Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Koń belgijski (belgian horse) – najważniejsze informacje o rasie

Konie belgijskie znane są z wielkiej siły i przyjaznego usposobienia. Olbrzymie konie znane są ze swojej ciekawej historii i nadprzyrodzonych możliwości w przenoszeniu ciężarów. Zobacz, co jeszcze cechuje belgijskie konie.

 

Koń belgijski na śniegu.

 

Belgijski koń – historia

Przyjęto, że ten koń jest potomkiem wielkich koni wojennych, które w średniowieczu targały sprzęt wojenny. Formalna hodowla belgijskiego konia pociągowego rozpoczęła się w XVII wieku w Belgii. Wtedy przyjęto za wzorcową daną mieszankę krwi.


Chociaż II wojna światowa i pojawienie się maszyn zmniejszyły zapotrzebowanie na konie pociągowe w Europie i Ameryce Północnej, rasa ta była tak popularna, że uchroniono ją przed wyginięciem, gdy jej liczba niebezpiecznie spadła. Brabancja amerykańska (odmiana konia belgijskiego) jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym koniem pociągowym w USA.

 

Koń belgijski z profilu.

 

Belgijczyk – koń zimnokrwisty

Belgijczyk jako koń zimnokrwisty jest spokojnym koniem, który podchodzi przyjaźnie do innych. Jednocześnie jest też bardzo odważny i wytrzymały w powierzonej pracy. Ta rasa dobrze się sprawdza przy pracach takich jak rolnictwo, przenoszenie drewna czy ciągnięciu sań. Może być także wykorzystywany do ujeżdżania. Łagodne usposobienie pozwala na relatywnie łatwe dogadanie się z koniem.

 

 

Koń belgijski – charakterystyka

Te konie charakteryzują się potężnymi mięśniami, wielkimi ciałami i krótkimi nogami. Osiągają od 163 centrymetrów do 173 centrymetrów. Waga konia belgijskiego to od 820 kilogramów aż do tony! Najczęstsze umaszczenie to gniade, kasztanowe, sorrel lub dereszowate. Łeb w porównaniu do ciała jest mały, a profil prosty.

 

Może Cię zainteresować: Czym jest hipoterapia?

Konie belgijskie.

 

Belgijski koń pociągowy – cena

Koń belgijski nie jest drogim koniem. Jego cena waha się w przedziale 10-30 tysięcy złotych. Za niewielką ceną kryje się wielki koń, który na pewno skradnie Twoje serce!

 

Przeczytaj także: Czy nauka jazdy konnej jest dla Ciebie?
Aleksandra Drzewińska

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość