Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jak się bawić z psem w lato? Pomysły na bezpieczne aktywności dla psa w upały

W co się bawić z psem w upał? Czy latem pies potrzebuje sportu i aktywności? O czym pamiętać podczas zabawy z psem latem? Jak zabezpieczyć psa przed przegrzaniem?

Przed upałem trzeba się chronić i to wie chyba każdy. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych czy dzieci, ale także nasze psy powinny być pod specjalną opieką w tym czasie. Upał dla psa może być nie tylko nieprzyjemny, ale też niebezpieczny. Jak więc spędzać wspólnie te dni, aby były dla psa też atrakcyjne i przyjemne? Przeczytaj 5 naszych pomysłów na zabawy z psem w letnie dni!

 

Zabawa z psem nad jeziorem w lato.

 

Pies i upał - pomysły na zabawę z psem w lato

 

1. Aquapark dla psa!

Woda w czasie upałów jest zbawieniem nie tylko dla ludzi – także psy chętnie skorzystają z możliwości ochłodzenia się w czasie upałów w basenie dla psa czy pod prysznicem ogrodowym. Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie możemy przygotować i dla psa i dla ludzi kilka kącików wodnych – wystarczą nawet zraszacze do roślin, by w przestrzeni pojawiła się chłodna, orzeźwiająca mgiełka. Pamiętajmy jednak, aby kontrolować zabawę psa w wodzie i dostosowywać np. Ilość wody w basenie do wielkości i umiejętności psa. Nie każdy pies lubi pływać, dlatego warto dostosować zabawy wodne do psich preferencji. Niektórym wystarczy delikatny prysznic mgiełką, by poczuły przyjemne ochłodzenie. Pamiętajmy też, aby nie zachęcać psa do biegania po mokrej trawie, która nawet dla czworonoga może być zbyt śliska, a wtedy łatwo o kontuzję.

Jeżeli nie mamy ogrodu, to możemy poszukać w okolicy miejsc, w których pies będzie mógł pływać (jeśli lubi i potrafi) lub chociaż zamoczyć łapy. Uważajmy przy tym, aby wejście do wody było łagodne (w żadnym wypadku nie wrzucajmy psa do wody np. z pomostu!) , oraz by woda była w miarę możliwości czysta (zastanówmy się, czy sami byśmy się w niej wykąpali). Pamiętajmy jednak, że na większość kąpielisk dla ludzi psy nie mają wstępu, ale można z powodzeniem poszukać miejsc „psiolubnych”. I oczywiści tutaj sprawdza się ta sama zasada co w przypadku małych dzieci czy seniorów – na kąpielisko nie jedziemy w południe, czyli w okresie największego słońca.

 

 

2. Spacer z psem w upał – chętnie, ale wcześnie rano lub wieczorem!

Przynajmniej jeden, dłuższy spacer powinien być obowiązkową atrakcją każdego dnia. Dla psa jest to bardzo ważny punkt. Pamiętajmy jednak, aby spacerować wcześnie rano, gdy jeszcze nie jest upalnie lub późnym popołudniem. Spacery dostosujmy do formy i samopoczucia psa – pamiętajmy, że wieczorem, po upalnym dniu też może być zmęczony i nie mieć ochoty na aktywność czy aportowanie. Spokojny, dłuższy spacer w zupełności wystarczy.

 

 Pies w basenie na podwórku.

 

3. Chłodzące zabawki dla psa – idealne na upały

Upał czy nie, gryzaki zawsze się sprawdzają. Warto to wykorzystać i podarować psu gryzak, który nie tylko go zajmie, ale też ochłodzi np. TRIXIE Chłodząca Kość lub inne akcesoria chłodzące dla psa. Aspekt chłodzenia możemy też wykorzystać, robiąc lody dla psa
Chłodzące gryzaki czy lody sprawdzą się nie tylko jako ciekawe zajęcie, ale też pomogą nam nakarmić psa, który w czasie upału może mieć mniejszy niż zwykle apetyt. Zmrożona mokra karma w postaci lodów na sylikonowej macie węchowej, będzie znacznie atrakcyjniejszym pożywieniem.

 

 

4. W czasie upału pieski się nudzą…?

Psy, które są przyzwyczajone do spędzania czasu w ogrodzie, podczas największych upałów będą niepocieszone, musząc się chować w chłodnym domu. Warto im na ten czas zapewnić atrakcje, które nie będą wymagały aktywności fizycznej. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się wszelkie zabawki dla psa. Zaktywizują one psa, dostarczą nowych wrażeń i nieco go zmęczą (tak, wysiłek intelektualny dla psa też jest męczący!) - a przy tym nie będą dla niego zbytnim obciążeniem.

 

 

5. Masaże psa na macie chłodzącej

Zabawa z psem nie musi wcale oznaczać wzmożonej aktywności fizycznej psa. Przyjemnością w upalne dni mogą być dla niego też spokojne masaże, ale aby mu było jeszcze przyjemniej, najlepiej wykonywać je na macie chłodzącej. Jeśli takiej nie posiadamy, można też wykorzystać zimna posadzkę lub chłodne ręczniki. Gwarantujemy, że dla psa będzie to miłe doświadczenie, a dla nas okazja do spróbowania czegoś nowego.

 

Labrador aportuje w basenie.

 

Upalny dzień i pies = dzień na przyjemności

Upały dają w kość nie tylko ludziom, ale i psom. Są realnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia czworonogów, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak zadbać o psa w czasie upałów. Postarajmy się, aby ten czas największych upałów był przede wszystkim bezpieczny – odpuśćmy psu intensywne treningi czy spacery, nawet jeśli wydaje nam się, że on uwielbia aktywność nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest trudna do przetrwania. Nie testujmy na własnym psie jego wytrzymałości – jeżeli nam jest gorąco, to jemu na pewno też!
Natalia Bąk


Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość