Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Czy pies może jeść orzechy? Podpowiadamy jak wkomponować orzechy w żywienie psa

Orzechy są cennym źródłem kwasów Omega, minerałów i białka. Dlatego, jeśli zastanawiamy się, czy pies może jest orzechy, odpowiedź brzmi: tak, ale z umiarem i po obserwacji jak pies reaguje na ich spożycie. Ze względu na dużą kaloryczność orzechów nie zaleca się podawania ich często, należy je także wliczać w dzienny bilans diety psa. Warto z rozwagą komponować jadłospis dla psa, a jeśli nie wiemy, jakie dokładnie produkty ze sobą połączyć, warto zgłosić do się do dietetyka zwierzęcego o poradę.

 

Pies próbuje podkraść jedzenie z talerza opiekuna.

 

Czy pies może jeść orzechy włoskie?

Orzechy włoskie dla psa to przede wszystkim źródło witamin, minerałów oraz zdrowych tłuszczy, który pupil potrzebuje, by rozwijał się prawidłowo. Jeśli nasz pies zjadł orzechy włoskie, to dostarczył nie tylko szereg witamin, w tym kwas foliowy oraz potrzebny w trawieniu pokarmu błonnik. Jeśli pupil ma niedobory żelaza czy magnezu również warto sięgnąć po orzechy włoskie. Spożywanie orzechów włoskich przez psy powinno być zawsze prowadzone stopniowo. Zależnie od osobnika, pies może inaczej reagować na ich spożycie. Ilość orzechów włoskich nie powinna przekraczać 1 - 2 na dzień.


Orzechy włoskie - szkodliwość

Czy zatrucie orzechami włoskimi u psa jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak, ale tylko w skrajnych przypadkach, kiedy to pupil zje zbyt dużą porcję. Orzechy są ciężko strawnym pokarmem, który w nadmiarze może doprowadzić do rozstroju żołądka, a nawet do biegunki. Uważać powinniśmy również na różnego typu alergie i nietolerancje, które u każdego psa są inne. Jeśli zauważmy wysypkę czy problemy z wypróżnianiem po orzechach, należy zaprzestać ich podawania. Najważniejsza jest rozwaga we wszystkim, orzechy włoskie w nadmiarze zaczną wydzielać za dużo olejów, które powodują rozstrój żołądka, co z kolei tworzy poważne problemy jelitowe. Warto usuwać łupiny i skórki z orzechów włoskich, które nadają im gorzkawy posmak.


Masło orzechowe dla psa

Kolejnym częstym pytaniem właścicieli psów jest to czy psy mogą jeść orzechy w formie masła orzechowego? Specjaliści od żywienia psów uważają, że tak samo, jak i w przypadku zwykłych orzechów najważniejszy jest umiar i zdrowe podejście do tematu. Można urozmaicać dietę w gryzaki dla psów o smaku masła orzechowego, które również poprawią kondycję skóry i sierści pupila. Masło orzechowe może być wykonane z orzechów ziemnych, które również można podawać dla psa. Rodzaj nie będzie tu odgrywać zbyt dużego znaczenia. Najważniejsze są odpowiednio dobrane porcje pod rasę i wzrost psa.

 

Przeczytaj więcej: Jaki olej dla psa jest najlepszy?

Cztery pieski - pudelek, chihuahua długowłosa i krótkowłosa oraz bichon proszą o smakołyk z ręki opiekuna.


Czy pies może jeść orzechy laskowe?

Orzechy laskowe dla psa podobniej, jak i w przypadku włoskich są źródłem wielu witamin i minerałów. Laskowce posiadają witaminę E, która wpływa na kondycję sierści i poprawę wyglądu pupila. Odpowiadając na pytanie, czy pies może jeść orzechy włoskie, zdecydowanie tak, ale w odpowiednich proporcjach i jako dodatek do diety. Czworonogi muszą mieć urozmaicone żywienie nie tylko w suchą karmę dla psa, ale również o mokrą karmę dla psa. Podstawą jest balans i obserwacja zachowania oraz stanu zdrowia naszych pupili.



Orzechy nerkowca dla psa

Orzechy dla psa stanowią dodatek do codziennych posiłków, urozmaicenie oraz możliwość wzmocnienia zębów. Umiar to podstawa, orzechy nerkowca w nadmiarze powodują otyłość u pupila, gdyż one same w sobie są dość kaloryczne. Wielu właścicieli psów obawia się, że trucizna może być wydzielana z orzechów nerkowca podczas ich gryzienia. Specjaliści informują, że nie ma się o co obawiać, jeśli zachowamy zdrowy rozsądek i nie przesadzimy z ilością orzechy nerkowca, nie wydzielą trucizny ani żadnych szkodliwych substancji.


Czy pies może jeść migdały?

Migdały to kolejny rodzaj orzechów, który może stanowić przysmak dla psa, tak samo, jak i w przypadku człowieka. Dla niektórych pupili skorupka, którą pokryty jest orzech, nadaje gorzkiego posmaku i przez to pies za nimi nie przepada. Pomijając aspekty smaku, migdały są cennym źródłem magnezu, cynku i witamin, które umacniają kości psa oraz poprawiają wygląd sierści. Okazują się szczególnie pomocne w przypadku psów długowłosych, które mają problemy z nadmiernym wypadaniem sierści. Pamiętajmy, że oprócz suplementacji orzechami, warto zaopatrzyć się w grzebienie dla psów oraz dopasowane pod rasę i typ umaszczenia szampony.

 



Czy pies może jeść orzechy, czy pupil jest w stanie zatruć się, którymkolwiek z nich? Specjaliści uspokajają i jednogłośnie stwierdzają, że właściciele psów nie mają czym się martwić. Orzechy tak jak i każde inne pożywienie w nadmiarze będzie szkodliwe dla psa, ale jeśli zachowamy zdrowy rozsądek i dostosujemy proporcje pod wagę pupila, wszystko powinno być w porządku. Mimo to wszelkie zmiany w diecie psa warto uzgodnić ze specjalistą, zwłaszcza jeśli zauważymy jakieś reakcje alergiczne. Często nawet nie jesteśmy świadomi, że pupil jest uczulony na dany produkt spożywczy. Najważniejsza jest rozwaga i zdrowy rozsądek.

 

Może Cię zainteresować: Czy dziczyzna dla psa jest zdrowa?



Lida Pieczulis

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość