Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

VEBIOT Stressoxan cat 30 tab. tabletki uspokajające dla kota

Marka: 

VEBIOT

66299
67.47  (3373.50 zł / kg)
Kupując ten produkt otrzymasz: 17 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

Stressoxan cat to preparat dla kociąt i dorosłych kotów pomagający w redukcji stresu.

Preparat to mieszanka paszowa uzupełniająca dietę kotów z problemami behawioralnymi takimi jak nadpobudliwość czy moczenie się, będące skutkami nadmiernego stresu. Sytuacjami stresowymi dla kota mogą być fajerwerki z okazji Sylwestra, zgiełk świąteczny, rozłąka, zmiana otoczenia czy wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Preparat zawiera składniki, które wpływają pozytywnie na optymalizację neuroprzekaźnictwa u pupila.


Skład:

L- Tryptofan - aminokwas egzogenny obecny syntezie licznych białek w organizmie oraz prekursor neuroprzekaźników. Składnik wchłania się w przewodzie pokarmowym kota, przenika przez barierę krew-mózg, gdzie zostaje przekształcony do 5-hydroksytryptofanu (5-HTP), by następnie przekształcić się do serotoniny nazywanej „hormonem szczęścia” i zapewniającej kotu spokój i poczucie komfortu.

Ekstrakt z Hibiskusa syryjskiego - składnik standaryzowany na 40% zawartość gossypiny wspiera organizm psa w sytuacjach stresu i niepokoju. Gossypina (3,5,7,3,4- pentahydroksy-8-0-glukozylo-glukozyd) jest ligandem dla receptorów kwasu γ-aminomasłowego typu A (GABAA). Dodatkowo ma także działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.


Dawkowanie:

Masa ciała         Dzienna porcja
do 3 kg              0,5 tab.
3-5kg                1 tab.
6-10 kg             1,5 tab.
11-15 kg           2 tab.Kiedy mamy do czynienia ze stresem u kota?

Zdrowie każdego zwierzęcia wymaga równowagi pod względem psychicznym i fizycznym. Dlatego istotne jest, żeby w miarę możliwości jak najbardziej redukować sytuacje stresowe w życiu kota. Do takich sytuacji należą także głośne fajerwerki, zgiełk wynikający ze świąt czy wizyt rodziny, w takich przypadkach warto wspierać pupila odpowiednią suplementacją i zapewnieniem możliwie jak naj spokojniejszego miejsca do spędzenia tego czasu. Suplementem, który pomoże na redukcję stresu jest Stressoxan cat.

Stres u kota może pojawiać się także, gdy nie ma on zapewnionych podstawowych potrzeb, takich jak:

 • bezpieczeństwo,
 • sen,
 • zbilansowane odżywianie się,
 • odpowiednia pielęgnacja,
 • poprawne wypróżnianie,
 • możliwość drapania i polowania,
 • możliwość eksplorowanie otoczenia i znaczenie terenu.


Brak realizacji tych potrzeb może prowadzić do zaburzeń behawioralnych u kota.


Jak rozpoznać zaburzenia zachowania kota?

Stres jest definiowany jako odpowiedź organizmu kota na bodźce, które zakłócają jego spokój i równowagę. Każdy kot ma inne usposobienie, przez co w różnym stopniu radzi sobie z sytuacjami stresowymi.

Objawami zaburzeń na tle stresowym mogą być:
 • wyraźny niepokój,
 • częste miauczenie,
 • nagłe nie korzysta z kuwety,
 • gonienie własnego ogona,
 • apatia lub nadpobudliwy przez większą część dnia,
 • agresja w stosunku do właściciela,
 • nadmiernie drapanie się,
 • niespokojny sen.


Co może mieć wpływ na zachowanie kota?

Czymś naturalnym i bardzo ważnym dla kota jest posiadanie rutyny. Nagłe zmiany mogą być źródłem stresu i problemów behawioralnych. Dla niektórych kotów każde zachwianie rutyną może być stresujące, by pomóc im w koniecznych, lecz stresujących zmianach w ich życiu warto stosować dodatkową suplementację. Produkty takie jak Stressoxan cat zawierają specjalistyczne składniki wspierające kota przy sytuacjach stresowych i niepokojach.
Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Dla jakiego pupila:
Kot

Parametry

Waga opakowania (kg):
0.02
Marka:
VEBIOT

Przeznaczenie

Zastosowanie:
Redukcja stresu
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.