należy unikać długotrwałej i intensywnej ekspozycji na działanie wody lub szamponów i innych środków myjących, gdyż może to spowodować skrócenie czasu działania produktu. Badania wykazują, że comiesięczne mycie psa szamponem lub zanurzanie w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu skuteczności przeciwkleszczowej po rozporzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy skuteczność przeciwpchelna produktu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca. Nie był badany wpływ mycia szamponem lub zanurzania się w wodzie na przeniesienie leiszmaniozy.

 

Środki ostrożności:

Torebkę z obrożą należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu zastosowania produktu.
Nie przechowywać w pobliżu dzieci, nie pozwalać na zabawę obrożą oraz na wkładanie jej do ust.
Nie zaleca się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci.
Osoby z reakcją alergiczną na którykolwiek składnik produktu powinny unikać kontaktu z obrożą.
Należy natychmiast usunąć pozostałości lub odcięte fragmenty obroży.
Po założeniu obroży należy umyć ręce zimną wodą.

Nie używać po upływie terminu ważności podanym na torebce i opakowaniu zewnętrznym. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.

 

Działania niepożądane:

W rzadkich przypadkach w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić nieznaczna zmiana w zachowaniu polegająca na lizaniu, drapaniu miejsca aplikacji, u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży. W bardzo rzadkich przypadkach zgłaszano agresję po założeniu obroży. Należy upewnić się, że obroża nie została założona zbyt ciasno.

Mogą wystąpić łagodne reakcje w miejscu podania takie jak świąd, rumień oraz utrata sierści. Reakcje te są zgłaszane jako rzadkie u psów należy je skonsultować z lekarzem weterynarii. W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów.
W bardzo rzadkich przypadkach u psów, mogą wystąpić takie reakcje w miejscu podania jak zapalenie skóry, egzema, rumień lub utrata sierści i w takiej sytuacji zalecane jest zdjęcie obroży.
W rzadkich przypadkach u psów mogą wystąpić objawy neurologiczne takie jak ataksja, konwulsje i drgawki. W takich przypadkach zalecane jest zdjęcie obroży.

Ponadto, u psów w rzadkich przypadkach, mogą początkowo wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak osowiałość, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka. Tak jak w przypadku innych produktów podawanych zewnętrznie, u zwierząt, u których występuje nadwrażliwość może pojawić się kontaktowe, alergiczne zapalenie skóry.

Częstotliwość występowania działań niepożądanych przedstawia się zgodnie z poniższą regułą:

  • bardzo często (występuje częściej niż u 1 na 10 zwierząt)
  • często (występują u 1 do 10 na 100 zwierząt)
  • niezbyt często (występują u 1 do 10 na 1000 zwierząt)
  • rzadko (występują u 1 do 10 na 10000 zwierząt)
  • bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10000 zwierząt)


W razie zaobserwowania działań niepożądanych, również niewymienionych w ulotce informacyjnej, lub w przypadku podejrzenia braku działania produktu, poinformuj o tym lekarza weterynarii.

 

Stosowanie w ciąży, laktacji lub w okresie nieśności:

Badania laboratoryjne dotyczące flumetryny lub imidakloprydu przeprowadzane na szczurach i królikach nie wykazały żadnego szkodliwego działania na płodność lub zdolności rozrodcze, jak również nie wykazały żadnych działań teratogennych lub toksycznych dla płodu. Jednakże, nie określono bezpieczeństwa stosowania omawianego produktu leczniczego weterynaryjnego u docelowego gatunku zwierząt w okresie ciąży i laktacji. Dlatego też, w związku z brakiem danych na ten temat, nie zaleca się stosowania produktu u suk w ciąży i w okresie laktacji.


Obroża nie ma wpływu na stosowanie innych produktów leczniczych, nieznane są tego typu interakcje.

 

Przedawkowanie:

Charakter produktu sprawia, że prawdopodobieństwo przedawkowania jest niewielkie i nie oczekuje się wystąpienia objawów przedawkowania.
Zbadano przedawkowanie produktu w wyniku założenia 5 obroży u dorosłych psów na okres 8 miesięcy oraz u 7-tygodniowych szczeniąt na okres 6 miesięcy i nie stwierdzono żadnych innych działań niepożądanych niż te opisane wcześniej.
W przypadku zjedzenia obroży przez zwierzę (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), mogą wystąpić objawy żołądkowo-jelitowe o łagodnym stopniu nasilenia (np. luźne stolce).


Właściwości farmakologiczne:

Imidaklopryd jest insektycydem, należącym do grupy związków o nazwie chloronikotynyle. Ze względu na właściwości chemiczne związek ten można sklasyfikować jako nitroguanidynę chloronikotynylu. Imidaklopryd wykazuje aktywne działanie przeciwko larwom pcheł we wszystkich stadiach rozwoju, jak również przeciwko dorosłym osobnikom pcheł oraz wszy i wszołów.
Aktywność przeciwko pchłom (Ctenocephalides felis oraz Ctenocephalides canis) rozpoczyna się w ciągu 48 godzin po założeniu obroży.
Oprócz wskazań leczniczych wymienionych wcześniej stwierdzono, że produkt wykazuje działanie przeciwko pchłom z gatunku Pulex irritans.
Imidaklopryd charakteryzuje się wysokim powinowactwem do nikotynergicznych receptorów acetylocholiny w postsynaptycznym obszarze ośrodkowego układu nerwowego (OUN) pchły. Następujące w konsekwencji zahamowanie przewodnictwa cholinergicznego u owadów prowadzi do ich paraliżu i śmierci. Z powodu słabej interakcji z nikotynergicznymi receptorami u ssaków oraz postulowanego niewielkiego stopnia przenikania substancji czynnej przez barierę krew-mózg u ssaków, produkt nie wykazuje praktycznie żadnego wpływu na OUN u ssaków. Imidaklopryd wykazuje minimalną aktywność farmakologiczną u ssaków.

Flumetryna jest akarycydem, należącym do grupy syntetycznych pyretroidów. Zgodnie ze stanem obecnej wiedzy, syntetyczne pyretroidy zakłócają działanie kanałów sodowych błony komórkowej neuronu, prowadząc do opóźnienia repolaryzacji neuronu i w konsekwencji – śmierci pasożyta. W badaniach dotyczących zależności pomiędzy budową a aktywnością związku chemicznego zaobserwowano kilka przypadków zakłócenia przez pyretroidy aktywności receptorów o określonej strukturze chiralnej, powodujących w konsekwencji wybiórcze działanie tych produktów na ektopasożyty. W przypadku omawianej grupy związków chemicznych nie zaobserwowano działania przeciwcholinesterazowego. Flumetryna jest odpowiedzialna za roztoczobójcze właściwości omawianego produktu leczniczego weterynaryjnego oraz zapobiega produkcji zapłodnionych jaj poprzez działanie bójcze na samice kleszczy. W przeprowadzonych badaniach in-vitro od 5 do 10% kleszczy gatunku Rhipicephalus sanguineus eksponowanych na działanie subletalnych dawek flumetryny 4 mg/l, składało jaja o zmienionym wyglądzie (pomarszczone, matowe i suche) co wskazuje na istnienie efektu sterylizującego.


Oprócz gatunków kleszczy wymienionych wcześniej stwierdzono, że produkt wykazuje działanie u psów – przeciwko kleszczom z gatunku I. hexagonus i I. scapularis oraz przeciwko niewystępującemu w Europie gatunkowi kleszcza Dermacentor variabilis i australijskiemu gatunkowi kleszcza I. holocyclus, który powoduje paraliż.


Produkt wykazuje działanie odstraszające (zapobiegające żerowaniu) w przypadku wymienionych kleszczy, uniemożliwiając pasożytom żywienie się krwią, co w konsekwencji pośrednio pomaga zmniejszyć ryzyko transmisji chorób przenoszonych przez wektory.
Psy: oprócz patogenów wymienionych wcześniej, w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, w 28 dniu od podania wykazano pośrednie działanie ochronne przed przeniesieniem Babesia canis canis (przenoszona przez gatunek kleszcza Dermacentor reticulatus), a także w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, po 2 miesiącach od podania wykazano pośrednie działanie ochronne przeciwko przeniesieniu Anaplasma phagocytophilum (przez kleszcza Ixodes ricinus) i tym samym zmniejszenie ryzyka chorób powodowanych przez te patogeny w warunkach powyższych badań.


Dane uzyskane z badań skuteczności w stosunku do much piaskowych (Phlebotomus perniciosus) wykazały zmienną skuteczność odstraszania (zapobiegania żerowaniu) much piaskowych wynoszącą od 65 do 89% przez okres 7-8 miesięcy od założenia obroży. Dane uzyskane z trzech badań klinicznych przeprowadzonych na terenach endemicznych wykazały znaczącą redukcję ryzyka przeniesienia Leishmania infantum przez muchy piaskowe u psów leczonych w porównaniu z grupą nieleczoną. Zależnie od stopnia nasilenia inwazji much piaskowych, efektywność ograniczenia ryzyka zarażenia leiszmaniozą utrzymuje się na poziomie od 88,3 do 100%.


Stosowanie obroży spowodowało zmniejszenie stopnia inwazji świerzbowca ludzkiego Sarcoptes scabiei u uprzednio zarażonych psów, prowadząc następnie do całkowitego wyleczenia po trzech miesiącach.


Obydwie substancje czynne są w sposób powolny i ciągły uwalniane z macierzy polimerowej obroży na skórę zwierzęcia. Obydwie substancje są obecne w sierści psa w stężeniach zapewniających roztoczobójcze/owadobójcze działanie przez cały okres skuteczności produktu. Substancje czynne ulegają rozprowadzeniu z miejsca bezpośredniego kontaktu produktu ze skórą na całą powierzchnię skóry zwierzęcia. Badania dotyczące przedawkowania i oceniające parametry kinetyczne w surowicy krwi w docelowej grupie zwierząt wykazały, że imidaklopryd pojawiał się w krążeniu ustrojowym jedynie krótkotrwale podczas gdy flumetryna była głównie niemierzalna. Wchłanianie doustne nie ma znaczenia dla skuteczności klinicznej.


Usuwanie niezużytego produktu leczniczego weterynaryjnego lub jego odpadów:

Niewykorzystany produkt leczniczy weterynaryjny lub jego odpady należy usunąć w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.
Produkt ten nie powinien się przedostawać do cieków wodnych, ponieważ może być niebezpieczny dla ryb i innych organizmów wodnych.

  

Inne informacje

Wielkość opakowania: jedna obroża

 

Obydwie substancje czynne są w sposób powolny i ciągły uwalniane z macierzy polimerowej obroży na skórę zwierzęcia. Obydwie substancje są obecne w sierści psa w stężeniach zapewniających roztoczobójcze/owadobójcze działanie przez okres skuteczności produktu. Substancje czynne ulegają rozprowadzeniu z miejsca bezpośredniego kontaktu produktu ze skórą na całą powierzchnię skóry zwierzęcia. Badania dotyczące przedawkowania i oceniające parametry kinetyczne w surowicy krwi w docelowej grupie zwierząt wykazały, że imidaklopryd pojawił się w krążeniu ustrojowym jedynie krótkotrwale, podczas gdy flumetryna była głównie niemierzalna. Wchłanianie doustne nie ma znaczenia dla skuteczności klinicznej.

Aktywność przeciwko pchłom (Ctenocephalides felis oraz Ctenocephalides canis) rozpoczyna się w ciągu 48 godzin od założenia obroży. Oprócz wymienionych powyżej wskazań leczniczych stwierdzono, że produkt wykazuje działanie przeciwko pchłom z gatunku Pulex irritans.

Oprócz wymienionych wcześniej gatunków kleszczy stwierdzono, że produkt wykazuje działanie przeciwko kleszczom z gatunku Ixodes hexagonus i I.scapularis oraz przeciwko niewystępującemu w Europie gatunkowi kleszcza Dermacentor variabilis i australijskiemu gatunkowi kleszcza I.holocyclus, który powoduje paraliż.

Produkt wykazuje działanie odstraszające (zapobiegające żerowaniu) w przypadku wymienionych kleszczy, uniemożliwiając pasożytom żywienie się krwią, co w konsekwencji pośrednio pomaga zmniejszyć ryzyko transmisji chorób psów przenoszonych przez wektory. Oprócz patogenów wymienionych we wskazaniach, w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, w 28 dniu od podania wykazano pośrednie działanie przed przenoszeniem Babesia canis canis (przenoszona przez gatunek kleszcza Dermacentor reticulatus), a także w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, po 2 miesiącach od podania wykazano pośrednie działanie ochronne przeciwko przeniesieniu Anaplasma phagocytophilum (przez kleszcza Ixodes ricinus) i tym samym zmniejszenie ryzyka chorób powodowanych przez te patogeny w warunkach powyższych badań. Dane uzyskane z badań skuteczności w stosunku do much piaskowych (Phlebotomus perniciosus) pokazały zmienną skuteczność odstraszania (zapobiegania żerowaniu) much piaskowych na poziomie od 65 do 89% przez okres 7-8 miesięcy od założenia obroży. Dane uzyskane z trzech badań klinicznych przeprowadzonych na terenach endemicznych wykazały znaczącą redukcję ryzyka przeniesienia Leishmania infantum przez muchy piaskowe u psów leczonych w porównaniu z grupą nieleczoną. Zależnie od stopnia nasilenia inwazji much piaskowych, efektywność ograniczenia ryzyka zarażenia leiszmaniozą utrzymuje się na poziomie od 88,3 do 100%.

Stosowanie obroży spowodowało zmniejszenie stopnia inwazji świerzbowca ludzkiego Sarcoptes scabiei u uprzednio zarażonych psów, prowadząc następnie do całkowitego wyleczenia po trzech miesiącach. 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

 

 

Podmiot odpowiedzialny:

Elanco Animal Health GmbH, Alfred-Nobel-Str. 50, 40789 Monheim, Niemcy.

PM-PL-23-0242

 

 

 

UWAGA! Produkt leczniczy nie podlega zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania.
Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

Produkty OTC nie są przeznaczone do dalszej odsprzedaży

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)
icon
Mój bigiel waży 22 kg. Czy FORESTO Obroża dla psa przeciw kleszczom i pchłom powyżej 8 kg jest odpowiednia dla mojego psa?

Tak, nadaje się ona dla psów, których masa ciała przekracza 8 kg.

Odpowiedź od: FERA.PL
icon
Czy dla psa często się kąpiącego w jeziorze obroża będzie odpowiednia?

Tak, obroża jest wodoodporna.

Odpowiedź od: FERA.PL
icon
Czy sama obroża wystarczy do zabezpieczenia psa?

Obroża ma około 96% skuteczności. Jednak nie należy tej metody zabezpieczenia przed pasożytami zewnętrznymi łączyć z innymi sposobami ochrony. Ewentualne dodatkowe rady i możliwości może przekazać lekarz weterynarii.

Odpowiedź od: FERA.PL
icon
od jakiego wieku można jej używać? mam labradora 6 miesiecy, bedzie ok?

Obrożę można stosować po skończeniu przez szczenięta 7 tygodni.

Odpowiedź od: FERA.PL
icon
Czy dla labradora waga 32 kg wystarczy obroza powyzej 8 kg?

Tak, obroża powyżej 8 kg nie posiada górnej granicy masy ciała psa.

Odpowiedź od: FERA.PL
Read More Questions

Parametry

Linia produktowa:
BAYER FORESTO duże
Substancja czynna:
imidaklopryd, flumetryna
Waga opakowania (kg):
0.2
Wielkość pupila:
Rasy średnie i duże
Marka:
BAYER
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Napisz opinię
1 2 3 4 5 6 7 8
... 88

*****

super

*****

Szybka dostawa, świetny produkt Polecam

*****

Super

*****

Super, szybka dostawa i realizacja zamówienia. Polecam sprzedawcę.

*****

Idealny produkt. Sprawdza się podczas spacerów w lesie. 100% zadowolenia. Polecam.

*****

Z tego produktu korzystam już od kilku lat. Jest niezawodny a piesek szczęśliwy.

*****

Polecam. Kupuje od dawna. Sprawdza sie

*****

100% polecam, produkt sprawdza się od lat pomimo że piesek mieszka na wsi i często ma spacery w polach i łąkach :)

*****

Polecam dla piesków! zabezpieczenie doskonałe!

*****

Najlepsza obroża, zero kleszczy przez prawie rok
1 2 3 4 5 6 7 8
... 88

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.