Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Plac zabaw dla psów – jak można zapewnić psu ciekawą rozrywkę?

Plac zabaw dla psów to miejsce, w którym pies może spożytkować energię, zaspokoić potrzebę ruchu, rozwijać inteligencję i zdobywać nowe, spektakularne umiejętności. Wyprawa na plac dla psów to także wyjątkowa okazja do zacieśnienia więzi pomiędzy pupilem a opiekunem. 

Wielu opiekunów szuka pomysłu na rozładowanie nadmiaru energii swojego czworonożnego przyjaciela. Czas spędzony na placu zabaw to doskonała alternatywa dla codziennego spaceru. Korzystając z kładek, tuneli, huśtawek, obręczy czy slalomowych słupków, zwierzę może się wybiegać, a przy okazji poprawiać swoją zwinność i refleks.

 

Plac zabaw dla psów to miejsce, w którym pies może spożytkować energię, zaspokoić potrzebę ruchu, rozwijać inteligencję i zdobyć nowe umiejętności.

 

Jak jest zorganizowany plac zabaw dla psów?

Na niektórych osiedlach spotkać można parki zabaw dla psów podobne do tych, które znajdują się w ośrodkach tresury czworonogów. Organizuje się je na ogrodzonej przestrzeni, co zarówno zapewnia bezpieczeństwo zwierzętom i osobom, które nie uczestniczą w zabawie, jak i chroni rozbawione psy przed np. przypadkowym zderzeniem z jadącym na rowerze dzieckiem.

 

Dzięki podwójnym furtkom opiekun może łatwo wprowadzić pupila na plac zabaw, nie wypuszczając przy okazji innych bawiących się tam zwierząt. Po zakończonej wizycie w psim parku rozrywki łatwiej jest również wyprowadzić pupila, zakładając mu smycz w śluzie – z dala od kompanów zabawy, ale jeszcze przed wyjściem na ruchliwy chodnik czy ulicę.

 

Podłoże na placu zabaw dla psów powinno być miękkie. Może być trawiaste, częściowo żwirowe czy piaszczyste. Terenów takich nie utwardza się kostką ani asfaltem. Na placu zabaw zwierzęta mają do dyspozycji szereg urządzeń, które mogą zapewnić im wspaniałą, rozwijającą rozrywkę. Wszystkie atrakcje odpowiednie są zarówno dla dużych, jak i dla małych zwierząt.

 

 

Slalom dla psów na placu zabaw

Slalom to atrakcja stworzona z myślą o rozwoju sprawności czworonoga. Dzięki takiej zabawie zwierzęta ćwiczą swoją zwinność i szybkość. Tor składa się zwykle z kilkunastu tyczek albo pachołków, które ustawia się w niewielkich odstępach w jednej linii. Pokonanie slalomu wymaga od psa dyscypliny i sprawności pozwalającej na gwałtowne zmiany kierunku biegu. Początkowo zwykle trzeba rozstawiać tyczki w większych odstępach. Kiedy pies zrozumie istotę zabawy, odstępy można stopniowo zmniejszać. Tyczki powinny być zamocowane na stabilnych podstawach, ale nie należy ich przytwierdzać do podłoża. Dzięki temu w przypadku kontaktu z przeszkodą pies nie odniesie żadnej kontuzji.

 

Psy, które na placach zabaw zdobywają wysoki poziom sprawności i dobrze radzą sobie z przeszkodami, mogą być dobrymi kandydatami do zawodów agility.

 

Inne atrakcje psiego placu zabaw

Kładki przypominające równoważnie oraz różnego typu rampy i huśtawki to inne typowe akcesoria w parku zabaw dla psów. Zwierzę ćwiczy tam równowagę i pewność poruszania się po przeszkodzie. Ciężarem własnego ciała zmienia jej położenie, przechodząc z jednego końca na drugi. Skoczność pies może trenować, przeskakując przez umieszczoną na odpowiedniej wysokości (można ją zwiększać w miarę wzrostu umiejętności pupila) poprzeczkę lub obręcz. Wielką atrakcją są dla psa tunele. Ich miękki wariant to długi rękaw z tkaniny, do którego wejście jest usztywnione obręczą. Tunele mogą też mieć postać plastikowej rury – prostej lub o zakrzywionym przebiegu.

 

 

Plac zabaw dla psów a zawody agility

Czworonogi, które na placu zabaw zdobywają wysoki stopień sprawności i dobrze radzą sobie z przeszkodami, mogą być dobrymi kandydatami do zawodów agility. Jest to cieszący się coraz większą popularnością sport dla psów. Zwierzęta, prowadzone przez opiekuna komendami głosowymi i ruchowymi, pokonują na czas specjalnie przygotowany tor przeszkód, których kolejność nie jest im wcześniej znana. Choć agility stało się niemal wyczynowym sportem, podstawowym celem tej dyscypliny pozostaje wspólna zabawa zwierząt i ich opiekunów, która świetnie służy budowaniu więzi między człowiekiem i jego pupilem.

 

 

Anna Dobroń

Milena Kostrubiec

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość