Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

VEBIOT Periaxan dog 5 sasz. preparat na biegunkę dla psa

Marka: 

VEBIOT

66294
56.36 

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 50.57 zł

Kupując ten produkt otrzymasz: 14 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

Periaxan dog to preparat dla psów na problemy z wypróżnianiem.


Preparat to mieszanka paszowa stanowiąca uzupełnienie diety dla psów mających problemy z opróżnianiem gruczołów okołoodbytowych i ich funkcjami wydzielniczymi. Dodatkowo preparat przez posiadanie składników higroskopijnych może być przydatny w przypadku problemów z zagęszczaniem masy kałowej.


Skałd:

Montmorylonit sodu - surowiec pochodzenia mineralnego, należy do grupy smektytów. Ma bardzo silne właściwości absorpcyjne oraz wiąże wodę znajdującą się w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu dochodzi do zagęszczania się masy kałowej. Dodatkowo adsorbuje toksyny znajdujące się w przewodzie pokarmowym, wspierając tym samym komfort życia psa.


Dawkowanie:

Dzienna rekomendowana porcja zależy od masy ciała i indywidualnych predyspozycji psa. Należy stosować zgodne z poniższymi zaleceniami, jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej.

Masa ciała         Dzienna porcja
do 15 kg               1 sasz.
15-30 kg               2 sasz.
powyżej 30 kg       3 sasz.Przyczyny problemów z wypróżnianiem u psa

Problem z nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołów okołoodbytowych jest przypadłością, która może się powtarzać. Problemy tego typu zawsze należy konsultować z lekarzem weterynarii. Warto pamiętać, że występowanie tych problemów wiąże się z dodatkowym stresem, a nawet bólem dla psa. Problemy z funkcjonowaniem gruczołów okołoodbytowych mogą mieć różne powody. Najczęstsze z nich to
nieprawidłowa budowa anatomiczna występująca u psa lub zbyt rzadki kał, który nie jest w stanie doprowadzić do fizjologicznego opróżnienia gruczołów.Pomoc na biegunkę psa

By pomóc psu posiadającemu biegunkę, należy doprowadzić do zagęszczenia kału. Pomocne w tym mogą być preparaty zawierające substancje adsorbujące i absorbujące (higroskopijne). Taką substancją jest np. montmorylonit sodu znajdujący się w preparacie Periaxan dog. Składnik ten przyczynia się do zagęszczenia kału oraz dodatkowo pomaga w usuwaniu toksyny z organizmu psa.

 


Jak działać podczas biegunki psa?

Biegunki u psów mogą mieć różny przebieg, zazwyczaj nie trwają dłużej niż 3 dni. W tym czasie pies często się wypróżnia, może być osłabiony i nie mieć apetytu. W takim przypadku warto wspierać psa, suplementując środki przeciwdziałające biegunce oraz dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Jeśli biegunce towarzyszy podwyższona temperatura należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza weterynarii.

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Marka:
VEBIOT
Waga opakowania (g):
20
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.