Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!

VEBIOT Ferroloxan dog 60 tab. suplement na niedobory żelaza dla psa

Marka: 

VEBIOT

66284
63.42 

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 63.42 zł

wysyłamy w 48 godzin
Kupując ten produkt otrzymasz: 16 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

Ferroloxan dog to suplement na niedobory żelaza dla szczeniąt i psów dorosłych.


Preparat jest mieszanką paszową, która wspiera poprawną dietę psów o zwiększonym ryzyku wystąpienia niedoboru żelaza, niedokrwistości oraz anemii. Produkt jest dobrym uzupełnieniem w szczególności dla młodych psów w okresie wzrostu oraz dla zwierząt w trakcie ciąży lub laktacji. Starannie dobrane składniki takie jak witaminy z grupy B i kwas foliowy pomagają regulować proces erytropoezy.


Skład:
Pirofosforan żelaza (mikronizowany) - wysoce biodostępne i bezpieczne źródło żelaza. Żelazo w organizmie psa stanowi substrat w syntezie nośników tlenu: hemoglobiny oraz mioglobiny, zaś jego nadmiar magazynowany jest w hepatocytach. Dodatkowo jest ono składnikiem enzymów uczestniczących w procesach oddychania komórkowego.

Witamina B6 (pirydoksyna) - kofaktor enzymów biorących udział w syntezie hemu, będącego składnikiem hemoglobiny. Posiada silne właściwości przeciwutleniające i hamujące peroksydację wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Witamina B12 (kobalamina) - koenzym, który bierze udział w metabolizmie grup metylowych. Kobalamina ma swój udział w procesie dojrzewania krwinek czerwonych i białych oraz w syntezie hemoglobiny. Dodatkowo jako koenzym uczestniczy w przemianach kwasu foliowego.

Kwas foliowy - kofaktor enzymów, który uczestniczy w metabolizmie homocysteiny, obniżając jej stężenia we krwi. Podwyższone stężenie homocysteiny we krwi może przyczynić się do uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz wzmaga procesy peroksydacji lipidów.


Dawkowanie:


Masa ciała           Dzienna porcja             Dzienna porcja
                         (przy potencjalnym       (przy standardowym
                           niedoborze żelaza)          procesie żywienia)
do 10 kg                    1 tab.                          0,5 tab.
11-20 kg                    2 tab.                          1 tab.
21-30 kg                    3 tab.                          1,5 tab.
powyżej 30 kg            4 tab.                          2 tab.Przyczyny niedoboru żelaza u psa.

Niedobory żelaza u psów mogą powstawać w związku z dużą utratą krwi lub w wyniku chorób zakaźnych i metabolicznych. Długotrwały niedobór żelaza może prowadzić do spadku stężenia hemoglobiny oraz liczby erytrocytów. Anemię u psa mogą wywoływać również pasożyty, które żywią się składnikami odżywczymi bezpośrednio z krwi pupila.


Objawy anemii u psów.

Częstymi do zaobserwowania objawami niedokrwistości mogą być brak apetytu, biegunki, wymioty, osłabienie organizmu i niechęć do wysiłku. Jednak objawy, które towarzyszące anemii mogą się różnić w zależności od tego, jak długo trwa niedobór. Dlatego wszelkie niepokojące zmiany w zachowaniu psa zaleca się konsultować z lekarzem weterynarii.


Zapobieganie występowaniu anemii u psa.

Preparat wspomagający powinien posiadać odpowiedni skład. Aby odpowiednio zadbać o prawidłową dietę psa, należy stosować preparaty o najwyższej jakości takie jak Ferroloxan dog. Posiadają one wysokoprzyswajalne i biodostępne składniki odżywcze. Dodatkowo Ferroloxan dog zawiera również składniki wspomagające proces erytropoezy.

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Marka:
VEBIOT

Przeznaczenie

Przeznaczenie:
Wzmocnienie zdrowia
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.