Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Ranking najsłodszych zwierząt na świecie

Mam najsłodsze zwierzę na świecie – tak niejeden opiekun przedstawia swojego pupila. Niezależnie jednak od tego, jak bardzo czarujące są nasze psy czy koty, w różnych zakątkach świata żyją stworzenia, które kradną nasze serca. W rankingu najsłodszych zwierząt na świecie znajdziesz zarówno malutkie, jak i duże przeurocze gatunki.

Nie tylko małe kotki i pieski mogą być urocze. Istnieje wiele zwierząt, które zasługują na to miano, zachwycają bowiem swoim wyglądem. Zapoznaj się z rankingiem 6 najbardziej rozkosznych zwierzaków. Które spośród nich jest twoim zdaniem największym słodziakiem?

 

Kremowa alpaka na brązowym tle

 

Alpaka

Alpaka to jedno z najsłodszych zwierząt na świecie, przypominające lamę i owcę. Największa populacja alpak znajduje się w Ameryce Południowej w Peru, Chile i Boliwii. Alpaki mają bardzo łagodny charakter. Wykorzystywane są w terapii dzieci z ADHD i porażeniem mózgowym.

Chronią również stada owiec przed drapieżnikami. Farmerzy bardzo cenią sobie ich waleczność, ale i to, że nie niszczą pastwisk. Wszystko za sprawą miękkich poduszeczek na kopytach i dwudzielnych warg, dzięki którym nie wyrywają trawy z korzeniami.

 

 

Małpiatka Lori

Małpiatka Lori znana też jako kukang mały to również jedno z najsłodszych zwierząt świata. Zamieszkuje Azję, a dokładnie lasy deszczowe Laosu, Wietnamu, Chin i Kambodży. Jest bardzo mała – osiąga około 1 kg masy ciała i 15–25 cm długości. Słodka mina, wielkie oczy, puszyste futerko… to wszystko sprawia, że ludzie oszaleli na jej punkcie.

Małpiatka Lori jest bardzo cicha i powolna, ale kiedy poczuje zagrożenie, potrafi ugryźć. To urocze zwierzątko bywa niebezpieczne – jako jeden z nielicznych ssaków truje jadem.

 

Fenek śpi na drewnie

 

Fenek

Fenek bez wątpienia rozczula uroczym wyglądem. Niech was jednak to nie zmyli. Przypomina psa, ale jest lisem pustynnym. Zamieszkuje tereny Afryki Północnej. Jest nawet symbolem Algierii. Fenkami nazywa się tamtejszą reprezentację piłkarzy.

Uroczy wygląd fenka to w dużej mierze zasługa jego ogromnych uszu. Poza funkcją dekoracyjną uszy odgrywają rolę termoregulatora, dzięki któremu zwierzę schładza organizm.

 

 

Kuoka

Kuoka to zwierzę pochodzące z południowo-zachodniej Australii i jej okolicznych wysp. Przypomina kangura, ale jest od niego zdecydowanie mniejszy, dlatego też bywa nazywany „kanguroszczurem”. Ten przeuroczy zwierzak ma uśmiechnięty wyraz pyska. Bardzo lubi przebywać w towarzystwie ludzi. Trzeba jednak pamiętać, że to dzikie stworzenie. Nie można go dotykać ani karmić.

Kuoki rozmnażają się w bardzo nietypowy sposób. Podczas kopulacji zostaje zapłodnionych wiele komórek jajowych, przy czym zarodek rozwija się wyłącznie z jednej. Ciąża jest krótka – trwa miesiąc, a po porodzie młode przez pół roku pozostaje w torbie matki. W przypadku, gdy nie przeżyje, w następnej z zapłodnionych komórek rozwija się embrion.

 

Kuoka siedzi przy rowerze

 

Polatucha

Polatuchy to bez wątpienia jedne z najsłodszych zwierząt na całym świecie. Są nazywane latającymi wiewiórkami. Zamieszkują lasy mieszane i iglaste Azji oraz Europy Wschodniej i Północnej.

Polatucha jest zwierzęciem aktywnym w nocy. Niemal cały czas przebywa w koronach drzew. Jej ciało osiąga do 20 cm długości. Do tego doliczyć trzeba ogon mierzący 12–15 cm. Dzięki fałdom skórnym, które ma między łapami a bokiem ciała, może przemieszczać się lotem ślizgowym na odległość nawet do 80 m. Kiedy nie lata, jej futro sprawia wrażenie, jakby nie było szyte na miarę – jest za duże.

 

Polatucha je w klatce

 

Szkocka krowa wyżynna

Najsłodsze zwierzęta świata wcale nie muszą być malutkie. Dowodem na to są urocze szkockie krowy wyżynne. Znacznie różnią się od znanych nam gatunków krów. Mają duże rogi oraz bardzo gęstą i długą sierść, która występuje w wielu kolorach.

Największą popularnością cieszą się zwłaszcza na północy Szkocji, jednak coraz częściej ich hodowle spotkać można w innych europejskich krajach. Na Wyspach Brytyjskich własne stado tych krów posiada rodzina królewska i wypasa je przy letniej rezydencji Windsorów. Szkockie krowy wyżynne znane są z dużej wytrzymałości. Nie są też wybredne, jeśli chodzi o odżywianie.

 

Szkocka krowa żuje trawęOlga Dąbska

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość
11000232
 

Producent: 

TRIXIE

wysyłamy w 48 godziny

3539
149.80  159.80   

Linia produktowa: 

Josera Festival Adult, 

Waga opakowania (kg): 

15, 

Wielkość pupila: 

Uniwersalne, 

Producent: 

JOSERA

Faza życia: 

Dorosły, 

Wiek pupila od: 

12 miesiąca, 

Białko dominujące: 

Drób

Karma Super Premium dla psów Josera Festival Bezglutenowa karma dla wybrednych, dorosłych psów średnich i dużych ras Swoją wyjątkową smakowitość karma zawdzięcza granulkom otoczonym w pysznym sosie oraz dodatkowi łososia. Może być podawana w formie...
Kupując ten produkt otrzymasz: 37 pkt
wysyłamy w 48 godziny
+

55093
37.98   

Wielkość pupila: 

Rasy duże, 

Waga opakowania (kg): 

1.4, 

Producent: 

ROYAL CANIN

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Royal - Canin Maxi Adult Zalety Skład Opinie eBook Promocje Pytania i porady Maxi Adult Rozwiązanie żywieniowe opracowane specjalnie dla dorosłych psów, powyżej 15 miesiąca życia, ras dużych, o masie ciała 26-44 kg. Dowiedz się...
Kupując ten produkt otrzymasz: 9 pkt
wysyłamy w 48 godziny
+