Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Przysmaki dla szczeniaka – jakie wybierać i kiedy podawać?

Przysmaki dla szczeniaka to sposób na urozmaicenie codziennego jadłospisu – źródło nowych wartości smakowych, rewitalizujących czy odżywczych. W zależności od przeznaczenia stosowane są do nagradzania podczas szkolenia bądź jako sposób na higienę jamy ustnej. 

 

Przysmaki dla szczeniaka pełnią wielorakie funkcje. Mogą służyć rozrywce czy spełniać określoną funkcję profilaktyczną np. przeciw chorobom stawów, spadku odporności. Dodatkowo zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia (nasiloną podczas wymiany mlecznych zęby na stałe) i urozmaicają czas spędzony w samotności. 

 

Przysmaki dla szczeniaka powinny być miększe i delikatniejsze niż te dla psów dorosłych.

 

Przysmaki dla szczeniąt - podstawowe informacje 

Przysmaki dla szczeniaka to rodzaj pokarmu uzupełniającego, który alternatywnie określany bywa mianem smakołyków, smaczków czy przekąsek. W sprzedaży jest bardzo duża ich oferta. Produkty te dostępne są w różnych smakach, kształtach, rozmiarach, konsystencjach, funkcjach. Nie każdy jednak przysmak nadaje się do jadłospisu młodego pieska. Wybierając smaczki dla szczeniaka, należy dokładnie czytać opakowania, na których powinna być zamieszczona informacja, od jakiego wieku mogą być stosowane. Maluchom nie powinno się serwować twardych smaczków. Nie dość, że są trudne do pogryzienia, dodatkowo kłopotliwe do przetrawienia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ sposób karmienia szczeniaków ma bardzo duży wpływ na ich przyszłe funkcjonowanie. 

 

 

Od kiedy i jakie przysmaki dla szczeniaka? 

Przekąski dla szczeniaka najlepiej wprowadzić do diety, kiedy zwierzę przyzwyczai się do trawienia stałego pokarmu. Wcześniej, przy nieodpowiednio pracującym układzie pokarmowym, mogłyby mu to zaszkodzić.



Przysmak dla szczeniaka powinien być lekkostrawny i jak najmniej przetworzony. Nie wskazane są produkty zawierające w składzie ziarna zbóż będące źródłem węglowodanów czy sztuczne ulepszacze, konserwanty, barwniki, aromaty. Przed zakupem należy bardzo dokładnie zapoznać się ze składem przekąski, by wybrać najbardziej naturalną przysmaki dla szczeniąt.

 

Przysmaki dla szczeniąt wspomagają proces wymiany uzębienia na stałe.

 

Rodzaje przysmaków dla szczeniaka 

W sprzedaży znajdują się specjalne smakołyki dla szczeniaka sprzyjające higienie jamy ustnej i zębów. Poprawiają one też ukrwienie dziąseł. Wiele z nich jest z dodatkiem wapnia, który warunkuje prawidłowy rozwój kości. Przeznaczone są zazwyczaj dla psów od 4 miesiąca życia, kiedy to następuje proces wymiany zębów mlecznych na stałe. 

 

Przysmaki treningowe dla szczeniaka mają przeważnie formę małych kawałeczków „na jeden kęs”, doskonale dostosowanych do niewielkiego pyska pupila. Idealnie sprawdzą się jako smaczna i motywująca nagroda podczas nauki czystości lub pierwszych komend. Mają być dla psa największą nagrodą – stanowić bardzo mocny sygnał, że zadanie zostało wykonane dobrze. Smakołyki do tresury psa świetnie sprawdzają się w pracy wychowawczej, procesach adaptacji i socjalizacji do nowych sytuacji.



Przysmak dla szczeniaka w postaci gryzaka jest bardzo przydatny, kiedy sposobem na poznanie świata przez malucha jest gryzienie napotkanych rzeczy, np. krzesła, stołu czy łóżka. To wspaniała rozrywka i sposób zajęcia jego uwagi na jakiś czas. Sprzyja wyciszeniu i rozładowaniu energii, a przy okazji poprawia higienę jamy ustnej. Doskonałym przykładem naturalnego gryzaka są żwacze wołowe, nosy i uszy wieprzowe czy uszy królicze. Nie dość, że zaspokajają naturalną potrzebę żucia, są dobrym źródłem niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i minerałów oraz białka.

 

Nie można zapomnieć o przysmakach funkcjonalnych, które ze względu na zawartości składników prozdrowotnych wpływają pozytywnie na kondycję zdrowotną pupila. Dla przykładu te wzbogacone o glukozaminę zapobiegają i wspomagają leczenie schorzeń stawów. Smaczki z dodatkiem skrzypu polnego polecane są natomiast na piękną sierść, a z czystkiem wzmacniają naturalną barierę ochronną przed zewnętrznymi pasożytami.



Smaczki mogą też po prostu służyć urozmaiceniu diety. Pyszną przekąską są suszone lub wędzone kawałki mięsa w kształcie pasków, kostek, kulek itp. Podając je, nie wolno zapomnieć o uwzględnieniu ich kaloryczności w dziennym zapotrzebowaniu energetycznym. W nadmiarze mogą predysponować do przerostu masy ciała.

 

Sprawdź ofertę naturalnych przysmaków dla psów

 

Olga Dąbska

Milena Kostrubiec

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość