Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

VEBIOT Stressoxan dog 60 tab. tabletki na stres dla psa

Marka: 

VEBIOT

66300
72.00 
Kupując ten produkt otrzymasz: 18 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

**

1 opinii 2 z 5

*****

0%

****

0%

***

0%

**

100%

*

0%

0%

Recommend

0% klientów poleca ten produkt

Napisz opinię


Stressoxan dog to preparat dla szczeniąt i dorosłych psów pomagający w redukcji stresu.

Preparat to mieszanka paszowa uzupełniająca dietę psów z problemami behawioralnymi takimi jak nadpobudliwość czy moczenie się, będącymi skutkami nadmiernego stresu. Sytuacjami stresowymi dla psa mogą być fajerwerki z okazji Sylwestra, zgiełk, rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodziny. Preparat zawiera składniki, które wpływają pozytywnie na optymalizację neuroprzekaźnictwa u pupila.

Skład:
L-Tryptofan - aminokwas egzogenny, który bierze udział w syntezie licznych białek w organizmie oraz jest prekursorem neuroprzekaźników. Składnik po wchłonięciu do przewodu pokarmowego psa przenika przez barierę krew-mózg, gdzie przekształcany jest do 5- hydroksytryptofanu (5-HTP). Przemiana ta katalizowana jest przez witaminę B6. Następnie 5-HTP przekształcany jest do serotoniny.

Ekstrakt z Hibiskusa - składnik standaryzowany na 40% zawartości gossypiny wspiera organizm psa w sytuacjach stresu i niepokoju. Gossypina (3,5,7,3,4- pentahydroksy-8-0-glukozylo-glukozyd) jest ligandem dla receptorów kwasu γ-aminomasłowego typu A (GABAA). Dodatkowo ma także działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.


Dawkowanie:

Masa ciała           Dzienna porcja
do 3 kg                    0,5 tab.
3-5 kg                      1 tab.
6-10 kg                    1,5 tab.
11-15 kg                  2 tab.
16-20 kg                  2,5 tab.
powyżej 20 kg          3 tab.

 


Stres u psów w okresie Sylwestra i Świąt

Hałas to częsty czynniki mający wpływ na zaburzenia behawioralne psa. Głośne otoczenie jest niekorzystne dla zwierząt, a w szczególności dla psów. Dużym stresorem są fajerwerki, które mogą sprawiać, że psy trzęsą się ze strachu lub nerwowo szukają bezpiecznego miejsca. Aby pomóc pupilom w przetrwaniu okresu świąt należy pamiętać, by nie spacerować z nimi w czasie wystrzałów fajerwerków oraz by w miarę możliwości przysłaniać okna tak, by nie było ich widać. Warto zadbać o wydzielenie miejsca, w którym czworonóg będzie czuł się w tym czasie bezpiecznie. Dodatkowo podczas imprez można wspierać spokój zwierzaka poprzez suplementację takich preparatów jak Stressoxan dog, którego składniki pomagają w redukcji stresu.


Przyczyny nadpobudliwości u psa

Nadpobudliwość u psa może wynikać z dłuższej nieobecności właściciela i poczucia samotności psa. Może to powodować lęk separacyjny, który jest silnie związany ze stresem, który odczuwa zwierzę podczas nieobecności właściciela. Po powrocie do domu właściciele często spotykają się z nadmierny pobudzeniem, które czasami może być mylone ze zwykłą radością psa. Innym często obserwowanym powodem nadpobudliwości i strachu u psów mogą być podróże. W trakcie wyjazdów z psami mogą pojawić się objawy takie jak wymioty czy agresja, które często wynikają ze stresującej konieczności adaptacji w nowym miejscu. By pomóc pupilowi w stresujących sytuacjach należy zadbać o jego jak największy komfort oraz w razie potrzeby zastosować odpowiednią suplementację. Środkiem wysokiej jakości redukującym stres u psa jest Stressoxan dog.

Objawy stresu i nadpobudliwości u psa:
  • agresywne zachowanie,
  • szczekanie bez powodu,
  • niszczenie rzeczy podczas nieobecności właścicieli w domu,
  • problemy ze snem,
  • załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu,
  • bieganie bez celu.
Szybka reakcja na zmianę zachowania psa jest bardzo ważna, dlatego zawsze, gdy widzimy coś niepokojącego w zachowaniu czworonoga, warto skonsultować się z lekarzem weterynarii.
Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Dla jakiego pupila:
Pies

Parametry

Marka:
VEBIOT
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Napisz opinię

**

Pomimo systematycznego stosowania u mojego psa niestety nie widać żadnych zmian

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.