Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

VEBIOT Urinoloxan cat 30 tab. tabletki na układ moczowy dla kota

Marka: 

VEBIOT

66301
68.89 
wysyłamy w 48 godzin
Kupując ten produkt otrzymasz: 17 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie
Urinoloxan cat to preparat wspierający odżywianie dla kociąt i dorosłych kotów z problemami w obrębie dróg moczowych.

Preparat to mieszanka paszowa stanowiąca uzupełnienie diety dla kociąt I dorosłych kotów, u których występują nawracające infekcje dróg moczowych lub kamica. Nadaje się także do suplementacji po zabiegach w obrębie dróg moczowych oraz do stosowania zapobiegawczo. Składniki zawarte w produkcie pomagają ograniczać przyleganie bakterii do ściany pęcherza moczowego oraz obniżają pH moczu. Preparat dodatkowo działa bakteriostatycznie i moczopędnie.


Skaład:
Ekstrakt z żurawiny amerykańskiej - standaryzowany na 10%, zawarty proantocyjanidyn- PAC i kwas hipurowy działa bakteriostatycznie i obniża pH moczu.

Ekstrakt z pietruszki zwyczajnej - ma silne właściwości przeciwzapalne oraz moczopędne.

Glukozamina krystaliczna - zabezpiecza błonę śluzową nabłonka dróg moczowych.

Witamina C - obniżenie pH i działa bakteriostatycznie.Dawkowanie:
Rekomendowana dawka preparatu zależy od masy ciała i indywidualnych potrzeb kota. Należy stosować się do poniższych zaleceń, jeśli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej.

Masa ciała       Dzienna porcja
do 5 kg                0,5 tab.
5-10 kg                1 tab.
11-15 kg              1,5 tab.Problemy z drogami moczowymi u kota

Problemy z drogami moczowymi u kotów mogą występować powszechnie, a ich objawami mogą być krew w moczu lub trudności z jego oddawaniem. Może to świadczyć o infekcji lub problemach z pęcherzem. Zdarzają się też objawy odwrotne, gdzie kot nie oddaje moczu lub robi to bardzo często w bardzo małych ilościach. Objawy te najlepiej konsultować z lekarzem weterynarii.
Innym problemem z układem moczowym kota jest występowanie kamicy. Jedyną kamicą poddającą się terapii dietą jest kamica struwitowa.


Dbanie o drogi moczowe kota

Problemy z drogami moczowymi mogą być złożone, dlatego leczenie może mieć charakter wielokierunkowy. Istotne jest, by zadbać o właściwą dietę kota, tak by znajdowały się w niej umiarkowane ilości takich pierwiastków, jak fosfor, magnez i wapń.
Ich nadmiar może prowadzić do wystąpienia kamicy struwitowej, która powoduje trudności z oddawaniem moczu. W takim przypadku warto zadbać o kwaśny odczyn moczu, na przykład poprzez suplementacje produktów takich jak Urinoloxan cat.


Wspomaganie żywienia kota po zabiegu w obrębie dróg moczowych

Koty po zabiegach zawsze należy objąć szczególną opieką. Ważne jest, by dostarczać mu pełnowartościowego i zbilansowanego pożywienia, które zawiera niewielką ilość fosforu, wapnia i magnezu. Pomocna w procesie rekonwalescencji może być też odpowiednia suplementacja. Warto w tym celu wybierać preparaty wspierające prawidłowe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych. Takim produktem może być działający wielokierunkowo w tym o Urinoloxan cat.
Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Waga opakowania (kg):
0.02
Marka:
VEBIOT
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.