Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Praktyczne porady jak namówić rodziców na psa

Pies to ogromna odpowiedzialność, wymaga czasu i uwagi, zwłaszcza w okresie szczenięcym, kiedy się jeszcze wszystkiego zaczyna uczyć. Dlatego też wielu rodziców waha się przed zakupem czy adopcją psa dla swojego dziecka, gdyż wie że potem mogą mieć problem z jego wychowaniem i zajęciem się pupilem na co dzień.

Jeśli zastanawiasz się jak namówić rodziców na psa w mieszkaniu lub jak ich przekonać do kolejnego szczeniaka w poniższym artykule znajdziesz szereg pomocnych wskazówek.

 

Cała rodzina głaska psa.

 

Jak przekonać rodziców do psa?

Przed rozmową z rodzicami na temat zakupu psa, warto odpowiednio się przygotować, czyli przedstawić sensowne argumenty, które pomogą rodzicom podjąć decyzję w sprawie nowego pupila. Oto kilka kwestii, jakie powinniśmy poruszyć podczas tego typu rozmowy:

Odpowiedzialność za psa

zapewnij rodziców, że pies pomoże Ci stać się jeszcze bardziej odpowiedzialną osobą oraz że nie będziesz zrzucał na innych kwestii związanych z pilnowaniem czy wyprowadzaniem pupila na spacer. Sam również musisz mieć świadomość, że wychowanie psa jest czasochłonne i wymagające, dlatego świadomie podejmuj decyzje co do rasy psa. Niektóre z nich są łatwiejsze w hodowli inne nie.

Utrzymanie psa

kwestie finansowe są równie istotne, jeśli zastanawiasz się jak namówić przykładowo mamę na psa, zaplanuj wydatki, jakie na początku trzeba będzie ponieść i przykładowo zaproponuj rodzicom podzielenie kosztów na pół. Rasa psa odgrywa tu również znaczącą rolę, pielęgnacja długowłosych ras jest trudniejsza, musimy zakupić szampony i grzebienie, odpowiednie do sierści. Karma dla psa to również spory wydatek, szczególnie jeśli mamy dużego pupila. Gdy rodzice nie godzą się na psa, w wyniku obawy, że karma będzie zbyt droga, lepiej zdecydować się na mniejszego psa, który potrzebuje mniejszej dawki kalorii na dzień.

 

 

Jak namówić rodziców na drugiego psa?

Rodzice mogą posłużyć się argumentem, że w mieszkaniu brakuje miejsca. W takich chwilach warto zastanowić się nad wielkością kolejnego psa, jeśli naprawdę tej przestrzeni nie jest zbyt dużo, może warto zdecydować się na mniejszą rasę. Plusem tej sytuacji jest fakt, iż rodzice już wiedzą, jak się zajmujemy pierwszym psem i nie musimy ich przekonywać, że będziemy odpowiedzialni i poradzimy sobie. Dlatego, jeśli zastanawiasz się jak namówić rodziców na kolejnego psa, po prostu przeanalizuj, jak dużo miejsca w domu pozostało dla innego pupila i czy jesteś w stanie zająć się również drugim psem.

Musisz również mieć pewność, że obecny pies jest w stanie zaakceptować nowego pobratymca i że ma siłę na takie zmiany. Najlepiej dobrać nowego psa, aby charakterologicznie był podobny do pierwszego.

 

Rodzina w schronisku dla zwierząt wita się z psem.

 

Jak namówić rodziców na psa w bloku?

Brak miejsca, ta kwestia jest ściśle powiązana z wcześniejszym podpunktem. Osoby mieszkające w bloku, które posiadają małe mieszkania, mogą mieć problem z dużymi psami, które potrzebują wiele przestrzeni na zabawę i bieganie. Dodatkowym problemem są sąsiedzi, którym nie do końca musi się podobać pies i jego szczekanie. Jeśli zastanawiasz się jak przekonać rodziców na psa w bloku, najpierw porozmawiaj z sąsiadami. Spytaj, czy nie będą mieli problemu ze szczekaniem oraz odgłosami, jakie w różnych porach dnia czy nocy będzie wydawać twój pies. Kolejna kwestia to rasa - ze względu na komfort samego pupila, nie zaleca się wybierać dużych ras do mieszkania, szczególnie owczarki niemieckie czy inne psy myśliwskie muszą mieć dużo miejsca na zabawy i codzienny ruch. Dlatego odpowiadając na pytanie: jak namówić rodziców na psa w mieszkaniu, zaproponuj kupno mniejszej rasy psa, takiej jak mops czy maltańczyk, które dobrze się odnajdą w mniejszych pomieszczeniach.

Przeczytaj także: Psy, które dobrze czują się w bloku

 

Jak namówić rodziców na psa ze schroniska?

Psy ze schroniska często mają za sobą dużo przeżyć, a nawet traumy. Ciężkie życie odcisnęło na nich piętno, przez co mogą potrzebować więcej czasu na socjalizacje i zaufanie nowym opiekunom. Swój strach mogą eksponować chociażby niewłaściwym zachowaniem. I to może być solidnym argumentem rodziców, dlatego w warto przygotować sobie odpowiedź. Psy ze schroniska są często jeszcze bardziej wierne niż te rasowe, dodatkowo robimy dobry uczynek i dajemy komuś dom. Kwestie związane z wychowaniem, można rozwiązać w taki sposób, że jeśli nie będziemy w stanie poradzić sobie z tresurą, zwrócimy się do behawiorysty lub psiego przedszkola. Pamiętajmy, że coraz więcej schronisk zapewnia opiekę i wsparcie zarówno behawiorystów jak i trenerów.


Wielu nastolatków czy nawet młodszych dzieci zastanawia się jak namówić tatę, czy mamę na psa. Często ten temat jest związany z silnymi emocjami, które podczas takich dyskusji mogą jedynie zaszkodzić. Warto podejść do sprawy z dystansem, i pokazać rodzicom, że jesteśmy cierpliwi. Dać im czas na zastanowienie się i przedyskutowanie całej sprawy. Nowy członek rodziny wpłynie na życie wszystkich, dlatego bądź wyrozumiały i staraj się nie naciskać, jeśli się nie uda przekonać rodziców, spróbuj znowu za jakiś czas lub pomyśl np. o wolontariacie w schornisku lub innej fundacji prozwierzęcej.

 

Jak przekonać mamę i tatę na psa w domu? Podsumowanie

Nie ma jednej złotej zasady, która zadziała w każdym przypadku, musimy sami metodą prób i błędów spróbować dotrzeć do porozumienia z rodzicami. Pamiętajmy, że oni chcą jak najlepiej dla nas i może czasem mają rację w niektórych aspektach. Ważne, aby pies miał miejsce i warunki do prawidłowego funkcjonowania, często w mieszkaniach brakuje tej przestrzeni, warto mieć to na uwadze i pamiętać, że pies nie jest zabawką a żywą istotą.

 

 

Może Cię zainteresować: Jaki pies do Ciebie pasuje?

 

Lida Pieczulis

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość