Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jaki rodzaj dziczyzny jest najlepszy dla psa? Jakie właściwości ma dziczyzna?

Dziczyzna to chude, zdrowe i niskokaloryczne mięso – przeczytaj, dlaczego i w jakiej formie najlepiej podawać je psu. Karma dla psa z dzikiem, a może przysmaki z sarny? Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojego psa.

Dziczyznę wyróżnia intensywny smak i aromat – dlatego jest doskonałym wyborem dla psów „niejadków”, ale zasmakuje prawie wszystkim psom. Doskonała smakowitość to ważna zaleta, ale za wyborem dziczyzny w diecie psa, przemawia znacznie więcej argumentów – przede wszystkim jej właściwości zdrowotne.

 

Dziczyzna BARF dla psa.

 

Dlaczego warto podawać psu dziczyznę?

Dziczyzna jest mięsem szczególnie cenionym z uwagi na wysoką jakość, na którą w dużej mierze ma wpływ tryb życia dzikich zwierząt. W związku z tym, że na wolności zwierzęta są bardzo aktywne, dziczyzna jest mięsem chudym oraz doskonale ukrwionym – dzięki czemu jest idealnym wyborem dla psów, które muszą być karmione mało kaloryczną karmą.

Mięso dziko żyjących zwierząt jest pozbawione dodatków, antybiotyków czy innych leków – zamiast tego bogate jest w witaminy i minerały. Różnica w wartości w porównaniu ze zwierzętami hodowlanymi może być aż czterokrotnie wyższa!

Dziczyzna jest bogata w magnez, fosfor, wapń, żelazo oraz witaminy z grupy B - B2, B5, B6. Wszystkie te składniki wpływają na dobrą pracę wszystkich układów – zwłaszcza nerwowego. Wysoka zawartość żelaza jest wskazana szczególnie w diecie psów, które mają skłonność do anemii.
Warto również wspomnieć, że dziczyzna wyróżnia się stosunkowo niskim ryzykiem działania alergizującego, więc jest dobra dla psów narażonych na alergie.
Dziczyzna jest mięsem, które z reguły bardzo smakuje psom i z uwagi na intensywny aromat i smak, doskonale sprawdza się jako nagroda.

Może Cię zainteresować: Czy pies może być wegetarianinem?

 

W jaki sposób podawać psu dziczyznę?

Mięso z dzikich zwierząt należy bezwzględnie podawać psu po obróbce termicznej – nawet w przypadku, kiedy karmimy psa dietą BARF i podajemy w formie surowej inne rodzaje mięsa czy ryb. W związku z tym, że istnieje duże ryzyko chorób przenoszonych przez dziko żyjące zwierzęta musi ono być koniecznie zbadane na obecność pasożytów, i wirusów – to największe zagrożenie jakie może za sobą nieść dziczyzna, dlatego należy je kupować jedynie z pewnych źródeł.

Przeczytaj też: Surowe mięso dla psa – dobry czy zły wybór?


Bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup gotowych karm lub przekąsek przeznaczonych dla psów. Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów, które są pozbawione dodatkowych wypełniaczy czy konserwantów – więc z powodzeniem możemy wybrać to, co spełni nawet bardzo wygórowane oczekiwania.
Wśród karm i przysmaków Simply from Nature szczególnie warte uwagi są takie produkty jak wypiekana w piecu karma z mięsem dzikawypiekana w piecu karma z mięsem jelenia oraz mokra karma jeleń z kaszą gryczaną dla psa

Chętnie wybieranymi produktami są też przekąski z dziczyzną – zawierające w składzie nawet 98% mięsa. Naturalne kiełbaski z mięsem dzika, naturalne cygara z mięsem jelenia

 

Dziczyzna dla psów.

 

Jeleń czy dzik? Który rodzaj mięsa jest lepszy dla psa?

Mięso z dzika i jelenia mają stosunkowo najwyższe walory zdrowotne spośród wszystkich mięs dziko żyjących zwierząt, więc wybór rodzaju mięsa spośród tych dwóch może być podyktowany wyłącznie dostępnością lub gustem psa. Oba rodzaje mięsa są lekkostrawne, więc nadają się zarówno dla szczeniąt, psich seniorów, jak również psów z problemami zdrowotnymi wymagającymi lżejszej diety.

Przeczytaj także: Czy warto podawać psu żwacze wołowe?

 

Czy dziczyzna ma minusy?

Z punktu widzenia właściwości mięsa – jego składu i wartości odżywczych to najlepszy wybór – o ile oczywiście kupujemy je z pewnego źródła lub w formie gotowych, bezpiecznych produktów. Głównym minusem o jakim można wspomnieć, jest cena – dziczyzna jest mięsem stosunkowo drogim, dlatego też przetworzone produkty należą zwykle do produktów premium. Warto jednak w tym przypadku przedłożyć jakość nad ilość i szczególnie wybierając smakołyki zdecydować się na lepsze, a podawać je psu rzadziej lub w mniejszej ilości.

Niestety przeszkodą może być także specyficzny, intensywny smak dziczyzny, który może nie przypaść do gustu każdemu psu, ale o gustach – także tych psich – się nie dyskutuje. Najlepiej przetestować dziczyznę na własnym psie, aby sprawdzić czy jest w gronie zwolenników czy przeciwników dziczyzny.

 



Natalia Bąk

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość