Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

VEBIOT Geria-light dog 30 sasz. suplement dla starszych psów

Marka: 

VEBIOT

66285
125.28 
Poprzednia cena: 999.00 
wysyłamy w maksymalnie 48 godzin
Kupując ten produkt otrzymasz: 31 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

Geria-Light dog to saszetki wspierające poprawne odżywianie dla psów starszych i z problemami ze sprawnością psychoruchową.

Preparat jest mieszanką paszową i stanowi uzupełnienie diety dla psów w podeszłym wieku. Produkt ma za zadanie wspieranie funkcji układu nerwowego oraz funkcji kognitywnych. Specjalnie dobrane składniki takie jak naringina poprawiają funkcje kognitywne, tym samym wspomagając utrzymanie psa w dobrej kondycji. Dodatkowo produkt wpływa na poprawę przekaźnictwa nerwowego i mikrokrążenia.


Skład:
Naringina - znajduje się w ekstrakcie z pestek grejpfruta standaryzowanym na zawartość polifenoli, wykazuje działanie poprawiające funkcje kognitywne (uwaga, percepcja, pamięć) u psów. Produkt wpływa pozytywnie na osobniki z symptomami otępienia starczego oraz na osobniki z uszkodzeniami układu nerwowego różnego typu.

Ekstrakt z Ginkgo biloba - ma za zadanie wspieranie regulacji przekaźnictwa nerwowego i poprawia mikrokrążenie mózgowe. Ekstrakt wykazuje także działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Wspiera on również prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego starszych psów.

Monohydrat kreatyny: - wykazuje działanie neuroprotekcyjne oraz bierze udział w przemianach energetycznych w układzie nerwowym. Związek ten moduluje aktywność neurotransmiterów w synapsach nerwowych oraz reguluje potencjał błonowy.


Dawkowanie:

Masa ciała          Dzienna porcja
do 10 kg            1 sasz.
11-20 kg            2 sasz.
21-30 kg            3 sasz.
powyżej 30 kg    4 sasz.Wspomaganie odżywiania u starszego psa.

W przypadku dużych i olbrzymich ras za okres starości psa określa się czas po 5 roku życia. U ras mniejszych procesy starzenia przebiegają wolniej, dlatego przy psach pniżej 10 kg o okresie starości można mówić dopiero około 8-10 roku życia.

Pierwszymi objawami starzenia się psa są:
- dezorientacja,
- osłabienie funkcji poznawczych,
- osłabienie zmysłów,
- nierozpoznawanie opiekunów,
- słabsze reagowanie,
- niechęć do interakcji,
- spadek kondycji.

Najlepszym rozwiązaniem jest działanie prewewncyjne, czyli wprowadzenie do diety psa suplementów wspierających jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów starzenia się. Preparaty wspomagające, takie jak Geria-light dog, zapewniają dobrą suplementację substancji wpływających na poprawę funkcji kognitywnych i działania układu nerwowego, dzięki czemu ułatwiają utrzymanie dobrej kondycji psychoruchowej psa.Co powinien jeść starszy pies?

Suplementacja to nie wszystko należy zwrócić uwagę także na karmienie starszego psa, które różni się od tego, jakie stosowało się za młodu. Chociaż warto zauważyć, że zapotrzebowanie na makro- i mikroelementy nie zmienia się znacznie wraz z wiekiem. Zaleca się, by starsze psy były karmione 2-3 dziennie, mniej kalorycznymi posiłkami, ze względu na zagrożenie otyłością, wynikające z mniejszej aktywności. Zdarzają się jednak także przypadki chudnięcia.Chudnięcie starszego psa.

Niedowaga może mieć związek z osłabieniem pamięci i funkcji kognitywnych, które mogą skutkować zmianą w odczuwaniu smaku. Oprócz tego w związku z wiekiem mogą zacząć występować problemy z układem trawiennym lub jego osłabienie. Psy z niedowagą należy karmić posiłkami bardziej kalorycznymi, które posiadają łatwo przyswajalne składniki pokarmowe.

W razie zauważenia jakichkolwiek zmian w zachowaniu psa zawsze zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii.

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Dla jakiego pupila:
Pies

Parametry

Marka:
VEBIOT

Przeznaczenie

Przeznaczenie:
Wzmocnienie zdrowia
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.