Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

Muzyka relaksacyjna dla kota – jaką wybrać?

Muzyka relaksacyjna może mieć duży wpływ na nastrój i zachowanie kota. Tak oddziałuje na zwierzę zwłaszcza muzyka klasyczna – utwory Haendla, Bacha czy Mozarta. Behawioryści polecają muzykoterapię zwłaszcza dla zestresowanych kotów. Utwory relaksujące wyciszają i uspokajają zwierzęta.

Muzyka może mieć duży wpływ na zachowanie i stan psychofizyczny kotów. Jeśli twój pupil jest nerwowy, bywa agresywny i zestresowany, warto zastosować muzykoterapię. W sprzedaży są nawet specjalnie opracowane składanki dla kotów. Zobacz, jakie utwory mogą spodobać się twojemu pupilowi.

 

Kociak śpi na arkuszu z nutami.

 

Muzyka relaksacyjna dla kota – jaka najlepsza?

Mimo że koty lubią słuchać muzyki, utwory mogą na nie różnie wpływać. Solista z amerykańskiej Symfonicznej Orkiestry Narodowej David Teie wraz z zespołem naukowców z Uniwersytetu Wisconsin-Madison przygotowali płytę z kocią muzyką. Zebrali utwory stworzone specjalnie z myślą o kotach.

Uczeni stworzyli idealne dźwięki, choć nie wykorzystali do tego kocich odgłosów. Powstała melodia o rytmie i tonie najlepiej odbieranym przez koty. Zwierzęta te wydają dźwięki wyższe o oktawę niż ludzie. W przypadku rytmu opierano się na tym, który towarzyszy mruczeniu i ssaniu mleka przez małe. W ten sposób powstała muzyka relaksacyjna dla kota. Efektem pracy były melodie przypominające odgłosy przyrody z nutami kołysanki. Więcej na ten temat można przeczytać w czasopiśmie Applied Animal Behaviour Science.

 

Kot leży pomiędzy głośnikami.

 

Relaksująca muzyka dla kota u weterynarza

Specjaliści są zdania, że muzyka jest pomocna podczas wizyty u weterynarza. Powinno się z niej korzystać w trakcie przeprowadzania zabiegu. Znany portugalski weterynarz Miguel Carreira podkreśla, że muzyka działa na zwierzęta kojąco i znacznie redukuje poziom odczuwanego przez nie stresu. Pod jej wpływem stają się spokojniejsze i bardziej ufne. Natomiast oprócz dobroczynnego wpływu na pacjenta muzyka poprawia samopoczucie lekarzy i kocich opiekunów.

Na podstawie prowadzonych badań Carreira donosi, że relaksująca muzyka dla kota to przede wszystkim klasyka. Biorące udział w jego eksperymencie koty upodobały sobie zwłaszcza dzieła niemieckiego kompozytora Georga Friedricha Händel. Z dokładnymi wynikami badań zapoznać się można na łamach magazynu Journal of Feline Medicine and Surgery. Badacz ma w planach kontynuację badań, pragnie bowiem sprawdzić, czy muzyka wpływa na poziom kortyzolu i katecholamin. Interesuje go też hipoteza wpływu muzyki relaksacyjnej dla kotów na obniżenie ilości podawanych leków znieczulających.

 

Kot brytyjski siedzi na klawiszach pianina.

 

Przykłady relaksacyjnej muzyki dla kotów

Oto przykłady muzyki relaksacyjnej dla kotów autorstwa Davida Teie:
● Cozmo’s Air,
● Ballada Rusty’ego,
● Padma's Love,
● Spook's Ditty.

A może Twojego kota zaciekawi coś z klasyki:
● Georg Friedrich Händel, Ombra mai fu,
● Wolfgang Amadeus Mozart, Requiem,
● Ludwig van Beethoven, Für Elise,
● Ludwig van Beethoven, Moonlight Sonata.

 

Zobacz preparaty uspokajające dla kotówOlga Dąbska

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość
11000232
 

Producent: 

TRIXIE

wysyłamy w 48 godziny

3539
149.80  159.80   

Linia produktowa: 

Josera Festival Adult, 

Waga opakowania (kg): 

15, 

Wielkość pupila: 

Uniwersalne, 

Producent: 

JOSERA

Faza życia: 

Dorosły, 

Wiek pupila od: 

12 miesiąca, 

Białko dominujące: 

Drób

Karma Super Premium dla psów Josera Festival Bezglutenowa karma dla wybrednych, dorosłych psów średnich i dużych ras Swoją wyjątkową smakowitość karma zawdzięcza granulkom otoczonym w pysznym sosie oraz dodatkowi łososia. Może być podawana w formie...
Kupując ten produkt otrzymasz: 37 pkt
wysyłamy w 48 godziny
+

55093
37.98   

Wielkość pupila: 

Rasy duże, 

Waga opakowania (kg): 

1.4, 

Producent: 

ROYAL CANIN

Faza życia: 

Dorosły, 

Białko dominujące: 

Produkty pochodzenia zwierzęcego

Royal - Canin Maxi Adult Zalety Skład Opinie eBook Promocje Pytania i porady Maxi Adult Rozwiązanie żywieniowe opracowane specjalnie dla dorosłych psów, powyżej 15 miesiąca życia, ras dużych, o masie ciała 26-44 kg. Dowiedz się...
Kupując ten produkt otrzymasz: 9 pkt
wysyłamy w 48 godziny
+