Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Maltipoo – najważniejsze informacje

Maltipoo to jedna z bardziej znanych psich hybryd. Jest świadomym i przemyślanym połączeniem inteligentnego pudla ze słodkim, spokojnym, wesołym maltańczykiem.

 

Maltipoo budzi ogromne zainteresowanie. Jest jednym z bardziej poszukiwanych psów w Europie. Możliwy jest wyłącznie zakup czworonoga bez rodowodu, ponieważ nie jest to typowa rasa. Maltipoo są inteligentne, towarzyskie, przyjazne. Doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi.

 

 

Maltipoo – historia czworonogów

W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się mieszańce. Na topie jest między innymi maltipoo. Nazwa ta to zlepek pierwszych liter nazw ras, z których powstał, w kolejności po matce – maltańczyk i ojcu – pudel. W pierwszym pokoleniu osobniki mają po połowie genów każdej z wyżej wymienionych ras. Kojarzenie maltipoo z pudlem lub maltańczykiem jest niedopuszczalne. Szczenięta posiadają wówczas 75% genów jednej z ras.

 

Ojczyzną maltipoo jest USA. Od 1995 roku tamtejsze związki kynologiczne uznały go za rasę. W państwach europejskich traktowany jest jako hybryda. W Polsce funkcjonuje kilka hodowli tych czworonogów. Ten słodziak skradł niejedno serce. Z tego względu jest często pojawia się w mediach. W 2015 roku na festiwalu filmowym w Cannes Lucky – biały maltipoo otrzymał nagrodę Palm Dog za najlepszą rolę czworonoga. Wystąpił w portugalskim filmie „Arabian Nights”.

 

Psy maltipoo pochodzą ze skrzyżowania samic maltańczyków z samcami pudli. Hybrydy te są bardzo urocze i wesołe, nie osiągają dużych rozmiarów ciała.

 

Maltipoo – sylwetka

Dorosłe osobniki maltipoo osiągają około 20 cm wzrostu i ważą 2,5–5 kg. Są krótkonożne. Wyróżniają się lekko kręconym, miękkim, delikatnym włosem i różnokolorowym umaszczeniem. Występują w kolorach, jakie spotka się u pudli – ich sierść może być biała, czarna, srebrna, biszkoptowa, ruda itd. Dozwolone są wszystkie rodzaje kolorów. Powszechnym zjawiskiem jest zmiana barwy sierści w czasie dorastania, np. jasne szczenięta zyskują ciemniejsze umaszczenie. Nierzadko na ciele maltipoo pojawiają się białe plamki. Najczęściej zlokalizowane są na końcówce ogona, łapkach i na piersi. Należy zaznaczyć, że sierść maltipoo rośnie przez całe życie. Żeby nie była dla niego problemem, a pies ładnie wyglądał, konieczne są regularne wizyty u groomera. Sprawdź ofertę nożyczek i maszynek, które także mogą się okazać pomocne.

 

Maltipoo – zachowanie i charakter

Maltipoo to psy wesołe, nieagresywne i przyjaźnie nastawione. Nie znają umiaru w przytulaniu i okazywaniu miłości. Są żywiołowe i niezwykle czułe. Dobrze żyją z dziećmi. Są bardzo łagodne i oddane.

 

Maltipoo bardzo źle znosi długą nieobecność właściciela. Chętnie nawiązują kontakty z innymi zwierzętami. To rasa dość cicha. Należy podkreślić ponadto, że przy regularnych szkoleniach są łatwe do ułożenia. W sprzyjających warunkach uczą się chętnie i pilnie. Najlepsza w ich przypadku jest nauka przez zabawę, która dodatkowo wzmacnia więź z właścicielem. Lubią też spacery z możliwością wybiegania się, dlatego koniecznie trzeba nabyć dobrej jakości obrożę i smycz. Ze względu na wysoką inteligencję poleca się nabycie zabawek edukacyjnych i interaktywnych.

 

Maltipoo – zdrowie, pielęgnacja, żywienie

Średnia długość życia maltipoo wynosi 13–15 lat. Psy te wykazują dużą odporność na choroby. Jednym z najczęstszych problemów jest łzawienie z oczu. Ze względu na swoją okrywę włosową i brak podszerstka maltipoo są psami dla alergików.

 

Ich długa sierść nierzadko się kołtuni i plącze. Pies wymaga częstych kąpieli – średnio co 3 tygodnie, dlatego przydadzą się akcesoria z kategorii Grooming i uroda, które sprawią, że twój pupil będzie się pięknie prezentował.

 

Sprawdź ręczniki dla psa i szlafroki dla psa do kąpieli

 

 

Psy te to spore niejadki. Najlepiej serwować im karmę przeznaczoną dla psów ras małych i miniaturowych.

 

 

 

Olga Dąbska

Milena Kostrubiec

Komentarze

Nowa wiadomość
Danuto,
to może być związane w działaniem przy skórze i sierści psa - może teraz występować nadwrażliwość. Zależne jest to także od tego co było robione z sierścią psa. Należy pamiętać, że sierść jest ochroną i naturalną barierą. Zbyt krótkie strzyżenie nie jest wskazane dla żadnej rasy psów, szczególnie w lato i zimę, gdyż wtedy zaburza się termoregulację psa. Za krótkie ogolenie psa wiążę sie również z dyskomfortem psychicznym, który później może objawiać się np. agresją. Dodatkowo należy pamiętać, że dla psa po przejściach, wizyta u groomera może wiązać się ze stresem (mniejszym lub większym), przez co później pies musi dojść do siebie. Warto sprawdzić też czy w miejscach newralgicznych nie pojawiły się obtarcia, które mogą boleć psa, zwłaszcza podczas wkładania szelek.
03.09.21 córka przywiozła mi pieska rasy maltipoo. Urodził się 17.10.2019. Czyli ma prawie dwa lata. został zakupiony w listopadzie 2019r. Przez rok był oczkiem w głowie córki i zięcia. Był hołubiony rozpieszczany. 23.11.2020 córka urodziła dziecko, chłopca. Piesek zszedł na drugi plan. Stał się niechciany i zbędny. Ugryzł zięcia i jego brata. Córka zdecydowała się oddać go mnie. Ja mam mieszańca suczkę podobną do rasy border coli. Suczka ma 13 i pól roku. Psy się zgadzają. W środę byłam z pieskiem maltipoo u fryzjera. Wszystko było dobrze, aż do wieczora. Wieczorem po godz. 22 chciałam wyjść z psami na ostatni spacer (mają ich pięć dziennie) piesek Poki stał się agresywny i nie dał się ubrać w puszoreki nie chciał wyjść z domu. Wyszłam tylko z suczką Bafi. Nad ranem był już grzeczny do rany przyłóż. Myślałam, że bronił legowiska. Wszystko było dobrze aż do dzisiaj. O godz. 15 wyszłam z oboma psami na spacer, a później chciałam wyjść z maltipoo jeszcze raz,zeby się wybiegał. Tym razem znów nie dał sobie założyć puszorka, zdążyłam mu zapiąć tylko na szyi, był agresywny i mnie ugryzł. Nie krzyczę, nie biję staram się zachować stoicki spokój. Co mam zrobić aby nie dopuścić do takich sytuacji. Jak mam sobie radzić z jego agresją? Teraz siedzi w swoim legowisku, a ja nie zwracam na niego uwagi.
Czyli póki co to kundel a nie rasa
Rasa ma określony wzowrzec a potomstwo pochodzi z kojarzenia psów tej samej rasy (pudel z pudłem). Na tej zasadzie skojarzenie baseta z pudlem to nowa rasa-baspul. Takich nowych ras w schroniskach jest pełno, skarbnica nowych ras.
11000232
 

Producent: 

TRIXIE

wysyłamy w 48 godziny

3539
149.80  159.80   

Linia produktowa: 

Josera Festival Adult, 

Waga opakowania (kg): 

15, 

Wielkość pupila: 

Uniwersalne, 

Producent: 

JOSERA

Faza życia: 

Dorosły, 

Wiek pupila od: 

12 miesiąca, 

Białko dominujące: 

Drób

Karma Super Premium dla psów Josera Festival Bezglutenowa karma dla wybrednych, dorosłych psów średnich i dużych ras Swoją wyjątkową smakowitość karma zawdzięcza granulkom otoczonym w pysznym sosie oraz dodatkowi łososia. Może być podawana w formie...
Kupując ten produkt otrzymasz: 37 pkt
wysyłamy w 48 godziny
+

55093
37.98   

Wielkość pupila: 

Rasy duże, 

Waga opakowania (kg): 

1.4, 

Producent: 

ROYAL CANIN

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Royal - Canin Maxi Adult Zalety Skład Opinie eBook Promocje Pytania i porady Maxi Adult Rozwiązanie żywieniowe opracowane specjalnie dla dorosłych psów, powyżej 15 miesiąca życia, ras dużych, o masie ciała 26-44 kg. Dowiedz się...
Kupując ten produkt otrzymasz: 9 pkt
wysyłamy w 48 godziny
+