Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jakich środków użyć, gdy zawiodą domowe sposoby na pchły w domu?

Bycie właścicielem czworonoga nie zawsze oznacza same radości. Psiak, który lubi spędzać czas na dworze, może przyprowadzić do domu niechcianych lokatorów. Mowa o pchłach, które mnożą się na potęgę w krótkim czasie. Poza tym, że gryzą, mogą być nosicielami poważnych chorób. Żeby sobie poradzić z problemem, warto wiedzieć, co odstrasza pchły w domu.

Preparaty na pchły oferujemy również w naszym sklepie internetowym.

 

Niepożądani domownicy mogą się rozprzestrzenić nawet wtedy, gdy nie mieszka z nami żaden zwierzak. Wystarczy, że sami przeniesiemy kilka pcheł z zewnątrz. Najprościej się ich pozbyć za pomocą gotowych środków na pchły, ale płyny odstraszające można również przygotować samodzielnie. Jakie są najskuteczniejsze, domowe sposoby na unicestwienie pcheł?

 

 

Skąd się biorą pchły w domu?

Obecność pcheł w domu to nie lada problem dla domowników, ponieważ małe pasożyty są nie tylko uciążliwe, ale też błyskawicznie się rozmnażają. Ponadto gryzą i mogą przenosić wiele chorób, które są niebezpieczne dla zdrowia.

Pchły nie jest łatwo zlokalizować. Są bardzo małe – mają zaledwie 2,5 milimetra, więc czasem nie sposób dostrzec je gołym okiem. Mogą się pojawić nawet wtedy, gdy nie posiadamy zwierzęcia. Ludzkie pchły różnią się jednak od psich. Nie mają grzebyków chitynowych, które są obecne u pcheł atakujących zwierzęta. Mimo to równie uporczywie gryzą. Rany po ugryzieniach niemiłosiernie swędzą, co jest pierwszym sygnałem zwiastujący
m obecność niechcianych lokatorów. Jeśli pupil drapie się częściej niż zazwyczaj, a domownicy mają swędzącą wysypkę wokół kostek, możemy mieć problem z pchłami.

 

Labrador w gąszczu trawy. Z każdego spaceru pies może przynieść na sobie nieproszonych gości.

 

Co odstrasza pchły w domu?

Wiele osób nie wie, jak zwalczyć pchły w domu, i szuka pomocy na forach internetowych. Pasożyty trudno jest wytropić. Chowają się nie tylko w sierści zwierzęcia, ale też w wielu innych zakamarkach. Bardzo lubią wilgotne pomieszczenia, materace łóżkowe, szpary podłogowe oraz listwy. Można się ich pozbyć na kilka sposobów. Wystarczy kupić środek na pchły w domu w jednym z pobliskich sklepów gospodarczych. Płyny na pchły możemy też zrobić samodzielnie.

Istotną rzeczą jest odpchlenie zwierzaka. Służą do tego specjalne szampony, które kupuje się w lecznicach weterynaryjnych. Czworonoga trzeba wykąpać i dokładnie spłukać jego sierść, a następnie wyczesać go dołączonym do szamponu grzebieniem. Warto na stałe zabezpieczać pupila przed pchałami za pomocą obroży przeciwpchelnej lub kropli. W domu zaś konieczne jest spryskanie środkiem chemicznym wszelkich zakamarków, w których pchły mogły się rozgościć. Podstawą są też porządki domowe i stałe utrzymanie czystości w pomieszczeniach, w których przebywamy.

 


Domowe sposoby na pchły w domu

Pchły można wytępić domowymi sposobami. Zabiegi z użyciem samodzielnie przygotowanych płynów trzeba jednak powtarzać, ponieważ pchły mogą składać jaja nawet do 3 miesięcy od momentu zaznaczenia swojej obecności. Pasożyty bardzo nie lubią olejku z drzewa herbacianego – można go kupić w aptekach, sklepach zielarskich i drogeriach. Kilka kropli olejku trzeba wlać do wody i powstałym roztworem spryskać wszystkie tapicerki, listwy przypodłogowe, materace, a nawet poduszki i pościel.



Pchły możesz skupić w jednym miejscu za pomocą światła. Bardzo lubią one bowiem wszelkie oświetlenie. Wystarczy pod lampką umieścić niewielką miskę z wodą. Nie jest to jednak sposób na całkowite pozbycie się ich z domu. Pryskanie domu środkami, nawet tymi przygotowanymi samodzielnie, trzeba powtarzać co jakiś czas. Warto też kontrolować sierść pupila.

Biały kot długowłosy drapie się tylną łapą. Silny świąd u zwierząt oraz u ludzi może być pierwszą oznaką obecności pcheł w domu.

 

Teksty na blogu nie są poradą lekarską oraz nie zastępują wizyty u lekarza weterynarii.

 

 

 

Ewa Żuchowska

Milena Kostrubiec

Komentarze

Nowa wiadomość
Ja zawsze zakamarki w domu i psie legowisku spryskuję sprayem przeciwpchelnym. W miarę dobrze się sprawdza choć efekt jest dosyć krótkotrwały (1-2 miesiące). Bardziej natomiast obawiam się kleszczy, naczytałam się w poradniku o przenoszonych przez nie choróbskach i teraz mój lęk jest..może przesadny? W każdym bądź razie rozglądam się za czymś skutecznym, co przed kleszczami chroni. Będę wdzięczna za polecenia, opnie, rady.