Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

VEBIOT Urinoloxan dog 60 tab. tabletki na układ moczowy dla psa

Marka: 

VEBIOT

66302
89.93 
wysyłamy w 48 godzin
Kupując ten produkt otrzymasz: 22 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie
Urinoloxan dog to preparat uzupełniający dietę szczeniąt I dorosłych psów mających problemy z układem moczowym.

Preparat to mieszanka paszowa, która stanowi uzupełnienie diety dla psów z nawracającymi infekcjami dróg moczowych lub kamicą. Nadaje się także do suplementacji po zabiegach w obrębie dróg moczowych oraz do stosowania zapobiegawczo. Składniki zawarte w produkcie pomagają ograniczać przyleganie bakterii do ściany pęcherza moczowego oraz obniżają pH moczu. Preparat dodatkowo działa bakteriostatycznie i moczopędnie.


Skład:
Ekstrakt z żurawiny amerykańskiej - standaryzowany na 10%, zawarty proantocyjanidyn- PAC i kwas hipurowy działa bakteriostatycznie i obniża pH moczu.

Ekstrakt z pietruszki zwyczajnej - ma silne właściwości przeciwzapalne oraz moczopędne.

Glukozamina krystaliczna - zabezpiecza błonę śluzową nabłonka dróg moczowych.

Witamina C - obniżenie pH i działa bakteriostatycznie.


Dawkowanie:
Rekomendowana dawka preparatu zależy od masy ciała i indywidualnych potrzeb psa. Należy stosować się do poniższych zaleceń, jeśli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej.

Masa ciała      Dzienna dawka
do 5 kg               0,5 tab.
5-10 kg               1 tab.
11-15 kg             1,5 tab.
16-20 kg             2 tab.
21-15 kg             2,5 tab.
powyżej 25 kg     3 tab.


Problemy z drogami moczowymi

Problemy z drogami moczowymi u czworonogów mogą mieć różne przyczyny. Mogą wynikać one z wad wrodzonych takich jak nieprawidłowa budowa układu moczowego. Jednak najczęściej pojawiającymi się schorzeniami są zapalenia o podłożu bakteryjnym lub idiopatycznym oraz kamice. Czasami można spotkać też problemy biorące się z urazów bądź takie, których przyczyna leży w nowotworze. Trudno jest zdiagnozować przyczynę problemów samemu, dlatego przy jakichkolwiek wątpliwościach i podejrzeniach należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.


Dbanie o drogi moczowe u psa

Pomocna w dbaniu o drogi moczowe u psa jest profilaktyka, która powinna opierać się o zbilansowaną dietę. Odpowiednie żywienie może pomóc obniżyć ryzyko wystąpienia wielu nieprawidłowości związanych z układem moczowym.

W diecie warto zwrócić uwagę na dostarczanie składników, które odpowiednio będą regulowały poziom pH w organizmie. Istotne są także składniki ograniczające przyleganie bakterii do ścianek dróg moczowych, dzięki czemu można ograniczyć namnażanie się drobnoustrojów. W diecie ważne jest także zapewnienie dużej ilości wody. Dodatkowo dietę warto wspomagać odpowiednią suplementacją. Najlepiej użyć do tego preparatów posiadających składniki kluczowe dla utrzymania i przywrócenia równowagi dróg moczowych.
Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Marka:
VEBIOT
Waga opakowania (g):
32.4

Przeznaczenie

Przeznaczenie:
Wspomaganie układu moczowego
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.