Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Entlebucher - najważniejsze informacje o rasie

Entlebucher należy do psów ras średnich, z grupy szwajcarskich psów górskich. Oprócz nich do tego samego grona zaliczamy 3 inne rasy takie jak appenzeller, duży szwajcarski pies pasterski i berneński pies pasterski krótkowłosy. Entlebucher jest najmniejszym z nich, charakteryzuje się ogromną inteligencją i pełni często rolę stróża domu.

 

Pies entlebucher – charakterystyka

Psie zachowanie i charakter ocenić można już w wieku szczeniaka, kiedy to widzimy, jak się aklimatyzuje w nowych miejscach oraz czy jest żywiołowy, czy woli spokojniejszy tryb dnia. W przypadku rasowych pupili określenie takich zachowań jest zdecydowanie łatwiejsze, ale to nie znaczy, że każdy pies będzie taki sam. Entlebuchery jako szczeniaki są bardzo żywiołowe i potrzebują dużo ruchu oraz zabawy na powietrzu. Entlebuchery mają spokojny charakter, dostosowują się do ludzi i innych zwierząt. Są lojalne i często pełnią funkcję stróża, a dawniej były wykorzystywane podczas pilnowania bydła.

 

Na głowie entlebuchera znajduje się charakterystyczna biała strzałka.

 

Entlebucher – wygląd i pielęgnacja

Entlebucher zalicza się do psów średniej wielkości. Kolor sierści składa się z trzech odcieni, najczęściej to jest czarny, połączony z białymi łatami lub brązowymi elementami. Pies nie należy do wysokich, ma mocną i zwartą postawę, uszy trójkątne, niewielkie okrągłe oczy. Sierść składa się z dwóch warstw, na wierzchu jest ona zbita i krótka, a pod spodem gęstsza.
Charakterystycznym elementem jest biała strzała na pysku i głowie psa.


Pielęgnacja entlebuchera nie jest skomplikowana, wystarczą regularne kąpiele i zbieranie martwego włosa. Obfite linieje, występuje raz do roku, wtedy powinniśmy czesać psa każdego dnia. Warto zainwestować w szczotkę dla psa, czy grzebień w zależności od naszych preferencji. Poza okresem linienia pies nie wymaga aż tak częstego czesania, raz na kilka dni wystarczy. Jeśli chodzi o mycie, nie powinno się tego robić częściej niż raz na miesiąc, oczywiście, jeśli pupil jest brudny, myjemy go częściej, ale z użyciem mniejszej ilości szamponu dla psa. Warto kupować delikatne preparaty, które nie podrażnią skóry naszych czworonogów.

 

 

Entlebucher hodowla

W przypadku rasowych psów warto szukać wyłącznie sprawdzonych hodowli, gdzie psy są dobrze traktowane i co ważne odpowiednio wychowane. Dlatego też dość istotnym wskaźnikiem jest cena psa. Jeśli jest ona w pewnych miejscach jest zbyt niska, powinniśmy się zastanowić czy nie trafiliśmy na pseudohodowlę, gdzie często pies nie jest w stu procentach danej rasy, przez co takie czworonogi mają podatność do licznych chorób, a nawet przedwczesnej śmierci. W przypadku entlebuchera cena za szczeniaka powinna wynosić od 3 tysięcy nawet do 5. Na terenie Polski nie jest dużo tego rodzaju hodowli, ale bez problemu można je znaleźć i wybrać konkretnego szczeniaczka. Warto szukać po certyfikowanych hodowlach, by uniknąć niepotrzebnych problemów.

 

Entlebucher jest średniej wielkości. Umaszczenie ma trzykolorowe z białego, czarnego i brązowego koloru.

 

Jaką karmę dla entlebuchera wybrać?


Żywienie entlebuchera nie należy do skomplikowanych, każdy pies ma inne preferencje i dieta powinna być dobrana indywidualnie. Na rynku są dostępne przeróżne warianty pożywienia, bez dodatku zbóż. Karma dla psów tej rasy powinna być pełna białka pochodzenia zwierzęcego. Ważnymi dodatkami są te chroniące stawy psa – glukozamina i chondroityna.

 

 

Tresura entlebuchera

Tresura entlebuchera sennenhund tak jak i w przypadku innych ras wymaga cierpliwości oraz wytrwałości. Nauki najlepiej zacząć już w szczenięcych latach, kiedy pies szybko chłonie wiedzę i ma chęci do nauki. Entlebucher ma charakter psa pasterskiego, któremu w genach przeniesiono zdolność do ochrony i niezwykłą inteligencję, dlatego też tresura tego rodzaju pupila nie jest trudna, wystarczy nauczyć go kilku podstawowych komend a kolejne wprowadzać z czasem. Entlebucher ma wiele pozytywnych opinii, jeśli chodzi o obcowanie z innymi zwierzętami, mimo to warto już na samym początku, systematycznie zapoznawać go z poszczególnymi osobnikami by potem pies nie doznał szoku i dużego stresu. Odpowiednie wytresowanie psa, ułatwia jego życie i umacnia więź pomiędzy zwierzęciem a właścicielem.Entlebucher to średniej wielkości pies pasterski wywodzący się z rejonów górskich, jest towarzyski, lubi ludzi i inne zwierzęta. Dlatego tak wiele osób decyduje się na tego typu pupila. Ważne by miał dużo przestrzeni do biegania i zabawy, wtedy pies czuje się najlepiej, nie jest agresywny czy trudny do uspokojenia.Lida Pieczulis

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość
66253
37.39   

Wielkość pupila: 

Uniwersalne, 

Waga opakowania (kg): 

0.2, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak z kurczakiem dla psów wszystkich ras. SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski, które mogą być podawane między posiłkami, sprawiając wiele radości czworonogom i budując dobre relacje pomiędzy właścicielem a psem. Smart Bones Chicken Sticks przeznaczone są dla każdego psa. Zewnętrzna...
Kupując ten produkt otrzymasz: 9 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+

61256
22.06   

Waga opakowania (kg): 

0.158, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak z batatami i piersią kurczaka dla psów ra średnich. Dla miłośników psów, SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski pomiędzy posiłkami, które wzmacniają relację właściciela z psem i sprawiają wiele radości naszym czworonożnym przyjaciołom.   Najważniejsze cechy: Ze...
Kupując ten produkt otrzymasz: 6 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+

61253
22.06   

Wielkość pupila: 

Rasy średnie, 

Waga opakowania (kg): 

0.158, 

Producent: 

SMART BONES

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Gryzak o smaku wołowiny dla psów ras średnich. Dla miłośników psów, SmartBones to smaczne i zdrowe przekąski pomiędzy posiłkami, które wzmacniają relację właściciela z psem i sprawiają wiele radości naszym czworonożnym przyjaciołom. Gryzaki nie zawierają surowej skóry, dzięki czemu są...
Kupując ten produkt otrzymasz: 6 pkt
wysyłamy w 72 godziny
+