Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jakie filmy zainteresują kota?

Filmy dla kotów to jedna z form zaaranżowania milusińskim wolnego czasu i sprawienia im radości. Koty najbardziej interesują nagrania przedstawiające inne zwierzęta, w tym zwłaszcza ryby, ptaki czy wiewiórki. Zaciekawione tym, co dzieje się na ekranie, mogą spędzić przed nim wiele czasu.

Wiele osób lubi oglądać filmiki ze zwierzętami w roli głównej, zwłaszcza z zabawnymi kotami. W ostatnim czasie powstają też nagrania z myślą o nich. W niektórych krajach fascynaci kotów poszli o krok dalej i stworzyli kocią telewizję z programem specjalnie dostosowanym dla mruczków.

 

Kot ogląda telewizję.

 

Dlaczego koty oglądają filmy?

Nie wszystkie koty interesują się filmami. Prawdziwi koci kinomani często nie mogą oderwać wzroku od ekranu, ale niektóre mruczki nie wykazują nim większego zaciekawienia. To, czy kot lubi oglądać telewizję, zależy od jego osobowości. Spokojne zwierzęta wolą przeznaczyć więcej czasu na drzemkę, a ciekawskie nie pogardzą ofertą filmową. Ciekawi je wówczas dźwięk i ruch. Nie przywiązują natomiast uwagi do kolorów. Wynika to z faktu, że paleta widzianych przez nie barw jest zdecydowanie uboższa od ludzkiej. Uważa się, że koty widzą w odcieniach pomarańczowego, niebieskiego, zielonego i żółtego.

 

Zobacz zabawki dla kota

 

Filmy, które zainteresują kota

W sieci spotkać można liczne filmy dla kotów. W serwisach internetowych służących do umieszczania, oglądania, komentowania i oceniania filmów z roku na rok przybywa kanałów wideo poświęconych kotom. Jakie filmy dla kota są na nich oferowane? Największym zainteresowaniem cieszą się nagrania ze zwierzętami, na które mruczki lubią polować. Oto przykłady filmów:
● akwarium z rybkami – opiekunowie, którzy mają w domu akwarium, nie raz zaobserwowali, jak kot wpatruje się w pływające w zbiorniku ryby, a nawet próbuje je złapać, stukając łapą o szybę. Podobnie może zachowywać się, oglądając filmik. Będzie starał się dobrać do pływających mu przed oczami rybek;
● ptakiwiewiórki – filmiki z fruwającymi ptaszkami czy skaczącymi wiewiórkami to gratka dla kotów, które uwielbiają spędzać czas na przyglądaniu się zwierzętom siadającym na parapecie czy przelatującym koło okna.

Poza filmami przyrodniczymi koty chętnie oglądają programy animowane. Szybkie tempo akcji, gwałtowne ruchy, zmieniające się obrazy przypadną im do gustu. O dziwo zainteresować je mogą też wydarzenia sportowe. Dlaczego? Wszystko z powodu poruszającej się piłki, za którą będą wodzić wzrokiem czy nawet poruszać głową.

 

Kot leży i przysypia na kanapie.Czy koty oglądają telewizję?

Filmy dla kotów to niejedyna medialna rozrywka. Poza naturalną „telewizją” – spoglądaniem na to, co dzieje się za oknem – w niektórych krajach funkcjonują specjalne kocie kanały telewizyjne. W Stanach Zjednoczonych od 2003 r. działa stacja Meow TV. Poprzedzające jej założenie badania dowiodły, że średnio 30% kotów ogląda telewizję. Oprócz filmów dla kotów są tam też filmy, w których koty występują, np. popularny serial dla nastolatków Sabrina czy bajka Garfield. Z kolei kocie bloki reklamowe i telezakupy The House Cat Shopping Network proponują opiekunom akcesoria dla mruczków.Olga Dąbska
Milena Kostrubiec

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość